Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bobrovka. Co znamená slovo Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co je Bobrovka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Bobrovka?

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.


Co je to Bobrovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bobrovka. Co znamená slovo Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Bobrovka) můžete sdílet s přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Bobrovka patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: heslo, význam slova, pojem, termín, Bobrovka, význam pojmu, význam, názvosloví, slovo, co znamená, definice, formulace, slovník, terminus technicus, stavebnictví, co to je, informace, co je to Bobrovka?


Pojem Bobrovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bobrovka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Bobrovka je vedle prejzu nejčastější pálená střešní krytina, která se využívá na zastřešování sklonitých střech (nejméně 35°). Své jméno si vysloužila svým tvarem, který připomíná ocas bobra. V současné době se s touto krytinou pokrývají zejména historické budovy. Jejími nevýhodami jsou: vysoká cena a velká hmotnost. Její tvar je obdélníkový s dolní stranou tvaru segmentového oblouku. Její rozměry jsou nejčastěji 380 x 175-180 x 15 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,75 kg. Je vhodná pro krytí v provedení jako jednoduchá krytina (loučová), jako dvojitá krytina na řídké laťování (korunová) a nebo jako dvojitá tašková krytina (šupinová).

Více informací o slovu Bobrovka doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Bobrovka ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Bobrovka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Bobrovka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Bobrovka na Youtube

Zkusit najít pojem Bobrovka na Google.cz

Zkusit najít Bobrovka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobrovka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice slova Bobrovka? resp. co označuje slovo Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Hana Kusnjerová? Znáte a víte kdo je Amber Valletta? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, altán, bobrovka, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.