Co je to?
Definice výrazu, termínu 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Co je 4k?

Co znamená pojem, definice termínu 4k?

4k je jedním z novějších standardů rozlišení obrazu. Setkat se s ním lze především v počítačové grafice nebo v záznamech digitálních videí. Jde o kvalitního náhradníka za standard Full HD. Vyšší rozlišení znamená čtyřikrát tolik bodů obrazu a také vysoké toky dat. Samotné pojmenování 4k vychází z horizontálního rozlišení. To má cca 4000 pixelů. Je odlišné od dosud používaných vertikálních rozlišení, které označuje řádky. Horizontální rozlišení umožňuje využívat různé poměry stran, což je ideální pro filmovou techniku.
Označení 4k slouží více různým rozlišení, vždy záleží na normě. U videí je důležitá také snímková frekvence. Ta ovlivňuje to, jak plynulý bude záznam. 4k využívají i digitální fotoaparáty, které kromě natáčení videa umožňují snímat fotografie právě v tomto rozlišení. Fotografie je pak možno tisknout i ve velkých formátech. Kvalitu 4k pak pozná uživatel i při přehrávání v televizi nebo v Youtube, kdy má toto rozlišení možnost využívat větší tok dat. K tomu je však potřeba zařízení s větším výkonem a podporou právě 4k.


Co je to 4k? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za případné neaktuální údaje a pravopisné chyby na webových stránkách. Snažíme se neustále zlepšovat obsah a kvalitu stránek, a vaše zpětná vazba je pro mě velmi důležitá. Děkujeme za pochopení. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem 4k se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo 4k je v kategorii zkratky

Klíčová slova: definice, formulace, termín, co znamená, informace, popis, názvosloví, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, heslo, slovník, vysvětlení, zkratky, přesný výraz, 4k, slovo, význam pojmu


Pojem 4k je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu 4k?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

4K je standard pro rozlišení obrazu v digitálním filmu a počítačové grafice. Název je odvozen z horizontálního rozlišení, které je přibližně 4000 pixelů. Toto označení je odlišné od současných označení, které označují vertikální rozlišení, jako například 720p označující 720 řádků. 4K tedy reprezentuje horizontální rozlišení, protože ve filmové technice se používají různé poměry stran – horizontální rozlišení zůstává stejné, vertikální závisí na zdroji videa. Z toho důvodu existuje několik různých rozlišení, pro které se používá označení 4K.

Hledejte pojem 4k v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi 4k ve vyhledávači Yahoo

Hledat termín 4k na Google obrázcích

Hledat termín 4k na Google.cz

Vyhledat pojem 4k ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi 4k ve vyhledávači Qwant

Najít termín 4k ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo 4k například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co to je 4k? resp. co označuje slovo 4k? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 4k, odpověď na dotaz co je to 4k?. Víte např. kdo to je Richard Sacher? Znáte a víte kdo je Eva Klepáčová? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu 4k i v jiných kategoriích (než zkratky). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, 4k, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.