Co je to?
Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Co je to Zánět? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Zánět

Zánět je způsob, jakým organizmus reaguje na poškození. Při zánětu probíhají složité a komplikované biochemické a imunologické změny. Zánět je obrannou reakcí, ale může organizmus i poškozovat, pokud se rozvine chronický zánět. Zánět bývá vyvolán různými vlivy nebo mikroorganizmy.
Začíná nejdříve místně, později dojde k odpovědi celého systému, což se projevuje například horečkou, tachykardií a dalšími příznaky. Při těchto procesech se ohraničuje zasažené místo, organizmus se snaží zastavit šíření zánětu, dochází k imunitní reakci a obnovení poškozené tkáně.


Co je to Zánět? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zánět? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Zánět je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, názvosloví, terminologie, heslo, co to je, odborný výraz, přesný význam, synonymum, Nemoce, význam slova, význam pojmu, Nemoce, wiki, termín, odborné názvosloví, formulace, terminus technicus, lexikon


Pojem Zánět je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zánět? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zánět (latinsky inflammatio, řecky φλόγωσις – flogósis; zastar. lid. prant) je velmi složitá reakce živého organismu na poškození, zahrnující komplex biochemických a imunologických změn. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada definic zánětu, přičemž žádná z nich není zcela dokonalá a každá má svou vypovídací hodnotu, je zde uvedeno více definic.

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Zánět ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Zánět ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Zánět ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zánět ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Zánět ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Zánět ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Zánět například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Zánět? resp. co je to Zánět? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zánět, odpověď na dotaz co je to Zánět?. Víte např. kdo to je Alláh? Znáte a víte kdo je Bohuslav Sobotka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nemoce. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.