Co je to?
Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Co je to GPRS? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu GPRS

GPRS je zkratkou anglického sousloví General Packet Radio Service. GPRS je služba, která umožňuje připojení k internetu pro uživatele GSM mobilních telefonů. Poplatek bývá účtován za objem přenesených dat nebo existují různé časové paušály.


Co je to GPRS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo GPRS patří do kategorie zkratky

Klíčová slova: slovo, odborné názvosloví, synonymum, co je to GPRS?, wiki, terminus technicus, formulace, zkratky, slovník, lexikon, význam pojmu, přesný význam, definice, co znamená, pojem, popis, co to je, GPRS


Pojem GPRS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu GPRS můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

General Packet Radio Service (GPRS) je služba umožňující uživatelům mobilních telefonů GSM přenos dat a připojení k Internetu (případně k jiným sítím). GPRS přinesla výrazné snížení ceny za přenos dat pomocí mobilních telefonů. Zatímco starší služba Circuit Switched Data (CSD) využívala pro komunikaci datový okruh jako normální telefonní hovor (služba HSCSD dokonce několik okruhů) a byla účtována podle doby připojení, GPRS založená na technologii přepojování paketů využívá volné časové sloty, které může sdílet více uživatelů, a je účtována pouze za přenesená data nebo paušálem za určité časové období (obvykle 1 měsíc).

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem GPRS ve vyhledávači Qwant

Najít termín GPRS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo GPRS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem GPRS ve Wikislovníku

Hledat slovo GPRS ve Wikizdrojích

Hledat frázi GPRS ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo GPRS například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova GPRS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem GPRS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPRS, odpověď na dotaz co je to GPRS?. Víte např. kdo to je Pavel Nedvěd? Znáte a víte kdo je Jindřich Forejt? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu GPRS i v jiné kategorii než je sekce zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.