Co je to?
Definice výrazu, termínu GPRS. Co znamená odborný pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Co je GPRS? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu GPRS

GPRS je zkratkou anglického sousloví General Packet Radio Service. GPRS je služba, která umožňuje připojení k internetu pro uživatele GSM mobilních telefonů. Poplatek bývá účtován za objem přenesených dat nebo existují různé časové paušály.


Co je to GPRS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu GPRS. Co znamená odborný pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme.Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem GPRS s kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín GPRS je v kategorii zkratky

Klíčová slova: popis, zkratky, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, lexikon, synonymum, wiki, co znamená, význam, termín, formulace, odborné názvosloví, přesný výraz, definice, GPRS, co to je, co je to GPRS?


Pojem GPRS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GPRS? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

General Packet Radio Service (GPRS) je služba umožňující uživatelům mobilních telefonů GSM přenos dat a připojení k Internetu (případně k jiným sítím). GPRS přinesla výrazné snížení ceny za přenos dat pomocí mobilních telefonů. Zatímco starší služba Circuit Switched Data (CSD) využívala pro komunikaci datový okruh jako normální telefonní hovor (služba HSCSD dokonce několik okruhů) a byla účtována podle doby připojení, GPRS založená na technologii přepojování paketů využívá volné časové sloty, které může sdílet více uživatelů, a je účtována pouze za přenesená data nebo paušálem za určité časové období (obvykle 1 měsíc).

Hledejte pojem GPRS v následujících vyhledávačích

Zkusit najít pojem GPRS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem GPRS ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo GPRS na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GPRS ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem GPRS na Youtube

Hledat slovo GPRS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo GPRS například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená GPRS? resp. co znamená výraz GPRS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPRS, odpověď na dotaz co je to GPRS?. Víte např. kdo to je Mark Ruffalo? Znáte a víte kdo je Aristokrat? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu GPRS v jiné sekci než zkratky. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.