Co je to?
Výraz, termín, definice slova VoIP. Co znamená odborný pojem VoIP z kategorie Internet?

Co je to VoIP? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova VoIP?

VoIP je zkratka pro Voice over Internet Protocol. Jde o technologii, která umožňuje přenášet hlas v digitalizované podobě prostřednictvím médií, která jsou prostupná protokolu IP. Nejčastěji je to počítačová síť.
VoIP je nejvíce využívána pro telefonování, které se děje prostřednictvím datového spojení, nejčastěji internetu nebo intranetu. Podmínkou pro fungování je zajištění QoS, čili kvality služby. Tuto technologii používá mnoho programů, například Skype.


Co je to VoIP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova VoIP. Co znamená odborný pojem VoIP z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem VoIP se nachází v kategorii internet

Klíčová slova: co je to VoIP?, význam slova, přesný význam, VoIP, formulace, wiki, slovník, názvosloví, internet, informace, odborný výraz, terminologie, co znamená, popis, definice pojmu, synonymum, definice, význam pojmu


Pojem VoIP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín VoIP? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Voice over Internet Protocol (zkratkou VoIP) je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu v těle paketů rodiny protokolů UDP/TCP/IP prostřednictvím počítačové sítě nebo jiného média, prostupného pro protokol IP.
Využívá se pro telefonování prostřednictvím Internetu, intranetu nebo jakéhokoliv jiného datového spojení.
Nutnou podmínkou pro srozumitelné a spolehlivé VoIP telefonní spojení je zajištění tzv. kvality služby, zkráceně označované QoS.

Další zdroje informací o slovu VoIP

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem VoIP ve Wikimedia Commons

Najít slovo VoIP ve Wikizdrojích

Vyhledat termín VoIP ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem VoIP na Youtube

Najít termín VoIP ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo VoIP ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo VoIP například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to VoIP? resp. co se přesně ukrývá za slovem VoIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VoIP, odpověď na dotaz co je to VoIP?. Víte např. kdo to je Banksy? Znáte a víte kdo je Jan Křtitel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než internet). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.