Co je to?
Výraz, termín, definice slova Marketing. Co znamená odborný pojem Marketing z kategorie Věda?

Co je to Marketing? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Marketing

Pod pojmem marketing si lze v současné době představit celou řadu významů. Asi tím nejrozšířenějším je propagace určitých produktů nebo služeb vhodnými nástroji.
Zmiňme internetový marketing, ten se stará o to, aby byl konkrétní projekt co nejviditelnější na internetu a tím byla docílena maximální podpora jeho provozovateli. V praxi to znamená, že je nejrůznějšími postupy dosahováno sdělování informací všem internetovým uživatelům, kteří se mohou stát potencionálními klienty či zákazníky.


Co je to Marketing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Marketing. Co znamená odborný pojem Marketing z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Marketing sdílejte s přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Marketing je v kategorii věda

Klíčová slova: synonymum, slovník, přesný význam, Marketing, význam, význam pojmu, formulace, odborný výraz, věda, informace, co znamená, slovo, heslo, co je to Marketing?, wiki, pojem, význam slova, lexikon


Pojem Marketing je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Marketing?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Marketing (někdy psáno také marketink; z angl. market – „trh“ a koncovky -ing, vyjadřující zpravidla děj nebo akci) je proces zaměřený na uspokojování potřeb zákazníka. Pomocí nástrojů, metod a technik marketingového výzkumu dochází ke zjištění potřeb a přání zákazníka ze strany firem, státních institucí či dalších organizací; na základě zjištěných skutečností pak tyto organizace přijmou taková opatření, jejichž cílem je nabídnout zákazníkovi výrobky a služby s co největší přidanou hodnotou, ve správný čas, v ideálním místě a za vhodnou cenu. Marketing prostupuje všemi činnostmi firmy: od zajištění zdrojů, přes logistiku, výrobu a skladování až po prodej a zajištění poprodejního servisu. Marketingem se odborně zabývají marketéři.

Digitální marketing

Digitální marketing na internetu často využívá služby jako Google Analytics poskytující množství dat a grafů. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay
Digitální marketing na internetu často využívá služby jako Google Analytics poskytující množství dat a grafů. Autor: Photo Mix, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Marketing v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Marketing ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Marketing na Youtube

Vyhledat heslo Marketing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Marketing ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Marketing ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Marketing ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Marketing například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Marketing? resp. jaká je definice termínu Marketing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marketing, odpověď na dotaz co je to Marketing?. Víte např. kdo to je Jaroslav Uhlíř? Znáte a víte kdo je Drákula? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než věda). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.