Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co je to Chronograf? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Chronograf?

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.


Co je to Chronograf? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Chronograf můžete sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Chronograf je v kategorii technika

Klíčová slova: význam slova, definice, technika, formulace, synonymum, definice pojmu, pojem, význam pojmu, význam, přesný význam, odborné názvosloví, co je to Chronograf?, vysvětlení, wiki, přesný výraz, termín, popis, terminologie


Pojem Chronograf je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Chronograf můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Další informační zdroje o slovu Chronograf

Najít pojem Chronograf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Chronograf ve Wikislovníku

Hledat heslo Chronograf ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chronograf ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Chronograf ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Chronograf ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronograf například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Chronograf? resp. co znamená Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Chazar? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.