Co je to?
Výraz, termín, definice slova Utilita. Co znamená odborný pojem Utilita z kategorie Počítače?

Co je to Utilita? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Utilita?

Utility jsou pomocné počítačové programy, které slouží k zjednodušení činností, jež lze jinak udělat za použití mnohem většího úsilí. Jako příklad utility se může uvést správa operačního systému za pomoci nastavování skrytých vlastností aplikací a podobně.
Slovo utilita se může používat i v matematické souvislosti v rámci ekonomie, kde označuje užitek. Též v psychologickém pojetí se dá slovo využít jako sociální upotřebitelnost - člověk je závislý na cizí pomoci.


Co je to Utilita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Utilita. Co znamená odborný pojem Utilita z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Utilita s kolegy na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Utilita se nachází v sekci počítače

Klíčová slova: informace, přesný význam, definice pojmu, terminologie, Utilita, heslo, pojem, význam pojmu, formulace, počítače, odborný výraz, počítače, termín, wiki, lexikon, slovo, význam, co to je


Pojem Utilita je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Utilita? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Utilita nebo též pomocný program (anglicky utility software) je typ počítačového programu, který na rozdíl od aplikačních programů neslouží k činnostem prováděným i bez počítačů, ale k usnadnění činností spojených s používáním počítače. Proto se obvykle řadí mezi ostatní systémové programy. Základní verze utilit mohou být dodávány s operačním systémem, pokročilejší bývají zpravidla dodávány jako samostatné balíky, často jinými dodavateli než samotný operační systém.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Utilita na Google.cz

Hledat termín Utilita ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Utilita na Youtube

Zkusit najít pojem Utilita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Utilita ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Utilita ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Utilita například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Utilita? resp. co se skrývá pod slovem Utilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utilita, odpověď na dotaz co je to Utilita?. Víte např. kdo to je Bacilonosič? Znáte a víte kdo je Strýc? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Utilita i v jiných kategoriích (než počítače). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem