Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Co to je Invence? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Invence

Invence, jinak také kreativita nebo tvořivost, je označení pro skupinu zvláštních schopností, díky kterým je osoba s těmito vlastnostmi schopna tvůrčí činnosti například v oblasti umění nebo vědy.
Invence je příčinou vzniku nových věcí, myšlenek nebo nového řešení nějakého problému. Tento tvůrčí proces je typický originalitou a užitečností. Podle toho, na co se kreativita zaměřuje, je možno rozlišovat tvořivost vědecko-technickou nebo uměleckou.


Co je to Invence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Invence? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Invence se nachází v kategorii Psychologie

Klíčová slova: odborný výraz, terminus technicus, odborné názvosloví, slovník, definice, Invence, názvosloví, co to je, pojem, co znamená, význam slova, lexikon, informace, Psychologie, vysvětlení, termín, formulace, přesný výraz


Pojem Invence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Invence dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Invence ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Invence ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Invence ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Invence na Google.cz

Najít pojem Invence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Invence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Invence například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Invence? resp. co znamená slovo Invence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invence, odpověď na dotaz co je to Invence?. Víte např. kdo to je Jakub Kohák? Znáte a víte kdo je Altruista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Psychologie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.