Co je to?
Definice výrazu, termínu Bailout. Co znamená odborný pojem Bailout z kategorie Ekonomie?

Co je Bailout?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bailout?

Bailout je výraz z oblasti ekonomie. Používá se pro označení záchrany před bankrotem či finanční výpomoci, která přichází zvenčí. Tím, kdo je ohrožen kolapsem nebo úpadkem, může být finanční instituce nebo celý stát. Poskytovateli bývají jiné státy, nejrůznější instituce, bankovní ústavy nebo věřitelé. Náklady na tuto pomoc nese celá společnost, protože je poskytnuta z veřejných zdrojů.
K bailoutu se přistupuje proto, že pomoc má nižší hodnotu než škoda, kterou by způsobil úpadek. Tato pomoc je podmiňována závazkem ke změnám, které mají přinést finanční uzdravení. Samotné pojmenování je převzato z námořního slangu a označuje se tak nabírání a vylévání vody z plavidla, které se potápí.


Co je to Bailout? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Bailout. Co znamená odborný pojem Bailout z kategorie Ekonomie?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice slova Bailout? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Bailout je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví, co je to Bailout?, význam pojmu, definice, popis, přesný význam, wiki, slovo, slovník, ekonomie, informace, význam, význam slova, lexikon, ekonomie, co znamená


Pojem Bailout je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Bailout píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bailout (též bail-out) je ekonomický pojem, kterým se označuje finanční pomoc či vnější záchrana před bankrotem.
Jde o pomoc subjektu, kterému hrozí úpadek či kolaps. Může jít o finanční instituce či státy. Poskytovat ji mohou mezinárodní instituce, státy, speciálně zřízené instituce s účastí státu, centrální banky či sami věřitelé. Finanční prostředky na pomoc pocházejí z veřejných zdrojů, náklady tak nese společnost, jde o tzv. socializaci nákladů. Důvodem poskytnutí může být obava, že úpadek daného subjektu (státu, finanční instituce) by mohl způsobit řádově větší škody než hodnota samotné pomoci. Finančním institucím (např. bankám) se poskytuje při jejich úvěrových ztrátách, zhoršení tržních podmínek či při náhlém odlivu vkladů (run na banku). Obvykle se podmiňuje provedením strukturálních změn či reforem, jejichž cílem je subjekt finančně ozdravit.

Další informační zdroje o slovu Bailout

Hledat výraz Bailout ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bailout ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Bailout ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Bailout ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Bailout ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bailout ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bailout například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě nyní již víte co je to Bailout? resp. co přesně znamená slovo Bailout? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bailout, odpověď na dotaz co je to Bailout?. Víte např. kdo to je Hermafrodit? Znáte a víte kdo je Břetislav Staš? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Bailout v jiné sekci než ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie ekonomie, platební karta, bailout, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.