Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glutamát. Co znamená slovo Glutamát z kategorie Jídlo?

Co je Glutamát?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Glutamát?

Glutamát (někdy také glutaman) sodný je sůl kyseliny glumatové, jedná se o bezbarvý prášek a používá se jako přísada do pokrmů za účelem zvýraznění chuti a vůně. Má označení E 621. Tuto látku běžně živé organismy obsahují. Stále se vedou debaty o jeho (ne)bezpečnosti. Platí, že pokud není konzumován v příliš vysokých dávkách, neměl by škodit.


Co je to Glutamát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Glutamát. Co znamená slovo Glutamát z kategorie Jídlo?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Glutamát s jinými lidmi na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Glutamát patří do kategorie jídlo

Klíčová slova: přesný význam, heslo, přesný výraz, definice pojmu, odborný výraz, význam, slovo, terminologie, popis, pojem, co znamená, slovník, terminus technicus, informace, synonymum, význam slova, formulace, definice


Pojem Glutamát je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Glutamát?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Glutaman sodný (též glutamát sodný, Glutasol, wei-su) je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V EU se jako přidaná látka v potravinářských výrobcích povinně uvádí pod kódem E 621.
V USA je označován zkratkou MSG (z angl. Mono Sodium Glutamate) nebo vetsin.

Více informací o pojmu Glutamát lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Glutamát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Glutamát ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Glutamát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Glutamát ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Glutamát ve Wikislovníku

Najít pojem Glutamát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Glutamát například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka už zajisté víte jaký je význam slova Glutamát? resp. co vlastně znamená slovo Glutamát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutamát, odpověď na dotaz co je to Glutamát?. Víte např. kdo to je Zuzana Kronerová? Znáte a víte kdo je Éterická bytost? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, saláty, glutamát, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..