Co je to?
Výraz, termín, definice slova Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Co je to Studená válka? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Studená válka

Studená válka je termín použitý poprvé na konci druhé světové války anglickým spisovatelem a novinářem Georgem Orwellem, který tak nazval falešný mír, ideologický střet mezi západními mocnostmi a Sovětským svazem.
Studená válka, cold war, patří do světa, ve kterém neustále hrozí jaderná válka a mír může být kdykoli porušen.


Co je to Studená válka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Studená válka. Co znamená odborný pojem Studená válka z kategorie Politika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Studená válka sdílet s přáteli a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Studená válka patří do sekce politika

Klíčová slova: co je to Studená válka?, termín, co znamená, přesný výraz, synonymum, přesný význam, slovník, odborný výraz, názvosloví, pojem, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, politika, definice, definice pojmu, Studená válka, informace


Pojem Studená válka je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Studená válka dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Studená válka (anglicky Cold War, rusky холодная война) probíhala zhruba v letech 1947–1991. Byl to stav politického a vojenského napětí mezi komunistickými státy, zejména Sovětským svazem (SSSR) a jeho satelitními státy a spojenci, a západním světem, zejména Spojenými státy americkými (USA) a jejich spojenci.

Další informační zdroje

Vyhledat termín Studená válka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Studená válka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Studená válka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Studená válka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Studená válka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Studená válka na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Studená válka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Studená válka? resp. jaká je definice termínu Studená válka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Studená válka, odpověď na dotaz co je to Studená válka?. Víte např. kdo to je Kanovník? Znáte a víte kdo je Aleš Zavoral? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?