Co je to?
Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co to je Bobrovka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Bobrovka

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.


Co je to Bobrovka? Význam slova, termín, Definice výrazu Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Bobrovka s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Bobrovka je v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: přesný význam, názvosloví, definice, termín, význam, formulace, slovník, vysvětlení, co to je, heslo, Stavebnictví, synonymum, význam pojmu, lexikon, terminologie, slovo, přesný výraz, informace


Pojem Bobrovka je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Bobrovka?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Bobrovka je vedle prejzu nejčastější pálená střešní krytina, která se využívá na zastřešování sklonitých střech (nejméně 35°). Své jméno si vysloužila svým tvarem, který připomíná ocas bobra. V současné době se s touto krytinou pokrývají zejména historické budovy. Jejími nevýhodami jsou: vysoká cena a velká hmotnost. Její tvar je obdélníkový s dolní stranou tvaru segmentového oblouku. Její rozměry jsou nejčastěji 380 x 175-180 x 15 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,75 kg. Je vhodná pro krytí v provedení jako jednoduchá krytina (loučová), jako dvojitá krytina na řídké laťování (korunová) a nebo jako dvojitá tašková krytina (šupinová).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bobrovka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Bobrovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bobrovka ve Wikimedia Commons

Najít heslo Bobrovka ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Bobrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Bobrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobrovka například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Bobrovka? resp. jaká je definice slova Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je Statkář? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Stavebnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.