Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Co to je Invence? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Invence?

Invence, jinak také kreativita nebo tvořivost, je označení pro skupinu zvláštních schopností, díky kterým je osoba s těmito vlastnostmi schopna tvůrčí činnosti například v oblasti umění nebo vědy.
Invence je příčinou vzniku nových věcí, myšlenek nebo nového řešení nějakého problému. Tento tvůrčí proces je typický originalitou a užitečností. Podle toho, na co se kreativita zaměřuje, je možno rozlišovat tvořivost vědecko-technickou nebo uměleckou.


Co je to Invence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Invence? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Invence je v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, vysvětlení, definice, synonymum, formulace, odborné názvosloví, význam, slovník, termín, popis, Psychologie, definice pojmu, přesný význam, terminologie, odborný výraz, informace, co znamená, Invence


Pojem Invence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Invence? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat heslo Invence na Google.cz

Vyhledat výraz Invence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Invence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Invence ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Invence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Invence ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Invence například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Invence? resp. co přesně znamená slovo Invence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invence, odpověď na dotaz co je to Invence?. Víte např. kdo to je Dana Morávková? Znáte a víte kdo je Ras? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Psychologie Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.