Co je to?
Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co to je Bobrovka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bobrovka

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.


Co je to Bobrovka? Význam slova, termín, Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Bobrovka můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Bobrovka je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: synonymum, co to je, co je to Bobrovka?, vysvětlení, význam, informace, definice, lexikon, slovo, definice pojmu, pojem, termín, slovník, terminus technicus, wiki, odborný výraz, popis, význam slova


Pojem Bobrovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Bobrovka? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Bobrovka je vedle prejzu nejčastější pálená střešní krytina, která se využívá na zastřešování sklonitých střech (nejméně 35°). Své jméno si vysloužila svým tvarem, který připomíná ocas bobra. V současné době se s touto krytinou pokrývají zejména historické budovy. Jejími nevýhodami jsou: vysoká cena a velká hmotnost. Její tvar je obdélníkový s dolní stranou tvaru segmentového oblouku. Její rozměry jsou nejčastěji 380 x 175-180 x 15 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,75 kg. Je vhodná pro krytí v provedení jako jednoduchá krytina (loučová), jako dvojitá krytina na řídké laťování (korunová) a nebo jako dvojitá tašková krytina (šupinová).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít heslo Bobrovka ve Wikizdrojích

Najít termín Bobrovka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bobrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Bobrovka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Bobrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Bobrovka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobrovka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Bobrovka? resp. jaký je význam pojmu Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Gabaj? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček Borovský? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.