Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Co to je Invence? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Invence?

Invence, jinak také kreativita nebo tvořivost, je označení pro skupinu zvláštních schopností, díky kterým je osoba s těmito vlastnostmi schopna tvůrčí činnosti například v oblasti umění nebo vědy.
Invence je příčinou vzniku nových věcí, myšlenek nebo nového řešení nějakého problému. Tento tvůrčí proces je typický originalitou a užitečností. Podle toho, na co se kreativita zaměřuje, je možno rozlišovat tvořivost vědecko-technickou nebo uměleckou.


Co je to Invence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Invence? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Invence patří do sekce psychologie

Klíčová slova: informace, názvosloví, definice, pojem, co je to Invence?, wiki, termín, význam pojmu, synonymum, co znamená, popis, lexikon, odborný výraz, slovo, terminus technicus, definice pojmu, terminologie, psychologie


Pojem Invence je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Invence můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít slovo Invence ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Invence na Youtube

Zkusit najít pojem Invence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Invence ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Invence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Invence ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Invence například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Invence? resp. co znamená výraz Invence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invence, odpověď na dotaz co je to Invence?. Víte např. kdo to je Evžen Korec? Znáte a víte kdo je Meghan Trainor? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.