Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Co to je Invence? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Invence

Invence, jinak také kreativita nebo tvořivost, je označení pro skupinu zvláštních schopností, díky kterým je osoba s těmito vlastnostmi schopna tvůrčí činnosti například v oblasti umění nebo vědy.
Invence je příčinou vzniku nových věcí, myšlenek nebo nového řešení nějakého problému. Tento tvůrčí proces je typický originalitou a užitečností. Podle toho, na co se kreativita zaměřuje, je možno rozlišovat tvořivost vědecko-technickou nebo uměleckou.


Co je to Invence? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Invence. Co znamená pojem Invence z kategorie Psychologie?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Invence patří do sekce Psychologie

Klíčová slova: definice, termín, synonymum, definice pojmu, informace, Psychologie, wiki, slovo, terminologie, heslo, terminus technicus, přesný výraz, pojem, vysvětlení, slovník, Invence, formulace, odborný výraz


Pojem Invence je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Invence můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tvořivost neboli kreativita (z lat. creo = tvořím), také invence (z lat. invenio = nalézám, objevuji), je zvláštní soubor schopností, které umožňují uměleckou, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost. Ta se projevuje jako vynalézavost, jako vznik nového, originálního díla nebo myšlenky, popř. tvůrčím řešením problémů.

Další informační zdroje o slovu Invence

Najít heslo Invence ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Invence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Invence ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Invence na Google.cz

Hledat heslo Invence ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Invence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Invence například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Invence? resp. co přesně znamená slovo Invence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Invence, odpověď na dotaz co je to Invence?. Víte např. kdo to je Advokát? Znáte a víte kdo je Altruista? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Nezapomeňte navštívit partnerskou stránku s tapetami na plochu PC. Na výběr máte z stovky kvalitních fotografií ve vysokých rozlišeních.