Co je to?
Výraz, termín, definice slova 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Co je to 4k? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova 4k?

4k je jedním z novějších standardů rozlišení obrazu. Setkat se s ním lze především v počítačové grafice nebo v záznamech digitálních videí. Jde o kvalitního náhradníka za standard Full HD. Vyšší rozlišení znamená čtyřikrát tolik bodů obrazu a také vysoké toky dat. Samotné pojmenování 4k vychází z horizontálního rozlišení. To má cca 4000 pixelů. Je odlišné od dosud používaných vertikálních rozlišení, které označuje řádky. Horizontální rozlišení umožňuje využívat různé poměry stran, což je ideální pro filmovou techniku.
Označení 4k slouží více různým rozlišení, vždy záleží na normě. U videí je důležitá také snímková frekvence. Ta ovlivňuje to, jak plynulý bude záznam. 4k využívají i digitální fotoaparáty, které kromě natáčení videa umožňují snímat fotografie právě v tomto rozlišení. Fotografie je pak možno tisknout i ve velkých formátech. Kvalitu 4k pak pozná uživatel i při přehrávání v televizi nebo v Youtube, kdy má toto rozlišení možnost využívat větší tok dat. K tomu je však potřeba zařízení s větším výkonem a podporou právě 4k.


Co je to 4k? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova 4k. Co znamená odborný pojem 4k z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín 4k se nachází v kategorii zkratky

Klíčová slova: zkratky, wiki, co znamená, význam, definice pojmu, terminus technicus, 4k, pojem, termín, terminologie, lexikon, názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, popis, definice, slovo, zkratky


Pojem 4k je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu 4k?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

4K je standard pro rozlišení obrazu v digitálním filmu a počítačové grafice. Název je odvozen z horizontálního rozlišení, které je přibližně 4000 pixelů. Toto označení je odlišné od současných označení, které označují vertikální rozlišení, jako například 720p označující 720 řádků. 4K tedy reprezentuje horizontální rozlišení, protože ve filmové technice se používají různé poměry stran – horizontální rozlišení zůstává stejné, vertikální závisí na zdroji videa. Z toho důvodu existuje několik různých rozlišení, pro které se používá označení 4K.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo 4k ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo 4k ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem 4k na Youtube

Najít výraz 4k ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo 4k ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo 4k ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo 4k například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste zjistili co znamená 4k? resp. co je to 4k? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu 4k, odpověď na dotaz co je to 4k?. Víte např. kdo to je Martin Hanzal? Znáte a víte kdo je Reverend? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu 4k v jiné sekci než zkratky. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Navštivte partnerskou stránku plnou tapet na plochu počítače, tabletu nebo chytrého telefonu. Vybírejte z řady motivů od mořských tapet až po oblíbené tapety sportovních aut.