Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sokl. Co znamená pojem Sokl z kategorie Stavebnictví?

Co je Sokl?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sokl?

Sokl je ve stavebnictví podstavec zdi.


Co je to Sokl? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sokl. Co znamená pojem Sokl z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Výraz Sokl se nachází v sekci stavebnictví

Klíčová slova: formulace, význam slova, termín, význam pojmu, slovník, co je to Sokl?, význam, stavebnictví, názvosloví, přesný význam, terminologie, informace, vysvětlení, synonymum, heslo, odborný výraz, co to je, přesný výraz


Pojem Sokl je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sokl? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sokl neboli podnož či podstavec je pata zdi ve stavebnictví. Pata sloupu se nazývá piedestal. Sokl má ochrannou a izolační funkci a chrání spodní část domu, zejména proti průnikům vody do budovy, únikům tepla z budovy, proti kyselosti půdy či mechanickým tlakům. V moderním stavebnictví má běžně hydroizolaci a drenáž starající se o odvod vody. Běžně se obkládá kamenem, pískovcem, marmolitem, dřevem i nejrůznější dlažbou. Pro správnou funkci by měl být ukončen pod úrovní terénu.

Více informací o pojmu Sokl lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít slovo Sokl ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Sokl ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Sokl ve Wikislovníku

Hledat frázi Sokl ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sokl ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Sokl ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sokl například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Sokl? resp. jaká je definice slova Sokl? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sokl, odpověď na dotaz co je to Sokl?. Víte např. kdo to je Synovec? Znáte a víte kdo je Teta? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci stavebnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, Hranatý mrakodrap, sokl, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.