Co je to?
Výraz, termín, definice slova GPRS. Co znamená odborný pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Co je to GPRS? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu GPRS?

GPRS je zkratkou anglického sousloví General Packet Radio Service. GPRS je služba, která umožňuje připojení k internetu pro uživatele GSM mobilních telefonů. Poplatek bývá účtován za objem přenesených dat nebo existují různé časové paušály.


Co je to GPRS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GPRS. Co znamená odborný pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova GPRS můžete samozřejmě sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín GPRS je v sekci zkratky

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, synonymum, názvosloví, význam pojmu, wiki, terminologie, slovník, formulace, zkratky, co to je, informace, GPRS, význam slova, pojem, co znamená, co je to GPRS?, definice


Pojem GPRS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu GPRS dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

General Packet Radio Service (GPRS) je služba umožňující uživatelům mobilních telefonů GSM přenos dat a připojení k Internetu (případně k jiným sítím). GPRS přinesla výrazné snížení ceny za přenos dat pomocí mobilních telefonů. Zatímco starší služba Circuit Switched Data (CSD) využívala pro komunikaci datový okruh jako normální telefonní hovor (služba HSCSD dokonce několik okruhů) a byla účtována podle doby připojení, GPRS založená na technologii přepojování paketů využívá volné časové sloty, které může sdílet více uživatelů, a je účtována pouze za přenesená data nebo paušálem za určité časové období (obvykle 1 měsíc).

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo GPRS ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem GPRS ve vyhledávači Qwant

Hledat termín GPRS ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo GPRS na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPRS ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GPRS ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo GPRS například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená GPRS? resp. co je to GPRS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPRS, odpověď na dotaz co je to GPRS?. Víte např. kdo to je David Rath? Znáte a víte kdo je Reptilián? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu GPRS i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.