Co je to?
Odborný výraz, definice slova Utilita. Co znamená slovo Utilita z kategorie Počítače?

Co je Utilita?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Utilita?

Utility jsou pomocné počítačové programy, které slouží k zjednodušení činností, jež lze jinak udělat za použití mnohem většího úsilí. Jako příklad utility se může uvést správa operačního systému za pomoci nastavování skrytých vlastností aplikací a podobně.
Slovo utilita se může používat i v matematické souvislosti v rámci ekonomie, kde označuje užitek. Též v psychologickém pojetí se dá slovo využít jako sociální upotřebitelnost - člověk je závislý na cizí pomoci.


Co je to Utilita? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Utilita. Co znamená slovo Utilita z kategorie Počítače?

Texty mohou obsahovat chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento text (Utilita) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Utilita patří do kategorie počítače

Klíčová slova: termín, počítače, počítače, definice pojmu, názvosloví, synonymum, slovo, pojem, vysvětlení, wiki, co znamená, lexikon, definice, slovník, význam, význam slova, terminus technicus, Utilita


Pojem Utilita je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Utilita? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Utilita nebo též pomocný program (anglicky utility software) je typ počítačového programu, který na rozdíl od aplikačních programů neslouží k činnostem prováděným i bez počítačů, ale k usnadnění činností spojených s používáním počítače. Proto se obvykle řadí mezi ostatní systémové programy. Základní verze utilit mohou být dodávány s operačním systémem, pokročilejší bývají zpravidla dodávány jako samostatné balíky, často jinými dodavateli než samotný operační systém.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Utilita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Utilita ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít termín Utilita ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Utilita ve Wikislovníku

Hledat pojem Utilita ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Utilita ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Utilita například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená slovo Utilita? resp. co přesně označuje termín Utilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utilita, odpověď na dotaz co je to Utilita?. Víte např. kdo to je Kim Ir-sen? Znáte a víte kdo je Outsider? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie počítače, Laptop a káva, utilita, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem