Co je to?
Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Co je to Permitivita? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Permitivita?

Permitivita neboli absolutní permitivita je fyzikální veličina z oblasti eletrotechniky. Označuje se písmenem epsilon. Tato veličina je vyjádřením míry odporu při tvorbě elektrického pole v nějakém přenosovém médiu.
Jde o odolnost určitého materiálu vůči elektrickému poli. Jednotkou permitivity je farad na metr, charakter může být jak vektorový, tak skalární.


Co je to Permitivita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Permitivita? s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Permitivita je v sekci Fyzika

Klíčová slova: Fyzika, vysvětlení, terminologie, slovo, slovník, pojem, význam, význam slova, termín, co je to Permitivita?, definice, lexikon, názvosloví, co to je, formulace, informace, Fyzika, přesný výraz


Pojem Permitivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít slovo Permitivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Permitivita ve Wikimedia Commons

Najít heslo Permitivita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Permitivita na Youtube

Vyhledat termín Permitivita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Permitivita ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Permitivita například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Permitivita? resp. jaký je význam pojmu Permitivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permitivita, odpověď na dotaz co je to Permitivita?. Víte např. kdo to je Ivan Langer? Znáte a víte kdo je Josef Zíma? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.