Co je to?
Definice výrazu, termínu SSHD disk. Co znamená odborný pojem SSHD disk z kategorie Hardware?

Co je SSHD disk?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu SSHD disk?

SSHD disk je hybridní disk, který na trh přivedla firma Seagate. Zkombinovala tak dvě technologie - HDD a SSD, které využívají SSD disk pro vyrovnávací paměť a HDD pro zápis dat. SSHD je dobrým řešením hlavně pro notebooky. Umožňuje zrychlení práce tím, že disk se sám učí a ví,které programy nejčastěji používáte, a ty spouští rychleji.
V poměru cena/výkon býval SSHD disk nejvhodnějším řešením pro zrychlení počítače.


Co je to SSHD disk? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu SSHD disk. Co znamená odborný pojem SSHD disk z kategorie Hardware?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem SSHD disk je v kategorii hardware

Klíčová slova: definice, význam, pojem, heslo, formulace, odborné názvosloví, názvosloví, termín, informace, terminus technicus, lexikon, význam slova, wiki, hardware, co znamená, SSHD disk, co je to SSHD disk?, hardware


Pojem SSHD disk je v kategorii hardware, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu SSHD disk píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

SSD jsou poměrně drahé a mechanické zase pomalé. Logická je proto myšlenka, zda by nemohl být nějaký disk, který by zkombinoval oba předchozí disky. Většina uživatelů to řeší tím, že si na operační systém pořídí rychlý SSD disk a pro data, ke kterým nepřistupuje tak často, disk mechanický. Vývojáři přišli na trh s diskem, který má rychlou flash paměť, kde je OS a často používaná data, kdežto na mechanické části disku jsou pak multimediální data, která nejsou tak často používaná. Tento disk pak nazvali SSHD, neboli hybridní disk.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem SSHD disk ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz SSHD disk ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít SSHD disk ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem SSHD disk na Youtube

Najít termín SSHD disk ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo SSHD disk na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo SSHD disk například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to SSHD disk? resp. jaká je definice slova SSHD disk? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu SSHD disk, odpověď na dotaz co je to SSHD disk?. Víte např. kdo to je Boris Jelcin? Znáte a víte kdo je Poletucha? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hardware. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.