Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ochechule. Co znamená odborný pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Co je to Ochechule? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Ochechule

Ochechule je vodní býložravý savec. Patří do dvou čeledí – v mořské vodě žijí dugongové, ve sladké vodě kapustňáci. Žijí v blízkosti pobřeží a živí se převážně řasami. Pro život ve vodě jsou ochechule dobře vybaveny, nemají nohy, pouze paže ve tvaru vesel, nemají ani srst, zato jsou vybaveny důkladnou vrstvou podkožního tuku.
Ochechule byly nazývány Sirénami, které se objevovaly ve vyprávěních námořníků. Jednalo se o mořské panny, které lákaly lodě do míst, kde pak ztroskotaly.


Co je to Ochechule? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ochechule. Co znamená odborný pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ochechule? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Ochechule je v kategorii příroda

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, definice, formulace, synonymum, popis, heslo, definice pojmu, co to je, terminologie, co znamená, vysvětlení, přesný význam, wiki, přesný výraz, význam slova, co je to Ochechule?, názvosloví


Pojem Ochechule je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ochechule? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Sirény (Sirenia), též nazývané ochechule, jsou býložraví savci pobřežních vod vývojově příbuzní chobotnatcům. Jsou dobře adaptováni pro život ve vodě: jejich paže jsou modifikovány do tvaru pádel, nemají nohy (zadní končetiny jsou jen rudimenty pánve), mají silnou vrstvu podkožního tuku, nemají srst ani boltce. Jsou to převážně mořští živočichové (popř. osidlují brakické vody), živící se hlavně řasami. I proto mají neobyčejně dlouhé střevo a výměnný dentální systém. Čelist a pohyblivý rypec jsou stočeny dolů, dochází ke srůstu části krčních obratlů a jejich kostra je poměrně těžká. Plíce jsou protáhlého tvaru, uloženy na dorsální straně nad útrobami. Mléčné bradavky se nacházejí blízko paží, takže si mohou mládě při kojení přidržovat.

Hledejte pojem Ochechule v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem Ochechule ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Ochechule ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Ochechule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ochechule na Google.cz

Vyhledat termín Ochechule ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Ochechule na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ochechule například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Ochechule? resp. co označuje slovo Ochechule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ochechule, odpověď na dotaz co je to Ochechule?. Víte např. kdo to je Jupiter? Znáte a víte kdo je Geodet? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než příroda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?