Co je to?
Výraz, termín, definice slova Zakázané uvolnění. Co znamená odborný pojem Zakázané uvolnění z kategorie Sport?

Co je to Zakázané uvolnění? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Zakázané uvolnění?

Zakázané uvolnění je pojem z oblasti ledního hokeje. Jedná se o jeden z nedovolených způsobů hry. K zakázanému uvolnění dochází tehdy, jestliže hráč odehraje puk z vlastní poloviny, tedy před červenou čárou, která hřiště rozděluje na poloviny takovým způsobem, že bez doteku jiného hráče dojede až za soupeřovu branku.
Tento způsob lze používat pouze v době oslabení. V jiném případě musí rozhodčí přerušit hru a následuje vhazování v obranném pásmu.


Co je to Zakázané uvolnění? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Zakázané uvolnění. Co znamená odborný pojem Zakázané uvolnění z kategorie Sport?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Zakázané uvolnění? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Zakázané uvolnění je v kategorii Sport

Klíčová slova: termín, Sport, význam pojmu, formulace, lexikon, popis, informace, heslo, definice, přesný význam, slovník, význam slova, terminologie, názvosloví, Zakázané uvolnění, slovo, odborné názvosloví, přesný výraz


Pojem Zakázané uvolnění je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Zakázané uvolnění? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zakázané uvolnění (anglicky icing) je nedovolený způsob hry v ledním hokeji. Nastává v situaci, kdy hráč jakkoli odehraje puk z vlastní poloviny ledové plochy (tj. před půlicí červenou čarou) tak, že bez dotyku dalšího hráče (ale i s případným odrazem od hrazení či ochranného skla) přejede až za branku soupeře. Takto hrát puk smí jen družstvo při hře v oslabení. Pokud se družstvo dopustí zakázaného uvolnění v době, kdy oslabené není, rozhodčí přeruší hru, po čemž následuje vhazování v obranném pásmu tohoto družstva, které navíc mezitím nesmí vystřídat.
Cílem pravidla o zakázaném uvolnění je znemožnit divácky neatraktivní způsob hry, kdy by se družstvo snažilo bránit tím, že jen bezmyšlenkovitě každý puk odpálí co nejdále od vlastní branky.

Více informací o pojmu Zakázané uvolnění lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zakázané uvolnění ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Zakázané uvolnění ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Zakázané uvolnění na Google.cz

Hledat videa s názvem Zakázané uvolnění na Youtube

Zkusit najít výraz Zakázané uvolnění ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Zakázané uvolnění ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Zakázané uvolnění například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Zakázané uvolnění? resp. jaký je význam pojmu Zakázané uvolnění? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Zakázané uvolnění, odpověď na dotaz co je to Zakázané uvolnění?. Víte např. kdo to je Jehova? Znáte a víte kdo je Martin Červíček? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.