Co je to?
Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Co je to GPRS? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu GPRS?

GPRS je zkratkou anglického sousloví General Packet Radio Service. GPRS je služba, která umožňuje připojení k internetu pro uživatele GSM mobilních telefonů. Poplatek bývá účtován za objem přenesených dat nebo existují různé časové paušály.


Co je to GPRS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (GPRS) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín GPRS patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, slovník, odborné názvosloví, pojem, co to je, terminologie, slovo, názvosloví, informace, formulace, přesný výraz, co znamená, GPRS, definice, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, odborný výraz


Pojem GPRS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GPRS? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

General Packet Radio Service (GPRS) je služba umožňující uživatelům mobilních telefonů GSM přenos dat a připojení k Internetu (případně k jiným sítím). GPRS přinesla výrazné snížení ceny za přenos dat pomocí mobilních telefonů. Zatímco starší služba Circuit Switched Data (CSD) využívala pro komunikaci datový okruh jako normální telefonní hovor (služba HSCSD dokonce několik okruhů) a byla účtována podle doby připojení, GPRS založená na technologii přepojování paketů využívá volné časové sloty, které může sdílet více uživatelů, a je účtována pouze za přenesená data nebo paušálem za určité časové období (obvykle 1 měsíc).

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo GPRS ve Wikislovníku

Zkusit najít termín GPRS ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz GPRS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo GPRS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz GPRS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo GPRS ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GPRS například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova GPRS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem GPRS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPRS, odpověď na dotaz co je to GPRS?. Víte např. kdo to je Buzík? Znáte a víte kdo je Voayer? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.