Co je to?
Výraz, termín, definice slova VoIP. Co znamená odborný pojem VoIP z kategorie Internet?

Co je to VoIP? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu VoIP?

VoIP je zkratka pro Voice over Internet Protocol. Jde o technologii, která umožňuje přenášet hlas v digitalizované podobě prostřednictvím médií, která jsou prostupná protokolu IP. Nejčastěji je to počítačová síť.
VoIP je nejvíce využívána pro telefonování, které se děje prostřednictvím datového spojení, nejčastěji internetu nebo intranetu. Podmínkou pro fungování je zajištění QoS, čili kvality služby. Tuto technologii používá mnoho programů, například Skype.


Co je to VoIP? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova VoIP. Co znamená odborný pojem VoIP z kategorie Internet?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova VoIP můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín VoIP je v kategorii internet

Klíčová slova: wiki, slovo, definice pojmu, odborný výraz, názvosloví, přesný výraz, co to je, pojem, co znamená, význam slova, definice, popis, synonymum, vysvětlení, internet, formulace, význam pojmu, termín


Pojem VoIP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co znamená pojem VoIP? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Voice over Internet Protocol (zkratkou VoIP) je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu v těle paketů rodiny protokolů UDP/TCP/IP prostřednictvím počítačové sítě nebo jiného média, prostupného pro protokol IP.
Využívá se pro telefonování prostřednictvím Internetu, intranetu nebo jakéhokoliv jiného datového spojení.
Nutnou podmínkou pro srozumitelné a spolehlivé VoIP telefonní spojení je zajištění tzv. kvality služby, zkráceně označované QoS.

Další možné informační zdroje

Najít výraz VoIP ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz VoIP na Google.cz

Vyhledat heslo VoIP ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem VoIP ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín VoIP ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem VoIP na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo VoIP například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova VoIP? resp. jaká je definice termínu VoIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VoIP, odpověď na dotaz co je to VoIP?. Víte např. kdo to je Kastelán? Znáte a víte kdo je Developer? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu VoIP i v jiných kategoriích (než internet). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.