Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Co to je Kompetenční žaloba? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kompetenční žaloba

Kompetenční žaloba je žaloba proti rozhodnutí, které mohlo být vydáno nepříslušným orgánem, a tudíž by bylo nezákonné. Příslušný musí být takový orgán veřejné moci, který má oprávnění věcné, funkční i místní.
Ke konkrétním úkonům jsou právně přiřazeny orgány veřejné moci. Kompetenční žalobu řeší zvláštní procedury, nejdříve nadřízený orgán veřejné moci, poté pak soud.


Co je to Kompetenční žaloba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kompetenční žaloba. Co znamená pojem Kompetenční žaloba z kategorie Právo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kompetenční žaloba můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kompetenční žaloba je v sekci Právo

Klíčová slova: slovo, názvosloví, odborné názvosloví, pojem, Kompetenční žaloba, Právo, co to je, význam pojmu, přesný význam, termín, definice, význam, vysvětlení, co znamená, lexikon, heslo, informace, terminologie


Pojem Kompetenční žaloba je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít výraz Kompetenční žaloba ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kompetenční žaloba na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kompetenční žaloba ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Kompetenční žaloba ve Wikipedii

Hledat slovo Kompetenční žaloba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kompetenční žaloba na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kompetenční žaloba například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kompetenční žaloba? resp. jaký je význam pojmu Kompetenční žaloba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kompetenční žaloba, odpověď na dotaz co je to Kompetenční žaloba?. Víte např. kdo to je Hillary Clinton? Znáte a víte kdo je Pesimista? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Právo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.