Co je to?
Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co to je Bobrovka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Bobrovka?

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.


Co je to Bobrovka? Význam slova, termín, Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Bobrovka patří do sekce Stavebnictví

Klíčová slova: formulace, co znamená, co to je, význam slova, Bobrovka, význam, přesný význam, názvosloví, slovo, popis, odborné názvosloví, heslo, vysvětlení, wiki, slovník, Stavebnictví, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Bobrovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Bobrovka dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Bobrovka je vedle prejzu nejčastější pálená střešní krytina, která se využívá na zastřešování sklonitých střech (nejméně 35°). Své jméno si vysloužila svým tvarem, který připomíná ocas bobra. V současné době se s touto krytinou pokrývají zejména historické budovy. Jejími nevýhodami jsou: vysoká cena a velká hmotnost. Její tvar je obdélníkový s dolní stranou tvaru segmentového oblouku. Její rozměry jsou nejčastěji 380 x 175-180 x 15 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,75 kg. Je vhodná pro krytí v provedení jako jednoduchá krytina (loučová), jako dvojitá krytina na řídké laťování (korunová) a nebo jako dvojitá tašková krytina (šupinová).

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bobrovka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Bobrovka ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bobrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Bobrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Bobrovka na Google.cz

Hledat termín Bobrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobrovka například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Bobrovka? resp. co znamená slovo Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Obchodní cestující? Znáte a víte kdo je Karel Havlíček Borovský? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.