Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Co je to Ozim? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ozim?

Ozim je označení užitečné rostliny, vysévané na podzim a sklízené až v následujícím létě. Jedná se o dvouleté plodiny, které na podzim klíčí, v této podobě přečkají zimu a s jarem okamžitě začnou růst.
Dospělé rostliny pak kvetou, tvoří semena a později hynou. Tímto způsobem se v zemědělství pěstují obiloviny, např. pšenice, žito, ječmen a jiné.


Co je to Ozim? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ozim s blízkými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Ozim je v kategorii rostliny

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, wiki, definice, vysvětlení, rostliny, popis, pojem, co je to Ozim?, význam pojmu, heslo, slovo, lexikon, termín, terminus technicus, odborný výraz, informace, rostliny


Pojem Ozim je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ozim? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Ozim je název pro plodinu, která se vysévá na podzim a sklízí v létě následujícího roku. Opakem ozimu jsou jařiny. Ozimé rostliny patří do dvouletých rostlin a tím pádem i do monokarpických rostlin. Zpravidla na podzim vyklíčí, přezimují ve vegetativním stavu a na jaře pokračují v růstu, vykvetou, vytvoří semena a uhynou. Takto se pěstují plodiny v zemědělství jako jsou ječmen, pšenice, žito.
Ve středověkém trojpolním hospodářství slovo ozim označovalo 2. část (druhý rok) tříletého cyklu.

Odkazy na jiné weby

Hledat termín Ozim ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ozim ve Wikimedia Commons

Najít heslo Ozim ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ozim ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Ozim ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ozim na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozim například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ozim? resp. jaká je definice termínu Ozim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozim, odpověď na dotaz co je to Ozim?. Víte např. kdo to je Jackie Chan? Znáte a víte kdo je Edmund Halley? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci rostliny U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.