Co je to?
Definice odborného termínu, slova Šantán. Co znamená pojem Šantán z kategorie Kultura?

Co je Šantán?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Šantán

Zábavní podnik typu kabaretu, malé scény se zábavným humoristickým, hudebním a také tanečním programem. Hrají se tu pěvecké, hudební a taneční výstupy, skeče. Za šantán se považuje hlavně podnik, kde se provozuje lehčí kabaret doprovázený hudebním programem. Slova vzniklo z francouzského café chantant – kavárna se zpěvem.

Co je to Šantán? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Šantán. Co znamená pojem Šantán z kategorie Kultura?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Zde Uvedený text byl zhotoven redaktory pro projekt Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Šantán patří do sekce kultura

Klíčová slova: formulace, názvosloví, odborné názvosloví, co znamená, co to je, kultura, terminus technicus, význam slova, heslo, odborný výraz, synonymum, význam, slovník, přesný význam, informace, lexikon, přesný výraz, Šantán


Pojem Šantán je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Šantán můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kabaret (francouzsky cabaret - hospoda) je malá scéna se zábavným, humoristickým, hudebním nebo tanečním programem. Obsahuje šansony, skeče. Program se skládá z jednotlivých hudebních, pěveckých, tanečních nebo scénických výstupů. Programem provází konferenciér. Kabaretní písně (původně psané pro kabaret) bývají také označovány termínem kabaretní kuplety. Lehčí kabaret s převažujícím hudebním programem pak také bývá označován slovem šantán (z francouzského café chantant - kavárna se zpěvem).

Pro další informace o termínu Šantán zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Šantán ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Šantán ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šantán ve Wikimedia Commons

Hledat termín Šantán na Google obrázcích

Najít výraz Šantán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Šantán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šantán například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve fulltextu Yahoo.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Šantán? resp. co se skrývá pod slovem Šantán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šantán, odpověď na dotaz co je to Šantán?. Víte např. kdo to je Tomáš Pitr? Znáte a víte kdo je Zikmund? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, moderní galerie, Šantán, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.