Co je to?
Definice výrazu, termínu Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Co je to Studená válka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Studená válka?

Studená válka je termín použitý poprvé na konci druhé světové války anglickým spisovatelem a novinářem Georgem Orwellem, který tak nazval falešný mír, ideologický střet mezi západními mocnostmi a Sovětským svazem.
Studená válka, cold war, patří do světa, ve kterém neustále hrozí jaderná válka a mír může být kdykoli porušen.


Co je to Studená válka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Studená válka? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Studená válka se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, popis, termín, Politika, lexikon, informace, definice, wiki, terminologie, terminus technicus, co znamená, odborné názvosloví, význam pojmu, význam slova, co to je, slovník, slovo


Pojem Studená válka je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Studená válka můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Studená válka (anglicky Cold War, rusky холодная война) probíhala zhruba v letech 1947–1991. Byl to stav politického a vojenského napětí mezi komunistickými státy, zejména Sovětským svazem (SSSR) a jeho satelitními státy a spojenci, a západním světem, zejména Spojenými státy americkými (USA) a jejich spojenci.

Další informační zdroje o slovu Studená válka

Hledat slovo Studená válka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Studená válka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Studená válka ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Studená válka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Studená válka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Studená válka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Studená válka například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Studená válka? resp. co znamená výraz Studená válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Studená válka, odpověď na dotaz co je to Studená válka?. Víte např. kdo to je Producent? Znáte a víte kdo je Marie Curie Skłodowská? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?