Co je to?
Definice výrazu Marketing. Co znamená odborný pojem Marketing z kategorie Věda?

Co to je Marketing? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Marketing?

Pod pojmem marketing si lze v současné době představit celou řadu významů. Asi tím nejrozšířenějším je propagace určitých produktů nebo služeb vhodnými nástroji.
Zmiňme internetový marketing, ten se stará o to, aby byl konkrétní projekt co nejviditelnější na internetu a tím byla docílena maximální podpora jeho provozovateli. V praxi to znamená, že je nejrůznějšími postupy dosahováno sdělování informací všem internetovým uživatelům, kteří se mohou stát potencionálními klienty či zákazníky.


Co je to Marketing? Význam slova, termín, Definice výrazu Marketing. Co znamená odborný pojem Marketing z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Marketing s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Marketing se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, co to je, definice pojmu, informace, heslo, význam, názvosloví, formulace, co je to Marketing?, pojem, odborné názvosloví, popis, terminologie, slovo, přesný výraz, Marketing, definice


Pojem Marketing je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Marketing? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marketing (někdy psáno také marketink; z angl. market – „trh“ a koncovky -ing, vyjadřující zpravidla děj nebo akci) je proces zaměřený na uspokojování potřeb zákazníka. Pomocí nástrojů, metod a technik marketingového výzkumu dochází ke zjištění potřeb a přání zákazníka ze strany firem, státních institucí či dalších organizací; na základě zjištěných skutečností pak tyto organizace přijmou taková opatření, jejichž cílem je nabídnout zákazníkovi výrobky a služby s co největší přidanou hodnotou, ve správný čas, v ideálním místě a za vhodnou cenu. Marketing prostupuje všemi činnostmi firmy: od zajištění zdrojů, přes logistiku, výrobu a skladování až po prodej a zajištění poprodejního servisu. Marketingem se odborně zabývají marketéři.

Digitální marketing

Digitální marketing na internetu často využívá služby jako Google Analytics poskytující množství dat a grafů. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay
Digitální marketing na internetu často využívá služby jako Google Analytics poskytující množství dat a grafů. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací o slovu Marketing

Zkusit najít slovo Marketing na Google.cz

Hledat výraz Marketing ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marketing ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Marketing ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Marketing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Marketing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Marketing například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Marketing? resp. co se skrývá pod slovem Marketing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marketing, odpověď na dotaz co je to Marketing?. Víte např. kdo to je Specialista ISO? Znáte a víte kdo je Drákula? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.