Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ozim. Co znamená pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Co je Ozim? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ozim?

Ozim je označení užitečné rostliny, vysévané na podzim a sklízené až v následujícím létě. Jedná se o dvouleté plodiny, které na podzim klíčí, v této podobě přečkají zimu a s jarem okamžitě začnou růst.
Dospělé rostliny pak kvetou, tvoří semena a později hynou. Tímto způsobem se v zemědělství pěstují obiloviny, např. pšenice, žito, ječmen a jiné.


Co je to Ozim? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ozim. Co znamená pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Ozim patří do sekce rostliny

Klíčová slova: termín, Ozim, co znamená, wiki, význam slova, definice, informace, význam, přesný význam, rostliny, definice pojmu, odborný výraz, heslo, terminus technicus, lexikon, terminologie, názvosloví, odborné názvosloví


Pojem Ozim je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ozim? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ozim je název pro plodinu, která se vysévá na podzim a sklízí v létě následujícího roku. Opakem ozimu jsou jařiny. Ozimé rostliny patří do dvouletých rostlin a tím pádem i do monokarpických rostlin. Zpravidla na podzim vyklíčí, přezimují ve vegetativním stavu a na jaře pokračují v růstu, vykvetou, vytvoří semena a uhynou. Takto se pěstují plodiny v zemědělství jako jsou ječmen, pšenice, žito.
Ve středověkém trojpolním hospodářství slovo ozim označovalo 2. část (druhý rok) tříletého cyklu.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Ozim ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ozim ve Wikimedia Commons

Najít slovo Ozim ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Ozim ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Ozim ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Ozim ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozim například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Ozim? resp. jaká je definice slova Ozim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozim, odpověď na dotaz co je to Ozim?. Víte např. kdo to je Syl Apps? Znáte a víte kdo je Zuzana Bydžovská? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.