Co je to?
Definice odborného termínu, slova Zánět. Co znamená pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Co je Zánět?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Zánět?

Zánět je způsob, jakým organizmus reaguje na poškození. Při zánětu probíhají složité a komplikované biochemické a imunologické změny. Zánět je obrannou reakcí, ale může organizmus i poškozovat, pokud se rozvine chronický zánět. Zánět bývá vyvolán různými vlivy nebo mikroorganizmy.
Začíná nejdříve místně, později dojde k odpovědi celého systému, což se projevuje například horečkou, tachykardií a dalšími příznaky. Při těchto procesech se ohraničuje zasažené místo, organizmus se snaží zastavit šíření zánětu, dochází k imunitní reakci a obnovení poškozené tkáně.


Co je to Zánět? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Zánět. Co znamená pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Zánět patří do sekce nemoce

Klíčová slova: lexikon, slovník, terminus technicus, co to je, názvosloví, definice pojmu, slovo, informace, význam, definice, heslo, vysvětlení, wiki, nemoce, popis, odborný výraz, přesný význam, nemoce


Pojem Zánět je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zánět? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zánět (latinsky inflammatio, řecky φλόγωσις – flogósis; zastar. lid. prant) je velmi složitá reakce živého organismu na poškození, zahrnující komplex biochemických a imunologických změn. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada definic zánětu, přičemž žádná z nich není zcela dokonalá a každá má svou vypovídací hodnotu, je zde uvedeno více definic.

Hledejte pojem Zánět v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Zánět ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zánět ve Wikimedia Commons

Najít slovo Zánět na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zánět ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Zánět na Google obrázcích

Zkusit najít termín Zánět ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zánět například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Zánět? resp. jaká je definice slova Zánět? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zánět, odpověď na dotaz co je to Zánět?. Víte např. kdo to je Dušan Kollár? Znáte a víte kdo je Jessica Alba? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Zánět i v jiné sekci než v nemoce. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Bolest uší, zánět, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.