Co je to?
Výraz, termín, definice slova Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Co je to Skalár? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Skalár

Veličina, již v matematice, fyzice a také informatice určuje jeden jediný číselný údaj. Matematika považuje skalár za reálné nebo komplexní číslo, fyzika skalárem označuje jednorozměrnou veličinu, například hmotnost nebo teplotu. Jde vždy o veličinu, kterou je možné nějakým způsobem změřit nebo také spočítat.


Co je to Skalár? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Skalár? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Skalár je v kategorii matematika

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, názvosloví, význam pojmu, matematika, odborný výraz, terminus technicus, informace, termín, matematika, odborné názvosloví, Skalár, co znamená, synonymum, wiki, slovník, význam, definice


Pojem Skalár je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Skalár? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Skalár (z lat. scala, stupnice) je ve fyzice, v matematice nebo informatice veličina, jejíž hodnota je v daných jednotkách plně určena jediným číselným údajem. Protikladem skalární veličiny jsou vektory nebo tenzory, které jsou určeny více číselnými hodnotami. Tak například teplota je skalár, kdežto rychlost je obvykle vektor.

Pro více informací o heslu Skalár zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Skalár ve Wikislovníku

Najít slovo Skalár ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Skalár ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Skalár ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Skalár ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Skalár na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Skalár například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní již víte co znamená slovo Skalár? resp. co znamená výraz Skalár? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skalár, odpověď na dotaz co je to Skalár?. Víte např. kdo to je Savec? Znáte a víte kdo je Paša? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.