Co je to?
Odborný výraz, definice slova Glutamát. Co znamená pojem Glutamát z kategorie Jídlo?

Co je to Glutamát? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Glutamát

Glutamát (někdy také glutaman) sodný je sůl kyseliny glumatové, jedná se o bezbarvý prášek a používá se jako přísada do pokrmů za účelem zvýraznění chuti a vůně. Má označení E 621. Tuto látku běžně živé organismy obsahují. Stále se vedou debaty o jeho (ne)bezpečnosti. Platí, že pokud není konzumován v příliš vysokých dávkách, neměl by škodit.


Co je to Glutamát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Glutamát. Co znamená pojem Glutamát z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Glutamát? s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Glutamát je v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, slovník, synonymum, co znamená, odborné názvosloví, význam slova, co je to Glutamát?, Jídlo, slovo, formulace, Glutamát, termín, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, popis, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Glutamát je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Glutamát? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Glutaman sodný (též glutamát sodný, Glutasol, wei-su) je krystalická forma sodné soli kyseliny L-glutamové, jedné z přirozených aminokyselin obsažených v živých organismech. Je to bezbarvý krystalický prášek bez vůně a mírné masové chuti. Používá se v potravinářském průmyslu jako přídavná látka pro zvýšení intenzity chuti pokrmu. V EU se jako přidaná látka v potravinářských výrobcích povinně uvádí pod kódem E 621.
V USA je označován zkratkou MSG (z angl. Mono Sodium Glutamate) nebo vetsin.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Glutamát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Glutamát ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Glutamát ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Glutamát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Glutamát na Google.cz

Hledat termín Glutamát ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Glutamát například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Glutamát? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Glutamát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Glutamát, odpověď na dotaz co je to Glutamát?. Víte např. kdo to je Lewis Hamilton? Znáte a víte kdo je Bivoj? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..