Co je to?
Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Co je to GPRS? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu GPRS?

GPRS je zkratkou anglického sousloví General Packet Radio Service. GPRS je služba, která umožňuje připojení k internetu pro uživatele GSM mobilních telefonů. Poplatek bývá účtován za objem přenesených dat nebo existují různé časové paušály.


Co je to GPRS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text GPRS s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz GPRS se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: lexikon, slovník, přesný výraz, co to je, význam pojmu, synonymum, odborné názvosloví, odborný výraz, co je to GPRS?, terminologie, formulace, GPRS, slovo, Zkratky, pojem, definice pojmu, definice, názvosloví


Pojem GPRS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín GPRS? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

General Packet Radio Service (GPRS) je služba umožňující uživatelům mobilních telefonů GSM přenos dat a připojení k Internetu (případně k jiným sítím). GPRS přinesla výrazné snížení ceny za přenos dat pomocí mobilních telefonů. Zatímco starší služba Circuit Switched Data (CSD) využívala pro komunikaci datový okruh jako normální telefonní hovor (služba HSCSD dokonce několik okruhů) a byla účtována podle doby připojení, GPRS založená na technologii přepojování paketů využívá volné časové sloty, které může sdílet více uživatelů, a je účtována pouze za přenesená data nebo paušálem za určité časové období (obvykle 1 měsíc).

Jiné zdroje informací o pojmu GPRS

Vyhledat termín GPRS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz GPRS ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo GPRS ve Wikislovníku

Hledat pojem GPRS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPRS ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo GPRS na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GPRS například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu GPRS? resp. co znamená GPRS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPRS, odpověď na dotaz co je to GPRS?. Víte např. kdo to je Fénix? Znáte a víte kdo je Voayer? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Zkratky. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.