Co je to?
Výraz, termín, definice slova 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Co je to 4k? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu 4k

4k je jedním z novějších standardů rozlišení obrazu. Setkat se s ním lze především v počítačové grafice nebo v záznamech digitálních videí. Jde o kvalitního náhradníka za standard Full HD. Vyšší rozlišení znamená čtyřikrát tolik bodů obrazu a také vysoké toky dat. Samotné pojmenování 4k vychází z horizontálního rozlišení. To má cca 4000 pixelů. Je odlišné od dosud používaných vertikálních rozlišení, které označuje řádky. Horizontální rozlišení umožňuje využívat různé poměry stran, což je ideální pro filmovou techniku.
Označení 4k slouží více různým rozlišení, vždy záleží na normě. U videí je důležitá také snímková frekvence. Ta ovlivňuje to, jak plynulý bude záznam. 4k využívají i digitální fotoaparáty, které kromě natáčení videa umožňují snímat fotografie právě v tomto rozlišení. Fotografie je pak možno tisknout i ve velkých formátech. Kvalitu 4k pak pozná uživatel i při přehrávání v televizi nebo v Youtube, kdy má toto rozlišení možnost využívat větší tok dat. K tomu je však potřeba zařízení s větším výkonem a podporou právě 4k.


Co je to 4k? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem 4k s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo 4k je v kategorii zkratky

Klíčová slova: slovo, informace, slovník, definice, pojem, zkratky, heslo, definice pojmu, vysvětlení, význam pojmu, wiki, přesný význam, význam, názvosloví, synonymum, co to je, co znamená, přesný výraz


Pojem 4k je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu 4k hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz 4k ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem 4k na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo 4k ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz 4k ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem 4k ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo 4k na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo 4k například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova 4k? resp. co je to 4k? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 4k, odpověď na dotaz co je to 4k?. Víte např. kdo to je Jaromír Hanzlík? Znáte a víte kdo je Tomáš Klus? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.