Co je to?
Výraz, termín, definice slova Permitivita. Co znamená odborný pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Co je to Permitivita? Význam slova

Co znamená termín Permitivita? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Permitivita neboli absolutní permitivita je fyzikální veličina z oblasti eletrotechniky. Označuje se písmenem epsilon. Tato veličina je vyjádřením míry odporu při tvorbě elektrického pole v nějakém přenosovém médiu.
Jde o odolnost určitého materiálu vůči elektrickému poli. Jednotkou permitivity je farad na metr, charakter může být jak vektorový, tak skalární.


Co je to Permitivita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Permitivita. Co znamená odborný pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Permitivita se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, termín, popis, synonymum, vysvětlení, definice pojmu, informace, co je to Permitivita?, přesný výraz, význam slova, heslo, odborný výraz, význam, fyzika, formulace, pojem, lexikon, terminologie


Pojem Permitivita je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Permitivita? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Permitivita (absolutní permitivita) je v elektrotechnice fyzikální veličina označovaná obvykle řeckým písmenem ε (epsilon), která vyjadřuje míru odporu při vytváření elektrického pole v určitém přenosovém médiu. Permitivita vyjadřuje schopnost materiálu odolávat elektrickému poli. Jednotka permitivity v soustavě SI je farad na metr (F/m neboli F m−1), v základních jednotkách s4 A2 m−3 kg−1. Může mít skalární i vektorový charakter (jako komplexní číslo).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Permitivita ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Permitivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Permitivita ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permitivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Permitivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Permitivita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Permitivita například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Permitivita? resp. co vlastně znamená slovo Permitivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permitivita, odpověď na dotaz co je to Permitivita?. Víte např. kdo to je Peter Jackson? Znáte a víte kdo je Gentleman? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.