Co je to?
Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Co je to Permitivita? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Permitivita?

Permitivita neboli absolutní permitivita je fyzikální veličina z oblasti eletrotechniky. Označuje se písmenem epsilon. Tato veličina je vyjádřením míry odporu při tvorbě elektrického pole v nějakém přenosovém médiu.
Jde o odolnost určitého materiálu vůči elektrickému poli. Jednotkou permitivity je farad na metr, charakter může být jak vektorový, tak skalární.


Co je to Permitivita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Permitivita můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Permitivita je v sekci Fyzika

Klíčová slova: heslo, popis, wiki, Fyzika, terminus technicus, lexikon, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, co je to Permitivita?, definice, termín, co znamená, názvosloví, slovo, odborný výraz


Pojem Permitivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Permitivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Permitivita ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permitivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Permitivita ve Wikipedii

Vyhledat výraz Permitivita na Google.cz

Vyhledat pojem Permitivita ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Permitivita například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Permitivita? resp. co vlastně znamená slovo Permitivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permitivita, odpověď na dotaz co je to Permitivita?. Víte např. kdo to je Dula? Znáte a víte kdo je Thomas Alva Edison? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Permitivita i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.