Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vrtací kladivo. Co znamená pojem Vrtací kladivo z kategorie Nástroje?

Co je to Vrtací kladivo? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vrtací kladivo?

Vrtací kladivo je nástroj vhodný pro vrtání do tvrdých materiálů. Vrtá rychleji, má vyšší výkon a jinou konstrukci než příklepová vrtačka, za kterou je často zaměňován. Vrtací kladivo je vybaveno pístem. Ten je uváděn do pohybu elektromotorem, píst sám pak pohání úderník, který vytvoří příklep.
Počet těchto příklepů je nižší, ale mají mnohem větší energii. Elektromotor vrtacího kladiva pohybuje pístem a ten je pneumatickým pohonem úderníku. Tak se tvoří příklep. Menší počet úderů zajišťuje větší energii. Hodnota energie je hodnotou výkonu kladiva. Vrtací kladiva se využívají zvláště k vrtání do betonu a je možné ho využít i k vrtání do plných cihel. I bez příklepu je s nimi možno vrtat do dřeva a do oceli. Vrtací kladivo může mít i další funkce, velmi užitečné je například sekání.


Co je to Vrtací kladivo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vrtací kladivo. Co znamená pojem Vrtací kladivo z kategorie Nástroje?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Vrtací kladivo s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Vrtací kladivo se nachází v kategorii Nástroje

Klíčová slova: co je to Vrtací kladivo?, formulace, definice, co znamená, názvosloví, přesný význam, význam pojmu, slovník, význam slova, Nástroje, termín, význam, vysvětlení, synonymum, lexikon, slovo, heslo, wiki


Pojem Vrtací kladivo je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Vrtací kladivo?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vrtací kladivo je příklepová vrtačka s elektropneumatickým příklepem. Motor kladiva je využíván k pohonu pneumatického příklepového mechanizmu a k otáčení vrtáku. Základní funkcí stroje je vrtání s příklepem, vrtání bez příklepu a šroubování. Vrtací kladivo se vyrábí v základní hmotnostní kategorii 2–4 kg. Systém upínání vrtáků je SDS-PLUS.

Hledejte pojem Vrtací kladivo v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vrtací kladivo ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Vrtací kladivo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vrtací kladivo ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Vrtací kladivo ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Vrtací kladivo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Vrtací kladivo na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Vrtací kladivo například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Vrtací kladivo? resp. co znamená výraz Vrtací kladivo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vrtací kladivo, odpověď na dotaz co je to Vrtací kladivo?. Víte např. kdo to je Portýr? Znáte a víte kdo je Daniel Stach? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Vrtací kladivo i v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.