Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Bobrovka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Bobrovka

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.


Co je to Bobrovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Bobrovka je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, definice pojmu, synonymum, slovo, termín, formulace, význam, pojem, lexikon, odborný výraz, heslo, terminus technicus, co je to Bobrovka?, přesný výraz, wiki, definice, terminologie, stavebnictví


Pojem Bobrovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Bobrovka?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bobrovka je vedle prejzu nejčastější pálená střešní krytina, která se využívá na zastřešování sklonitých střech (nejméně 35°). Své jméno si vysloužila svým tvarem, který připomíná ocas bobra. V současné době se s touto krytinou pokrývají zejména historické budovy. Jejími nevýhodami jsou: vysoká cena a velká hmotnost. Její tvar je obdélníkový s dolní stranou tvaru segmentového oblouku. Její rozměry jsou nejčastěji 380 x 175-180 x 15 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,75 kg. Je vhodná pro krytí v provedení jako jednoduchá krytina (loučová), jako dvojitá krytina na řídké laťování (korunová) a nebo jako dvojitá tašková krytina (šupinová).

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bobrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Bobrovka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Bobrovka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Bobrovka na Youtube

Vyhledat pojem Bobrovka ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Bobrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobrovka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Bobrovka? resp. co znamená Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Kokot? Znáte a víte kdo je Jaroslava Obermaierová? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.