Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Co je to Bobrovka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Bobrovka

Bobrovka je druh pálené střešní krytiny, patří k nejčastěji používaným krytinám. Název získala podle tvaru, který se podobá bobřímu ocasu. Bobrovkou se zastřešují střechy s větším sklonem. Často se používá na historických budovách.
Je však poměrně drahá a těžká, jeden kus váží jeden a tři čtvrtě kilogramu. Tvar je obdélník s obloukovou spodní hranou. Lze s ní porývat jako s jednoduchou nebo s dvojitou krytinou.


Co je to Bobrovka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bobrovka. Co znamená odborný pojem Bobrovka z kategorie Stavebnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Bobrovka? Pak se o ní podělte se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Bobrovka patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: popis, terminologie, co znamená, co to je, stavebnictví, odborný výraz, přesný význam, význam, definice pojmu, lexikon, wiki, odborné názvosloví, heslo, termín, terminus technicus, co je to Bobrovka?, přesný výraz, pojem


Pojem Bobrovka je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Bobrovka? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Bobrovka je vedle prejzu nejčastější pálená střešní krytina, která se využívá na zastřešování sklonitých střech (nejméně 35°). Své jméno si vysloužila svým tvarem, který připomíná ocas bobra. V současné době se s touto krytinou pokrývají zejména historické budovy. Jejími nevýhodami jsou: vysoká cena a velká hmotnost. Její tvar je obdélníkový s dolní stranou tvaru segmentového oblouku. Její rozměry jsou nejčastěji 380 x 175-180 x 15 mm. Hmotnost se pohybuje kolem 1,75 kg. Je vhodná pro krytí v provedení jako jednoduchá krytina (loučová), jako dvojitá krytina na řídké laťování (korunová) a nebo jako dvojitá tašková krytina (šupinová).

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bobrovka ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Bobrovka ve Wikizdrojích

Najít slovo Bobrovka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Bobrovka ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Bobrovka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Bobrovka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bobrovka například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Teď už víte co znamená slovo Bobrovka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Bobrovka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bobrovka, odpověď na dotaz co je to Bobrovka?. Víte např. kdo to je Václav Neužil? Znáte a víte kdo je Dana Syslová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je stavebnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.