Co je to?
Definice výrazu Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Co to je Ozim? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ozim?

Ozim je označení užitečné rostliny, vysévané na podzim a sklízené až v následujícím létě. Jedná se o dvouleté plodiny, které na podzim klíčí, v této podobě přečkají zimu a s jarem okamžitě začnou růst.
Dospělé rostliny pak kvetou, tvoří semena a později hynou. Tímto způsobem se v zemědělství pěstují obiloviny, např. pšenice, žito, ječmen a jiné.


Co je to Ozim? Význam slova, termín, Definice výrazu Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ozim? s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ozim je v sekci Rostliny

Klíčová slova: definice pojmu, význam pojmu, Rostliny, co znamená, co je to Ozim?, názvosloví, co to je, terminologie, pojem, Rostliny, slovo, synonymum, informace, odborné názvosloví, termín, lexikon, terminus technicus, Ozim


Pojem Ozim je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ozim?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Ozim je název pro plodinu, která se vysévá na podzim a sklízí v létě následujícího roku. Opakem ozimu jsou jařiny. Ozimé rostliny patří do dvouletých rostlin a tím pádem i do monokarpických rostlin. Zpravidla na podzim vyklíčí, přezimují ve vegetativním stavu a na jaře pokračují v růstu, vykvetou, vytvoří semena a uhynou. Takto se pěstují plodiny v zemědělství jako jsou ječmen, pšenice, žito.
Ve středověkém trojpolním hospodářství slovo ozim označovalo 2. část (druhý rok) tříletého cyklu.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ozim ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Ozim ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ozim na Youtube

Najít termín Ozim ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Ozim ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ozim ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozim například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Ozim? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ozim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozim, odpověď na dotaz co je to Ozim?. Víte např. kdo to je Robert Plaga? Znáte a víte kdo je Rasista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.