Co je to?
Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co to je Chronograf? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Chronograf?

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.


Co je to Chronograf? Význam slova, termín, Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chronograf patří do kategorie Technika

Klíčová slova: význam pojmu, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, přesný význam, odborný výraz, slovník, co je to Chronograf?, co to je, význam, terminus technicus, Technika, Technika, přesný výraz, popis, terminologie, vysvětlení, slovo


Pojem Chronograf je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chronograf? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Chronograf na Google.cz

Hledat videa s názvem Chronograf na Youtube

Najít pojem Chronograf ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Chronograf ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Chronograf ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chronograf ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronograf například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Chronograf? resp. co znamená slovo Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Oldřich Rambousek? Znáte a víte kdo je Petr Chmela? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Technika. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.