Co je to?
Definice výrazu Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Co je Ozim?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Ozim?

Ozim je označení užitečné rostliny, vysévané na podzim a sklízené až v následujícím létě. Jedná se o dvouleté plodiny, které na podzim klíčí, v této podobě přečkají zimu a s jarem okamžitě začnou růst.
Dospělé rostliny pak kvetou, tvoří semena a později hynou. Tímto způsobem se v zemědělství pěstují obiloviny, např. pšenice, žito, ječmen a jiné.


Co je to Ozim? Význam slova, termín, Definice výrazu Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Informace obsažené na našich webových stránkách byly pečlivě zkontrolovány. I přesto však nepřebíráme odpovědnost za případné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ozim? s vašimi kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Ozim je v sekci rostliny

Klíčová slova: definice, co to je, přesný význam, informace, co znamená, popis, slovník, vysvětlení, termín, synonymum, lexikon, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, přesný výraz, heslo, rostliny, slovo


Pojem Ozim je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ozim dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ozim je název pro plodinu, která se vysévá na podzim a sklízí v létě následujícího roku. Opakem ozimu jsou jařiny. Ozimé rostliny patří do dvouletých rostlin a tím pádem i do monokarpických rostlin. Zpravidla na podzim vyklíčí, přezimují ve vegetativním stavu a na jaře pokračují v růstu, vykvetou, vytvoří semena a uhynou. Takto se pěstují plodiny v zemědělství jako jsou ječmen, pšenice, žito.
Ve středověkém trojpolním hospodářství slovo ozim označovalo 2. část (druhý rok) tříletého cyklu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít frázi Ozim na Google obrázcích

Najít pojem Ozim ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Ozim ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Ozim ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ozim ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Ozim ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozim například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Ozim? resp. jaký je význam slova Ozim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozim, odpověď na dotaz co je to Ozim?. Víte např. kdo to je Millard Fillmore? Znáte a víte kdo je Vilma Cibulková? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Ozim i v jiné kategorii než v rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.