Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bailout. Co znamená odborný pojem Bailout z kategorie Ekonomie?

Co je to Bailout? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bailout?

Bailout je výraz z oblasti ekonomie. Používá se pro označení záchrany před bankrotem či finanční výpomoci, která přichází zvenčí. Tím, kdo je ohrožen kolapsem nebo úpadkem, může být finanční instituce nebo celý stát. Poskytovateli bývají jiné státy, nejrůznější instituce, bankovní ústavy nebo věřitelé. Náklady na tuto pomoc nese celá společnost, protože je poskytnuta z veřejných zdrojů.
K bailoutu se přistupuje proto, že pomoc má nižší hodnotu než škoda, kterou by způsobil úpadek. Tato pomoc je podmiňována závazkem ke změnám, které mají přinést finanční uzdravení. Samotné pojmenování je převzato z námořního slangu a označuje se tak nabírání a vylévání vody z plavidla, které se potápí.


Co je to Bailout? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bailout. Co znamená odborný pojem Bailout z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Bailout) můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Bailout patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: terminologie, ekonomie, přesný výraz, ekonomie, popis, wiki, definice, informace, terminus technicus, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, termín, význam, pojem


Pojem Bailout je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bailout? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bailout (též bail-out) je ekonomický pojem, kterým se označuje finanční pomoc či vnější záchrana před bankrotem.
Jde o pomoc subjektu, kterému hrozí úpadek či kolaps. Může jít o finanční instituce či státy. Poskytovat ji mohou mezinárodní instituce, státy, speciálně zřízené instituce s účastí státu, centrální banky či sami věřitelé. Finanční prostředky na pomoc pocházejí z veřejných zdrojů, náklady tak nese společnost, jde o tzv. socializaci nákladů. Důvodem poskytnutí může být obava, že úpadek daného subjektu (státu, finanční instituce) by mohl způsobit řádově větší škody než hodnota samotné pomoci. Finančním institucím (např. bankám) se poskytuje při jejich úvěrových ztrátách, zhoršení tržních podmínek či při náhlém odlivu vkladů (run na banku). Obvykle se podmiňuje provedením strukturálních změn či reforem, jejichž cílem je subjekt finančně ozdravit.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Bailout ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bailout ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Bailout ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bailout na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bailout ve Wikimedia Commons

Najít termín Bailout ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bailout například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Bailout? resp. jaká je definice termínu Bailout? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bailout, odpověď na dotaz co je to Bailout?. Víte např. kdo to je Anna Fialová? Znáte a víte kdo je Ďábel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.