Co je to?
Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Co je to Permitivita? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Permitivita?

Permitivita neboli absolutní permitivita je fyzikální veličina z oblasti eletrotechniky. Označuje se písmenem epsilon. Tato veličina je vyjádřením míry odporu při tvorbě elektrického pole v nějakém přenosovém médiu.
Jde o odolnost určitého materiálu vůči elektrickému poli. Jednotkou permitivity je farad na metr, charakter může být jak vektorový, tak skalární.


Co je to Permitivita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Permitivita doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Permitivita se nachází v sekci Fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, wiki, názvosloví, co to je, přesný výraz, lexikon, co znamená, popis, formulace, Permitivita, vysvětlení, heslo, pojem, přesný význam, informace, terminus technicus, Fyzika, slovo


Pojem Permitivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Permitivita ve Wikipedii

Vyhledat termín Permitivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Permitivita na Google.cz

Najít pojem Permitivita ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Permitivita na Youtube

Najít výraz Permitivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Permitivita například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Permitivita? resp. jaký je přesný význam slova Permitivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permitivita, odpověď na dotaz co je to Permitivita?. Víte např. kdo to je Tomáš Klus? Znáte a víte kdo je Thomas Alva Edison? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Permitivita hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.