Co je to?
Odborný výraz, definice slova Bobrovka. Co znamená slovo Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co je Bobrovka? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bobrovka?

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.


Co je to Bobrovka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Bobrovka. Co znamená slovo Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Bobrovka se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Bobrovka patří do kategorie stavebnictví

Klíčová slova: popis, definice, přesný význam, odborný výraz, co je to Bobrovka?, definice pojmu, co znamená, termín, názvosloví, heslo, stavebnictví, slovo, pojem, formulace, vysvětlení, slovník, stavebnictví, terminus technicus


Pojem Bobrovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bobrovka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bobrovka je vedle prejzu nejčastější pálená střešní krytina, která se využívá na zastřešování sklonitých střech (nejméně 35°). Své jméno si vysloužila svým tvarem, který připomíná ocas bobra. V současné době se s touto krytinou pokrývají zejména historické budovy. Jejími nevýhodami jsou: vysoká cena a velká hmotnost. Její tvar je obdélníkový s dolní stranou tvaru segmentového oblouku. Její rozměry jsou nejčastěji 380 x 175-180 x 15 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,75 kg. Je vhodná pro krytí v provedení jako jednoduchá krytina (loučová), jako dvojitá krytina na řídké laťování (korunová) a nebo jako dvojitá tašková krytina (šupinová).

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Bobrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Bobrovka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bobrovka ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Bobrovka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bobrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bobrovka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobrovka například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Bobrovka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Génius? Znáte a víte kdo je Ashley Graham? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je stavebnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.