Co je to?
Definice výrazu, termínu Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Co je to Skalár? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Skalár?

Veličina, již v matematice, fyzice a také informatice určuje jeden jediný číselný údaj. Matematika považuje skalár za reálné nebo komplexní číslo, fyzika skalárem označuje jednorozměrnou veličinu, například hmotnost nebo teplotu. Jde vždy o veličinu, kterou je možné nějakým způsobem změřit nebo také spočítat.


Co je to Skalár? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Skalár. Co znamená odborný pojem Skalár z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Skalár s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Skalár se nachází v kategorii Matematika

Klíčová slova: Matematika, terminologie, pojem, lexikon, definice pojmu, popis, přesný význam, formulace, co znamená, wiki, názvosloví, význam slova, Skalár, co to je, informace, terminus technicus, termín, synonymum


Pojem Skalár je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Skalár dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Skalár (z lat. scala, stupnice) je ve fyzice, v matematice nebo informatice veličina, jejíž hodnota je v daných jednotkách plně určena jediným číselným údajem. Protikladem skalární veličiny jsou vektory nebo tenzory, které jsou určeny více číselnými hodnotami. Tak například teplota je skalár, kdežto rychlost je obvykle vektor.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat slovo Skalár ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Skalár ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Skalár na Google.cz

Hledat videa s názvem Skalár na Youtube

Hledat termín Skalár ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Skalár ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Skalár například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Skalár? resp. co přesně označuje termín Skalár? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Skalár, odpověď na dotaz co je to Skalár?. Víte např. kdo to je Kuřbuřt? Znáte a víte kdo je Vezír? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Skalár i v jiných kategoriích (než Matematika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.