Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sokl. Co znamená odborný pojem Sokl z kategorie Stavebnictví?

Co je to Sokl? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Sokl?

Sokl je ve stavebnictví podstavec zdi.


Co je to Sokl? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sokl. Co znamená odborný pojem Sokl z kategorie Stavebnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sokl s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sokl se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: co to je, význam slova, význam, definice, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, heslo, popis, terminologie, terminus technicus, význam pojmu, Stavebnictví, formulace, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, co je to Sokl?


Pojem Sokl je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sokl dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sokl neboli podnož či podstavec je pata zdi ve stavebnictví. Pata sloupu se nazývá piedestal. Sokl má ochrannou a izolační funkci a chrání spodní část domu, zejména proti průnikům vody do budovy, únikům tepla z budovy, proti kyselosti půdy či mechanickým tlakům. V moderním stavebnictví má běžně hydroizolaci a drenáž starající se o odvod vody. Běžně se obkládá kamenem, pískovcem, marmolitem, dřevem i nejrůznější dlažbou. Pro správnou funkci by měl být ukončen pod úrovní terénu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Sokl v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sokl ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Sokl na Google.cz

Vyhledat výraz Sokl ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Sokl ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Sokl ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Sokl ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Sokl například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Sokl? resp. co to je Sokl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sokl, odpověď na dotaz co je to Sokl?. Víte např. kdo to je Pavel Zacha? Znáte a víte kdo je Klinický psycholog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Sokl i v jiných kategoriích (než Stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.