Co je to?
Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Co je to Zánět? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zánět?

Zánět je způsob, jakým organizmus reaguje na poškození. Při zánětu probíhají složité a komplikované biochemické a imunologické změny. Zánět je obrannou reakcí, ale může organizmus i poškozovat, pokud se rozvine chronický zánět. Zánět bývá vyvolán různými vlivy nebo mikroorganizmy.
Začíná nejdříve místně, později dojde k odpovědi celého systému, což se projevuje například horečkou, tachykardií a dalšími příznaky. Při těchto procesech se ohraničuje zasažené místo, organizmus se snaží zastavit šíření zánětu, dochází k imunitní reakci a obnovení poškozené tkáně.


Co je to Zánět? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Zánět. Co znamená odborný pojem Zánět z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Zánět? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Zánět je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: slovo, Nemoce, význam slova, odborný výraz, formulace, terminologie, Zánět, definice pojmu, Nemoce, popis, přesný výraz, slovník, terminus technicus, vysvětlení, přesný význam, co je to Zánět?, definice, synonymum


Pojem Zánět je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zánět? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zánět (latinsky inflammatio, řecky φλόγωσις – flogósis; zastar. lid. prant) je velmi složitá reakce živého organismu na poškození, zahrnující komplex biochemických a imunologických změn. Vzhledem k tomu, že existuje celá řada definic zánětu, přičemž žádná z nich není zcela dokonalá a každá má svou vypovídací hodnotu, je zde uvedeno více definic.

Další informační zdroje

Zkusit najít heslo Zánět ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Zánět ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Zánět ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zánět ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zánět ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Zánět ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zánět například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Zánět? resp. co je to Zánět? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zánět, odpověď na dotaz co je to Zánět?. Víte např. kdo to je Marie Benešová? Znáte a víte kdo je Larry Flynt? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Zánět hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.