Co je to?
Definice výrazu Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Co to je Ozim? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ozim?

Ozim je označení užitečné rostliny, vysévané na podzim a sklízené až v následujícím létě. Jedná se o dvouleté plodiny, které na podzim klíčí, v této podobě přečkají zimu a s jarem okamžitě začnou růst.
Dospělé rostliny pak kvetou, tvoří semena a později hynou. Tímto způsobem se v zemědělství pěstují obiloviny, např. pšenice, žito, ječmen a jiné.


Co je to Ozim? Význam slova, termín, Definice výrazu Ozim. Co znamená odborný pojem Ozim z kategorie Rostliny?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ozim? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ozim se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, význam pojmu, Rostliny, co znamená, termín, význam slova, Rostliny, heslo, pojem, popis, synonymum, informace, definice pojmu, význam, lexikon, názvosloví, terminus technicus


Pojem Ozim je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ozim? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ozim je název pro plodinu, která se vysévá na podzim a sklízí v létě následujícího roku. Opakem ozimu jsou jařiny. Ozimé rostliny patří do dvouletých rostlin a tím pádem i do monokarpických rostlin. Zpravidla na podzim vyklíčí, přezimují ve vegetativním stavu a na jaře pokračují v růstu, vykvetou, vytvoří semena a uhynou. Takto se pěstují plodiny v zemědělství jako jsou ječmen, pšenice, žito.
Ve středověkém trojpolním hospodářství slovo ozim označovalo 2. část (druhý rok) tříletého cyklu.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat výraz Ozim ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Ozim ve Wikislovníku

Hledat slovo Ozim ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ozim na Youtube

Vyhledat výraz Ozim ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ozim ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ozim například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ozim? resp. co přesně označuje termín Ozim? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ozim, odpověď na dotaz co je to Ozim?. Víte např. kdo to je Jolana Voldánová? Znáte a víte kdo je Architekt? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.