Co je to?
Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co to je Chronograf? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Chronograf?

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.


Co je to Chronograf? Význam slova, termín, Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Chronograf? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chronograf je v sekci Technika

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, přesný výraz, slovník, definice, Technika, synonymum, terminus technicus, wiki, pojem, heslo, přesný význam, význam slova, definice pojmu, co znamená, odborné názvosloví, lexikon, informace


Pojem Chronograf je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chronograf? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít slovo Chronograf ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Chronograf ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Chronograf ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Chronograf na Youtube

Vyhledat heslo Chronograf ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Chronograf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronograf například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Chronograf? resp. co vlastně znamená slovo Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Yetti? Znáte a víte kdo je Petr Chmela? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.