Co je to?
Definice výrazu Marketing. Co znamená odborný pojem Marketing z kategorie Věda?

Co to je Marketing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Marketing?

Pod pojmem marketing si lze v současné době představit celou řadu významů. Asi tím nejrozšířenějším je propagace určitých produktů nebo služeb vhodnými nástroji.
Zmiňme internetový marketing, ten se stará o to, aby byl konkrétní projekt co nejviditelnější na internetu a tím byla docílena maximální podpora jeho provozovateli. V praxi to znamená, že je nejrůznějšími postupy dosahováno sdělování informací všem internetovým uživatelům, kteří se mohou stát potencionálními klienty či zákazníky.


Co je to Marketing? Význam slova, termín, Definice výrazu Marketing. Co znamená odborný pojem Marketing z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Marketing? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Marketing je v kategorii Věda

Klíčová slova: informace, definice, popis, Věda, termín, vysvětlení, formulace, význam, význam slova, terminus technicus, wiki, co to je, Věda, přesný výraz, co znamená, slovo, heslo, odborné názvosloví


Pojem Marketing je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Marketing? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Marketing (někdy psáno také marketink; z angl. market – „trh“ a koncovky -ing, vyjadřující zpravidla děj nebo akci) je proces zaměřený na uspokojování potřeb zákazníka. Pomocí nástrojů, metod a technik marketingového výzkumu dochází ke zjištění potřeb a přání zákazníka ze strany firem, státních institucí či dalších organizací; na základě zjištěných skutečností pak tyto organizace přijmou taková opatření, jejichž cílem je nabídnout zákazníkovi výrobky a služby s co největší přidanou hodnotou, ve správný čas, v ideálním místě a za vhodnou cenu. Marketing prostupuje všemi činnostmi firmy: od zajištění zdrojů, přes logistiku, výrobu a skladování až po prodej a zajištění poprodejního servisu. Marketingem se odborně zabývají marketéři.

Digitální marketing

Digitální marketing na internetu často využívá služby jako Google Analytics poskytující množství dat a grafů. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay
Digitální marketing na internetu často využívá služby jako Google Analytics poskytující množství dat a grafů. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo Marketing ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Marketing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Marketing ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Marketing ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marketing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Marketing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Marketing například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Marketing? resp. jaká je definice slova Marketing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marketing, odpověď na dotaz co je to Marketing?. Víte např. kdo to je Esejista? Znáte a víte kdo je Šovinista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Marketing v jiné sekci než Věda. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.