Co je to?
Výraz, termín, definice slova Utilita. Co znamená odborný pojem Utilita z kategorie Počítače?

Co je to Utilita? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Utilita

Utility jsou pomocné počítačové programy, které slouží k zjednodušení činností, jež lze jinak udělat za použití mnohem většího úsilí. Jako příklad utility se může uvést správa operačního systému za pomoci nastavování skrytých vlastností aplikací a podobně.
Slovo utilita se může používat i v matematické souvislosti v rámci ekonomie, kde označuje užitek. Též v psychologickém pojetí se dá slovo využít jako sociální upotřebitelnost - člověk je závislý na cizí pomoci.


Co je to Utilita? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Utilita. Co znamená odborný pojem Utilita z kategorie Počítače?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Utilita doporučujeme sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Utilita se nachází v sekci Počítače

Klíčová slova: Počítače, termín, přesný výraz, lexikon, Počítače, wiki, popis, odborné názvosloví, význam, terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, slovník, heslo, názvosloví


Pojem Utilita je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Utilita? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Utilita nebo též pomocný program (anglicky utility software) je typ počítačového programu, který na rozdíl od aplikačních programů neslouží k činnostem prováděným i bez počítačů, ale k usnadnění činností spojených s používáním počítače. Proto se obvykle řadí mezi ostatní systémové programy. Základní verze utilit mohou být dodávány s operačním systémem, pokročilejší bývají zpravidla dodávány jako samostatné balíky, často jinými dodavateli než samotný operační systém.

Další zdroje informací

Vyhledat pojem Utilita ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Utilita na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Utilita ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Utilita na Youtube

Vyhledat slovo Utilita ve Wikislovníku

Hledat termín Utilita ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Utilita například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Utilita? resp. co přesně označuje termín Utilita? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utilita, odpověď na dotaz co je to Utilita?. Víte např. kdo to je Sagvan Tofi? Znáte a víte kdo je Vít Rakušan? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Počítače. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem