Co je to?
Výraz, termín, definice slova VoIP. Co znamená odborný pojem VoIP z kategorie Internet?

Co je to VoIP? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu VoIP?

VoIP je zkratka pro Voice over Internet Protocol. Jde o technologii, která umožňuje přenášet hlas v digitalizované podobě prostřednictvím médií, která jsou prostupná protokolu IP. Nejčastěji je to počítačová síť.
VoIP je nejvíce využívána pro telefonování, které se děje prostřednictvím datového spojení, nejčastěji internetu nebo intranetu. Podmínkou pro fungování je zajištění QoS, čili kvality služby. Tuto technologii používá mnoho programů, například Skype.


Co je to VoIP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova VoIP. Co znamená odborný pojem VoIP z kategorie Internet?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem VoIP s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz VoIP je v kategorii Internet

Klíčová slova: Internet, termín, vysvětlení, pojem, odborný výraz, význam slova, slovník, přesný význam, přesný výraz, co je to VoIP?, wiki, význam, terminus technicus, heslo, definice pojmu, slovo, popis, význam pojmu


Pojem VoIP je v kategorii Internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem VoIP? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Voice over Internet Protocol (zkratkou VoIP) je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu v těle paketů rodiny protokolů UDP/TCP/IP prostřednictvím počítačové sítě nebo jiného média, prostupného pro protokol IP.
Využívá se pro telefonování prostřednictvím Internetu, intranetu nebo jakéhokoliv jiného datového spojení.
Nutnou podmínkou pro srozumitelné a spolehlivé VoIP telefonní spojení je zajištění tzv. kvality služby, zkráceně označované QoS.

Pro další informace o termínu VoIP zkuste tyto odkazy

Hledat pojem VoIP ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín VoIP ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz VoIP ve Wikizdrojích

Najít pojem VoIP na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem VoIP ve Wikimedia Commons

Hledat termín VoIP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo VoIP například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo VoIP? resp. co vlastně znamená slovo VoIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VoIP, odpověď na dotaz co je to VoIP?. Víte např. kdo to je Pavel Poc? Znáte a víte kdo je Kritik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.