Co je to?
Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Co je to Permitivita? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Permitivita?

Permitivita neboli absolutní permitivita je fyzikální veličina z oblasti eletrotechniky. Označuje se písmenem epsilon. Tato veličina je vyjádřením míry odporu při tvorbě elektrického pole v nějakém přenosovém médiu.
Jde o odolnost určitého materiálu vůči elektrickému poli. Jednotkou permitivity je farad na metr, charakter může být jak vektorový, tak skalární.


Co je to Permitivita? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Permitivita. Co znamená pojem Permitivita z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Permitivita můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Permitivita je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co je to Permitivita?, informace, význam pojmu, co znamená, slovo, přesný význam, Fyzika, odborný výraz, význam, terminologie, popis, termín, slovník, vysvětlení, wiki, lexikon, synonymum, co to je


Pojem Permitivita je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Permitivita?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Permitivita (absolutní permitivita) je v elektrotechnice fyzikální veličina označovaná obvykle řeckým písmenem ε (epsilon), která vyjadřuje míru odporu při vytváření elektrického pole v určitém přenosovém médiu. Permitivita vyjadřuje schopnost materiálu odolávat elektrickému poli. Jednotka permitivity v soustavě SI je farad na metr (F/m neboli F m−1), v základních jednotkách s4 A2 m−3 kg−1. Může mít skalární i vektorový charakter (jako komplexní číslo).

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat slovo Permitivita ve Wikizdrojích

Najít výraz Permitivita ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Permitivita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Permitivita ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Permitivita ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Permitivita ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Permitivita například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Permitivita? resp. jaký je význam slova Permitivita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Permitivita, odpověď na dotaz co je to Permitivita?. Víte např. kdo to je Nadutec? Znáte a víte kdo je Miroslav Donutil? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Fyzika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.