Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Co je to Zánět? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Zánět?

Zánět je způsob, jakým organizmus reaguje na poškození. Při zánětu probíhají složité a komplikované biochemické a imunologické změny. Zánět je obrannou reakcí, ale může organizmus i poškozovat, pokud se rozvine chronický zánět. Zánět bývá vyvolán různými vlivy nebo mikroorganizmy.
Začíná nejdříve místně, později dojde k odpovědi celého systému, což se projevuje například horečkou, tachykardií a dalšími příznaky. Při těchto procesech se ohraničuje zasažené místo, organizmus se snaží zastavit šíření zánětu, dochází k imunitní reakci a obnovení poškozené tkáně.


Co je to Zánět? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Zánět se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, význam, co je to Zánět?, odborné názvosloví, heslo, Zánět, termín, co znamená, synonymum, lexikon, přesný význam, pojem, definice pojmu, přesný výraz, informace, nemoce, formulace, terminus technicus


Pojem Zánět je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Zánět?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zánět (latinsky inflammatio, řecky φλόγωσις – flogósis; zastar. lid. prant) je velmi složitá reakce živého organismu na poškození, zahrnující komplex biochemických a imunologických změn. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada definic zánětu, přičemž žádná z nich není zcela dokonalá a každá má svou vypovídací hodnotu, je zde uvedeno více definic.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat videa s názvem Zánět na Youtube

Vyhledat slovo Zánět ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Zánět ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Zánět ve Wikizdrojích

Hledat heslo Zánět ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Zánět ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zánět například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte co to je Zánět? resp. co se skrývá pod slovem Zánět? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zánět, odpověď na dotaz co je to Zánět?. Víte např. kdo to je Kazišuk? Znáte a víte kdo je Mahulena Bočanová? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.