Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co je to Chronograf? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chronograf

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.


Co je to Chronograf? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Chronograf sdílet s dalšími lidmi na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Chronograf patří do sekce technika

Klíčová slova: pojem, slovo, odborné názvosloví, heslo, slovník, vysvětlení, přesný výraz, technika, wiki, co je to Chronograf?, definice pojmu, význam slova, synonymum, význam, Chronograf, názvosloví, co to je, terminus technicus


Pojem Chronograf je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chronograf? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Další zdroje informací

Najít termín Chronograf ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Chronograf na Youtube

Hledat pojem Chronograf ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Chronograf ve vyhledávači Qwant

Hledat frázi Chronograf na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chronograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronograf například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chronograf? resp. co to je Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Čupakabra? Znáte a víte kdo je Dominika Myslivcová? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Chronograf hledat i v jiných kategoriích (než technika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.