Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ochechule. Co znamená pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Co to je Ochechule? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ochechule?

Ochechule je vodní býložravý savec. Patří do dvou čeledí – v mořské vodě žijí dugongové, ve sladké vodě kapustňáci. Žijí v blízkosti pobřeží a živí se převážně řasami. Pro život ve vodě jsou ochechule dobře vybaveny, nemají nohy, pouze paže ve tvaru vesel, nemají ani srst, zato jsou vybaveny důkladnou vrstvou podkožního tuku.
Ochechule byly nazývány Sirénami, které se objevovaly ve vyprávěních námořníků. Jednalo se o mořské panny, které lákaly lodě do míst, kde pak ztroskotaly.


Co je to Ochechule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ochechule. Co znamená pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Ochechule doporučujeme sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ochechule se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: wiki, význam pojmu, terminus technicus, co znamená, synonymum, přesný význam, co to je, odborné názvosloví, Příroda, definice, popis, vysvětlení, lexikon, informace, Příroda, význam, termín, Ochechule


Pojem Ochechule je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ochechule dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Sirény (Sirenia), též nazývané ochechule, jsou býložraví savci pobřežních vod vývojově příbuzní chobotnatcům. Jsou dobře adaptováni pro život ve vodě: jejich paže jsou modifikovány do tvaru pádel, nemají nohy (zadní končetiny jsou jen rudimenty pánve), mají silnou vrstvu podkožního tuku, nemají srst ani boltce. Jsou to převážně mořští živočichové (popř. osidlují brakické vody), živící se hlavně řasami. I proto mají neobyčejně dlouhé střevo a výměnný dentální systém. Čelist a pohyblivý rypec jsou stočeny dolů, dochází ke srůstu části krčních obratlů a jejich kostra je poměrně těžká. Plíce jsou protáhlého tvaru, uloženy na dorsální straně nad útrobami. Mléčné bradavky se nacházejí blízko paží, takže si mohou mládě při kojení přidržovat.

Další zdroje informací o slovu Ochechule

Zkusit najít heslo Ochechule ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Ochechule ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Ochechule ve Wikislovníku

Vyhledat termín Ochechule ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Ochechule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ochechule ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ochechule například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ochechule? resp. co přesně znamená slovo Ochechule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ochechule, odpověď na dotaz co je to Ochechule?. Víte např. kdo to je Zrůda? Znáte a víte kdo je Veronika Freimanová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ochechule v jiné sekci než Příroda. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?