Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co je to Chronograf? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chronograf?

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.


Co je to Chronograf? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Chronograf s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Chronograf je v kategorii technika

Klíčová slova: synonymum, přesný význam, formulace, odborný výraz, názvosloví, pojem, význam pojmu, lexikon, vysvětlení, termín, co je to Chronograf?, terminologie, co to je, popis, význam, technika, Chronograf, wiki


Pojem Chronograf je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Chronograf? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Chronograf ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Chronograf ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chronograf ve Wikimedia Commons

Najít heslo Chronograf ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Chronograf ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chronograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronograf například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Chronograf? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Bella Hadid? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Chronograf i v jiných kategoriích (než technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.