Co je to?
Definice výrazu, termínu Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Co je to Studená válka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Studená válka?

Studená válka je termín použitý poprvé na konci druhé světové války anglickým spisovatelem a novinářem Georgem Orwellem, který tak nazval falešný mír, ideologický střet mezi západními mocnostmi a Sovětským svazem.
Studená válka, cold war, patří do světa, ve kterém neustále hrozí jaderná válka a mír může být kdykoli porušen.


Co je to Studená válka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Studená válka s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Studená válka se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, formulace, přesný význam, přesný výraz, slovo, význam, odborné názvosloví, informace, slovník, termín, terminus technicus, terminologie, definice, synonymum, co to je, názvosloví, co znamená, definice pojmu


Pojem Studená válka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Studená válka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Studená válka (anglicky Cold War, rusky холодная война) probíhala zhruba v letech 1947–1991. Byl to stav politického a vojenského napětí mezi komunistickými státy, zejména Sovětským svazem (SSSR) a jeho satelitními státy a spojenci, a západním světem, zejména Spojenými státy americkými (USA) a jejich spojenci.

Jiné zdroje informací o pojmu Studená válka

Vyhledat výraz Studená válka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Studená válka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Studená válka ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Studená válka na Youtube

Najít pojem Studená válka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Studená válka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Studená válka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Studená válka? resp. co vlastně znamená slovo Studená válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Studená válka, odpověď na dotaz co je to Studená válka?. Víte např. kdo to je Mrdna? Znáte a víte kdo je Šovinista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Studená válka i v jiných kategoriích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?