Co je to?
Definice výrazu Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Co je Studená válka?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Studená válka?

Studená válka je termín použitý poprvé na konci druhé světové války anglickým spisovatelem a novinářem Georgem Orwellem, který tak nazval falešný mír, ideologický střet mezi západními mocnostmi a Sovětským svazem.
Studená válka, cold war, patří do světa, ve kterém neustále hrozí jaderná válka a mír může být kdykoli porušen.


Co je to Studená válka? Význam slova, termín, Definice výrazu Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Studená válka je v sekci politika

Klíčová slova: přesný výraz, politika, slovník, definice pojmu, termín, wiki, definice, pojem, vysvětlení, co je to Studená válka?, význam pojmu, přesný význam, Studená válka, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, názvosloví, lexikon


Pojem Studená válka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Studená válka? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Studená válka (anglicky Cold War, rusky холодная война) probíhala zhruba v letech 1947–1991. Byl to stav politického a vojenského napětí mezi komunistickými státy, zejména Sovětským svazem (SSSR) a jeho satelitními státy a spojenci, a západním světem, zejména Spojenými státy americkými (USA) a jejich spojenci.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít pojem Studená válka ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Studená válka na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Studená válka ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Studená válka na Google.cz

Najít termín Studená válka ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Studená válka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Studená válka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co to je Studená válka? resp. jaká je definice termínu Studená válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Studená válka, odpověď na dotaz co je to Studená válka?. Víte např. kdo to je Čahoun? Znáte a víte kdo je Amber Heard? Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, parlament, studená válka, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?