Co je to?
Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Co to je Chronograf? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Chronograf

Slovo chronograf se může vykládat hned ve čtyřech významech. 1) Jedná se o stopky, hodinky a hodiny, které jsou vybavené funkcemi pro přesné počítání kratších časových intervalů. 2) Též pod názve chronoskop se rozumí přístroj určený k mechanickému odměřování času, který časové údaje zaznamenává například jako časové značky, na proužek papíru. 3) Jako málo používané knižní označení pro kronikáře či letopisce. 4) Speciální středověká kniha, ve které je souhrnný přehled všeobecných dějin. Tyto knihy vznikaly hlavně v Rusku od počátku čtrnáctého století.


Co je to Chronograf? Význam slova, termín, Definice výrazu Chronograf. Co znamená odborný pojem Chronograf z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Chronograf je v kategorii Technika

Klíčová slova: slovo, informace, co znamená, pojem, wiki, co je to Chronograf?, synonymum, Chronograf, Technika, termín, přesný význam, přesný výraz, co to je, formulace, Technika, terminologie, význam slova, heslo


Pojem Chronograf je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Chronograf?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Slovem chronograf se většinou označují hodinky vybavené funkcemi pro přesné odměřování kratších časových intervalů, tj. funkcemi stopek. Chronograf se pozná podle několika subčíselníků s ručkami a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. U elektronických chronografů se odměřovaný čas zobrazuje digitálně.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chronograf ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Chronograf ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Chronograf ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Chronograf ve Wikizdrojích

Hledat výraz Chronograf na Google.cz

Najít slovo Chronograf ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Chronograf například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Chronograf? resp. jaká je definice termínu Chronograf? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chronograf, odpověď na dotaz co je to Chronograf?. Víte např. kdo to je Zeman? Znáte a víte kdo je Chazar? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte-li chvilku času, podívejte se prosím na partnerskou stránku plnou obrázků vhodných na plochu počítače. Jsou zde stovky tapet v desítkách kategorií. Vybere si proto určitě každý.