Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Co je to Ozim? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Ozim?

Ozim je označení užitečné rostliny, vysévané na podzim a sklízené až v následujícím létě. Jedná se o dvouleté plodiny, které na podzim klíčí, v této podobě přečkají zimu a s jarem okamžitě začnou růst.
Dospělé rostliny pak kvetou, tvoří semena a později hynou. Tímto způsobem se v zemědělství pěstují obiloviny, např. pšenice, žito, ječmen a jiné.


Co je to Ozim? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Ozim? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Ozim je v kategorii rostliny

Klíčová slova: význam, rostliny, co znamená, odborný výraz, rostliny, co je to Ozim?, popis, význam slova, slovo, terminus technicus, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, slovník, Ozim, přesný výraz, informace, přesný význam


Pojem Ozim je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ozim? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ozim je název pro plodinu, která se vysévá na podzim a sklízí v létě následujícího roku. Opakem ozimu jsou jařiny. Ozimé rostliny patří do dvouletých rostlin a tím pádem i do monokarpických rostlin. Zpravidla na podzim vyklíčí, přezimují ve vegetativním stavu a na jaře pokračují v růstu, vykvetou, vytvoří semena a uhynou. Takto se pěstují plodiny v zemědělství jako jsou ječmen, pšenice, žito.
Ve středověkém trojpolním hospodářství slovo ozim označovalo 2. část (druhý rok) tříletého cyklu.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat slovo Ozim ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Ozim ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ozim na Youtube

Najít pojem Ozim ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ozim ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Ozim ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozim například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní již víte co znamená slovo Ozim? resp. co je to Ozim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozim, odpověď na dotaz co je to Ozim?. Víte např. kdo to je Mešuge? Znáte a víte kdo je Tereza Maxová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.