Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Chronograf. Co znamená pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co je Chronograf? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chronograf?

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.


Co je to Chronograf? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Chronograf. Co znamená pojem Chronograf z kategorie Technika?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Chronograf? Potom se o definici podělte s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Chronograf se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: přesný výraz, Chronograf, slovník, technika, vysvětlení, synonymum, terminus technicus, termín, význam, definice, názvosloví, co je to Chronograf?, přesný význam, popis, formulace, odborný výraz, co znamená, heslo


Pojem Chronograf je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chronograf? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít termín Chronograf na Google.cz

Vyhledat pojem Chronograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Chronograf ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chronograf ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Chronograf na Google obrázcích

Hledat výraz Chronograf ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronograf například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Chronograf? resp. jaká je definice slova Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Chalupář? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v technika. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.