Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zakázané uvolnění. Co znamená odborný pojem Zakázané uvolnění z kategorie Sport?

Co je to Zakázané uvolnění? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Zakázané uvolnění?

Zakázané uvolnění je pojem z oblasti ledního hokeje. Jedná se o jeden z nedovolených způsobů hry. K zakázanému uvolnění dochází tehdy, jestliže hráč odehraje puk z vlastní poloviny, tedy před červenou čárou, která hřiště rozděluje na poloviny takovým způsobem, že bez doteku jiného hráče dojede až za soupeřovu branku.
Tento způsob lze používat pouze v době oslabení. V jiném případě musí rozhodčí přerušit hru a následuje vhazování v obranném pásmu.


Co je to Zakázané uvolnění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zakázané uvolnění. Co znamená odborný pojem Zakázané uvolnění z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Zakázané uvolnění? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Zakázané uvolnění patří do sekce sport

Klíčová slova: sport, pojem, odborný výraz, terminus technicus, vysvětlení, synonymum, sport, přesný výraz, význam, slovník, co znamená, definice pojmu, heslo, informace, popis, přesný význam, lexikon, definice


Pojem Zakázané uvolnění je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Zakázané uvolnění? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Zakázané uvolnění (anglicky icing) je nedovolený způsob hry v ledním hokeji. Nastává v situaci, kdy hráč jakkoli odehraje puk z vlastní poloviny ledové plochy (tj. před půlicí červenou čarou) tak, že bez dotyku dalšího hráče (ale i s případným odrazem od hrazení či ochranného skla) přejede až za branku soupeře. Takto hrát puk smí jen družstvo při hře v oslabení. Pokud se družstvo dopustí zakázaného uvolnění v době, kdy oslabené není, rozhodčí přeruší hru, po čemž následuje vhazování v obranném pásmu tohoto družstva, které navíc mezitím nesmí vystřídat.
Cílem pravidla o zakázaném uvolnění je znemožnit divácky neatraktivní způsob hry, kdy by se družstvo snažilo bránit tím, že jen bezmyšlenkovitě každý puk odpálí co nejdále od vlastní branky.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít slovo Zakázané uvolnění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Zakázané uvolnění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Zakázané uvolnění ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Zakázané uvolnění na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zakázané uvolnění ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Zakázané uvolnění ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Zakázané uvolnění například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Zakázané uvolnění? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Zakázané uvolnění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zakázané uvolnění, odpověď na dotaz co je to Zakázané uvolnění?. Víte např. kdo to je Johann Christian Mikan? Znáte a víte kdo je Iva Janžurová? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci sport U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.