Co je to?
Odborný výraz, definice slova Zánět. Co znamená slovo Zánět z kategorie Nemoce?

Co je Zánět? Definice pojmu

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Zánět

Zánět je způsob, jakým organizmus reaguje na poškození. Při zánětu probíhají složité a komplikované biochemické a imunologické změny. Zánět je obrannou reakcí, ale může organizmus i poškozovat, pokud se rozvine chronický zánět. Zánět bývá vyvolán různými vlivy nebo mikroorganizmy.
Začíná nejdříve místně, později dojde k odpovědi celého systému, což se projevuje například horečkou, tachykardií a dalšími příznaky. Při těchto procesech se ohraničuje zasažené místo, organizmus se snaží zastavit šíření zánětu, dochází k imunitní reakci a obnovení poškozené tkáně.


Co je to Zánět? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Zánět. Co znamená slovo Zánět z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Zánět patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: definice pojmu, Zánět, co to je, informace, heslo, přesný význam, význam pojmu, termín, terminus technicus, význam slova, synonymum, slovník, význam, přesný výraz, co je to Zánět?, vysvětlení, slovo, popis


Pojem Zánět je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Zánět?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zánět (latinsky inflammatio, řecky φλόγωσις – flogósis; zastar. lid. prant) je velmi složitá reakce živého organismu na poškození, zahrnující komplex biochemických a imunologických změn. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada definic zánětu, přičemž žádná z nich není zcela dokonalá a každá má svou vypovídací hodnotu, je zde uvedeno více definic.

Hledejte pojem Zánět v následujících vyhledávačích

Hledat slovo Zánět na Google.cz

Zkusit najít frázi Zánět ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Zánět ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zánět na Youtube

Najít výraz Zánět ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zánět ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Zánět například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Zánět? resp. jaký je význam pojmu Zánět? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zánět, odpověď na dotaz co je to Zánět?. Víte např. kdo to je Geriatr? Znáte a víte kdo je Penélope Cruz? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Zánět v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.