Co je to?
Definice výrazu 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Co je 4k? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova 4k

4k je jedním z novějších standardů rozlišení obrazu. Setkat se s ním lze především v počítačové grafice nebo v záznamech digitálních videí. Jde o kvalitního náhradníka za standard Full HD. Vyšší rozlišení znamená čtyřikrát tolik bodů obrazu a také vysoké toky dat. Samotné pojmenování 4k vychází z horizontálního rozlišení. To má cca 4000 pixelů. Je odlišné od dosud používaných vertikálních rozlišení, které označuje řádky. Horizontální rozlišení umožňuje využívat různé poměry stran, což je ideální pro filmovou techniku.
Označení 4k slouží více různým rozlišení, vždy záleží na normě. U videí je důležitá také snímková frekvence. Ta ovlivňuje to, jak plynulý bude záznam. 4k využívají i digitální fotoaparáty, které kromě natáčení videa umožňují snímat fotografie právě v tomto rozlišení. Fotografie je pak možno tisknout i ve velkých formátech. Kvalitu 4k pak pozná uživatel i při přehrávání v televizi nebo v Youtube, kdy má toto rozlišení možnost využívat větší tok dat. K tomu je však potřeba zařízení s větším výkonem a podporou právě 4k.


Co je to 4k? Význam slova, termín, Definice výrazu 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem 4k je v sekci zkratky

Klíčová slova: terminus technicus, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, co je to 4k?, terminologie, 4k, definice pojmu, význam slova, informace, wiki, přesný význam, slovo, termín, názvosloví, formulace, pojem, zkratky


Pojem 4k je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem 4k? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

4K je standard pro rozlišení obrazu v digitálním filmu a počítačové grafice. Název je odvozen z horizontálního rozlišení, které je přibližně 4000 pixelů. Toto označení je odlišné od současných označení, které označují vertikální rozlišení, jako například 720p označující 720 řádků. 4K tedy reprezentuje horizontální rozlišení, protože ve filmové technice se používají různé poměry stran – horizontální rozlišení zůstává stejné, vertikální závisí na zdroji videa. Z toho důvodu existuje několik různých rozlišení, pro které se používá označení 4K.

Více informací o slovu 4k doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat heslo 4k ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem 4k ve Wikislovníku

Najít slovo 4k ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo 4k ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz 4k ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem 4k na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo 4k například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to 4k? resp. co znamená slovo 4k? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 4k, odpověď na dotaz co je to 4k?. Víte např. kdo to je Rod Stewart? Znáte a víte kdo je Ivana Uhlířová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz 4k i v jiné sekci než je kategorie zkratky. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.