Co je to?
Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Co je to Zánět? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zánět

Zánět je způsob, jakým organizmus reaguje na poškození. Při zánětu probíhají složité a komplikované biochemické a imunologické změny. Zánět je obrannou reakcí, ale může organizmus i poškozovat, pokud se rozvine chronický zánět. Zánět bývá vyvolán různými vlivy nebo mikroorganizmy.
Začíná nejdříve místně, později dojde k odpovědi celého systému, což se projevuje například horečkou, tachykardií a dalšími příznaky. Při těchto procesech se ohraničuje zasažené místo, organizmus se snaží zastavit šíření zánětu, dochází k imunitní reakci a obnovení poškozené tkáně.


Co je to Zánět? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Zánět sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zánět je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, slovník, význam slova, definice, popis, přesný výraz, informace, wiki, lexikon, přesný význam, terminus technicus, pojem, Nemoce, vysvětlení, co je to Zánět?, definice pojmu, heslo


Pojem Zánět je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zánět? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zánět (latinsky inflammatio, řecky φλόγωσις – flogósis; zastar. lid. prant) je velmi složitá reakce živého organismu na poškození, zahrnující komplex biochemických a imunologických změn. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada definic zánětu, přičemž žádná z nich není zcela dokonalá a každá má svou vypovídací hodnotu, je zde uvedeno více definic.

Linky na další online zdroje

Najít heslo Zánět ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Zánět ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Zánět ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zánět na Youtube

Hledat slovo Zánět ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Zánět ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zánět například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Zánět? resp. co se skrývá pod slovem Zánět? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zánět, odpověď na dotaz co je to Zánět?. Víte např. kdo to je Cajzl? Znáte a víte kdo je Bohuslav Sobotka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.