Co je to?
Výraz, termín, definice slova Permitivita. Co znamená odborný pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Co je to Permitivita? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Permitivita?

Permitivita neboli absolutní permitivita je fyzikální veličina z oblasti eletrotechniky. Označuje se písmenem epsilon. Tato veličina je vyjádřením míry odporu při tvorbě elektrického pole v nějakém přenosovém médiu.
Jde o odolnost určitého materiálu vůči elektrickému poli. Jednotkou permitivity je farad na metr, charakter může být jak vektorový, tak skalární.


Co je to Permitivita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Permitivita. Co znamená odborný pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Permitivita s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Heslo Permitivita se nachází v kategorii fyzika

Klíčová slova: termín, definice, popis, lexikon, co to je, odborný výraz, synonymum, pojem, význam, Permitivita, přesný význam, wiki, názvosloví, vysvětlení, heslo, přesný výraz, slovo, význam pojmu


Pojem Permitivita je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Permitivita?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Permitivita (absolutní permitivita) je v elektrotechnice fyzikální veličina označovaná obvykle řeckým písmenem ε (epsilon), která vyjadřuje míru odporu při vytváření elektrického pole v určitém přenosovém médiu. Permitivita vyjadřuje schopnost materiálu odolávat elektrickému poli. Jednotka permitivity v soustavě SI je farad na metr (F/m neboli F m−1), v základních jednotkách s4 A2 m−3 kg−1. Může mít skalární i vektorový charakter (jako komplexní číslo).

Další informace o pojmu Permitivita hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Permitivita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Permitivita na Google.cz

Vyhledat slovo Permitivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Permitivita na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permitivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Permitivita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Permitivita například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Permitivita? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Permitivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permitivita, odpověď na dotaz co je to Permitivita?. Víte např. kdo to je Eva Holubová? Znáte a víte kdo je Student? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je fyzika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.