Co je to?
Definice výrazu, termínu Kompetenční žaloba. Co znamená odborný pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Co je Kompetenční žaloba? Význam slova

Co znamená termín Kompetenční žaloba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Kompetenční žaloba je žaloba proti rozhodnutí, které mohlo být vydáno nepříslušným orgánem, a tudíž by bylo nezákonné. Příslušný musí být takový orgán veřejné moci, který má oprávnění věcné, funkční i místní.
Ke konkrétním úkonům jsou právně přiřazeny orgány veřejné moci. Kompetenční žalobu řeší zvláštní procedury, nejdříve nadřízený orgán veřejné moci, poté pak soud.


Co je to Kompetenční žaloba? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kompetenční žaloba. Co znamená odborný pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Kompetenční žaloba? Pak se o tuto stránku podělte s rodinou a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Kompetenční žaloba je v kategorii právo

Klíčová slova: slovník, definice, lexikon, co znamená, informace, co je to Kompetenční žaloba?, pojem, přesný význam, termín, přesný výraz, formulace, názvosloví, význam slova, synonymum, odborný výraz, vysvětlení, odborné názvosloví, Kompetenční žaloba


Pojem Kompetenční žaloba je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Kompetenční žaloba doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Kompetenční žaloba na Youtube

Hledat pojem Kompetenční žaloba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kompetenční žaloba ve Wikimedia Commons

Najít termín Kompetenční žaloba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Kompetenční žaloba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kompetenční žaloba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompetenční žaloba například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Kompetenční žaloba? resp. co přesně znamená slovo Kompetenční žaloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompetenční žaloba, odpověď na dotaz co je to Kompetenční žaloba?. Víte např. kdo to je Barbora Štěpánová? Znáte a víte kdo je Agáta Prachařová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než právo). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.