Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zakázané uvolnění. Co znamená odborný pojem Zakázané uvolnění z kategorie Sport?

Co je to Zakázané uvolnění? Význam slova

Co znamená termín Zakázané uvolnění? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Zakázané uvolnění je pojem z oblasti ledního hokeje. Jedná se o jeden z nedovolených způsobů hry. K zakázanému uvolnění dochází tehdy, jestliže hráč odehraje puk z vlastní poloviny, tedy před červenou čárou, která hřiště rozděluje na poloviny takovým způsobem, že bez doteku jiného hráče dojede až za soupeřovu branku.
Tento způsob lze používat pouze v době oslabení. V jiném případě musí rozhodčí přerušit hru a následuje vhazování v obranném pásmu.


Co je to Zakázané uvolnění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zakázané uvolnění. Co znamená odborný pojem Zakázané uvolnění z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Zakázané uvolnění sdílet se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Zakázané uvolnění patří do sekce sport

Klíčová slova: wiki, informace, sport, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, termín, pojem, heslo, terminologie, popis, lexikon, definice, co to je, odborný výraz, přesný výraz, slovník, co je to Zakázané uvolnění?


Pojem Zakázané uvolnění je v kategorii sport, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Zakázané uvolnění můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zakázané uvolnění (anglicky icing) je nedovolený způsob hry v ledním hokeji. Nastává v situaci, kdy hráč jakkoli odehraje puk z vlastní poloviny ledové plochy (tj. před půlicí červenou čarou) tak, že bez dotyku dalšího hráče (ale i s případným odrazem od hrazení či ochranného skla) přejede až za branku soupeře. Takto hrát puk smí jen družstvo při hře v oslabení. Pokud se družstvo dopustí zakázaného uvolnění v době, kdy oslabené není, rozhodčí přeruší hru, po čemž následuje vhazování v obranném pásmu tohoto družstva, které navíc mezitím nesmí vystřídat.
Cílem pravidla o zakázaném uvolnění je znemožnit divácky neatraktivní způsob hry, kdy by se družstvo snažilo bránit tím, že jen bezmyšlenkovitě každý puk odpálí co nejdále od vlastní branky.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat pojem Zakázané uvolnění ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Zakázané uvolnění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Zakázané uvolnění na Youtube

Hledat výraz Zakázané uvolnění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Zakázané uvolnění ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Zakázané uvolnění na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zakázané uvolnění například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Zakázané uvolnění? resp. co znamená Zakázané uvolnění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zakázané uvolnění, odpověď na dotaz co je to Zakázané uvolnění?. Víte např. kdo to je Léčitel? Znáte a víte kdo je Martin Nečas? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Zakázané uvolnění v jiné sekci než sport. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.