Co je to?
Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Co je to GPRS? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu GPRS?

GPRS je zkratkou anglického sousloví General Packet Radio Service. GPRS je služba, která umožňuje připojení k internetu pro uživatele GSM mobilních telefonů. Poplatek bývá účtován za objem přenesených dat nebo existují různé časové paušály.


Co je to GPRS? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova GPRS. Co znamená pojem GPRS z kategorie Zkratky?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text GPRS s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem GPRS se nachází v sekci Zkratky

Klíčová slova: význam, terminologie, Zkratky, heslo, termín, slovo, wiki, význam pojmu, definice, přesný výraz, význam slova, názvosloví, co to je, odborný výraz, přesný význam, vysvětlení, terminus technicus, formulace


Pojem GPRS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GPRS? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

General Packet Radio Service (GPRS) je služba umožňující uživatelům mobilních telefonů GSM přenos dat a připojení k Internetu (případně k jiným sítím). GPRS přinesla výrazné snížení ceny za přenos dat pomocí mobilních telefonů. Zatímco starší služba Circuit Switched Data (CSD) využívala pro komunikaci datový okruh jako normální telefonní hovor (služba HSCSD dokonce několik okruhů) a byla účtována podle doby připojení, GPRS založená na technologii přepojování paketů využívá volné časové sloty, které může sdílet více uživatelů, a je účtována pouze za přenesená data nebo paušálem za určité časové období (obvykle 1 měsíc).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít termín GPRS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz GPRS ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo GPRS ve Wikislovníku

Vyhledat pojem GPRS ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo GPRS na Google.cz

Najít heslo GPRS ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GPRS například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova GPRS? resp. co se přesně ukrývá za slovem GPRS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GPRS, odpověď na dotaz co je to GPRS?. Víte např. kdo to je Renata Kalenská? Znáte a víte kdo je Rónin? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Zkratky). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo to byl Konšel, kdo byla Xantipa nebo kdo byl Casanova? Tyto a další historické osobnosti nebo profese naleznete právě zde.