Co je to?
Odborný výraz, definice slova VoIP. Co znamená pojem VoIP z kategorie Internet?

Co je VoIP? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu VoIP

VoIP je zkratka pro Voice over Internet Protocol. Jde o technologii, která umožňuje přenášet hlas v digitalizované podobě prostřednictvím médií, která jsou prostupná protokolu IP. Nejčastěji je to počítačová síť.
VoIP je nejvíce využívána pro telefonování, které se děje prostřednictvím datového spojení, nejčastěji internetu nebo intranetu. Podmínkou pro fungování je zajištění QoS, čili kvality služby. Tuto technologii používá mnoho programů, například Skype.


Co je to VoIP? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova VoIP. Co znamená pojem VoIP z kategorie Internet?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem VoIP se nachází v sekci internet

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, slovník, terminologie, význam, význam pojmu, přesný výraz, popis, heslo, význam slova, názvosloví, internet, wiki, terminus technicus, termín, co to je, vysvětlení, přesný význam


Pojem VoIP je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín VoIP? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Voice over Internet Protocol (zkratkou VoIP) je technologie, umožňující přenos digitalizovaného hlasu v těle paketů rodiny protokolů UDP/TCP/IP prostřednictvím počítačové sítě nebo jiného média, prostupného pro protokol IP.
Využívá se pro telefonování prostřednictvím Internetu, intranetu nebo jakéhokoliv jiného datového spojení.
Nutnou podmínkou pro srozumitelné a spolehlivé VoIP telefonní spojení je zajištění tzv. kvality služby, zkráceně označované QoS.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat pojem VoIP ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem VoIP na Youtube

Najít slovo VoIP ve Wikizdrojích

Hledat termín VoIP ve Wikislovníku

Najít termín VoIP ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít heslo VoIP na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo VoIP například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Google obrázcích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to VoIP? resp. co vlastně znamená slovo VoIP? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu VoIP, odpověď na dotaz co je to VoIP?. Víte např. kdo to je Romanopisec? Znáte a víte kdo je Edwin Hubble? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo VoIP i v jiné sekci než v internet. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.