Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Ochechule. Co znamená pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Co to je Ochechule? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ochechule?

Ochechule je vodní býložravý savec. Patří do dvou čeledí – v mořské vodě žijí dugongové, ve sladké vodě kapustňáci. Žijí v blízkosti pobřeží a živí se převážně řasami. Pro život ve vodě jsou ochechule dobře vybaveny, nemají nohy, pouze paže ve tvaru vesel, nemají ani srst, zato jsou vybaveny důkladnou vrstvou podkožního tuku.
Ochechule byly nazývány Sirénami, které se objevovaly ve vyprávěních námořníků. Jednalo se o mořské panny, které lákaly lodě do míst, kde pak ztroskotaly.


Co je to Ochechule? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Ochechule. Co znamená pojem Ochechule z kategorie Příroda?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ochechule můžete samozřejmě sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ochechule je v sekci Příroda

Klíčová slova: co to je, Příroda, co znamená, lexikon, význam pojmu, definice, termín, slovo, pojem, co je to Ochechule?, popis, formulace, synonymum, wiki, přesný výraz, terminus technicus, význam, odborné názvosloví


Pojem Ochechule je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ochechule? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sirény (Sirenia), též nazývané ochechule, jsou býložraví savci pobřežních vod vývojově příbuzní chobotnatcům. Jsou dobře adaptováni pro život ve vodě: jejich paže jsou modifikovány do tvaru pádel, nemají nohy (zadní končetiny jsou jen rudimenty pánve), mají silnou vrstvu podkožního tuku, nemají srst ani boltce. Jsou to převážně mořští živočichové (popř. osidlují brakické vody), živící se hlavně řasami. I proto mají neobyčejně dlouhé střevo a výměnný dentální systém. Čelist a pohyblivý rypec jsou stočeny dolů, dochází ke srůstu části krčních obratlů a jejich kostra je poměrně těžká. Plíce jsou protáhlého tvaru, uloženy na dorsální straně nad útrobami. Mléčné bradavky se nacházejí blízko paží, takže si mohou mládě při kojení přidržovat.

Více informací o slovu Ochechule doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Ochechule ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ochechule ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Ochechule ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ochechule ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Ochechule ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ochechule ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ochechule například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Ochechule? resp. jaký je význam pojmu Ochechule? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ochechule, odpověď na dotaz co je to Ochechule?. Víte např. kdo to je Chlípník? Znáte a víte kdo je Veronika Freimanová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Příroda. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?