Co je to?
Definice výrazu, termínu Šantán. Co znamená odborný pojem Šantán z kategorie Kultura?

Co je to Šantán? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Šantán

Zábavní podnik typu kabaretu, malé scény se zábavným humoristickým, hudebním a také tanečním programem. Hrají se tu pěvecké, hudební a taneční výstupy, skeče. Za šantán se považuje hlavně podnik, kde se provozuje lehčí kabaret doprovázený hudebním programem. Slova vzniklo z francouzského café chantant – kavárna se zpěvem.


Co je to Šantán? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Šantán. Co znamená odborný pojem Šantán z kategorie Kultura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Šantán? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šantán se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam, Šantán, popis, názvosloví, slovník, význam pojmu, heslo, co znamená, přesný význam, přesný výraz, definice, odborné názvosloví, termín, lexikon, wiki, definice pojmu, synonymum, význam slova


Pojem Šantán je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Šantán?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kabaret (francouzsky cabaret - hospoda) je malá scéna se zábavným, humoristickým, hudebním nebo tanečním programem. Obsahuje šansony, skeče. Program se skládá z jednotlivých hudebních, pěveckých, tanečních nebo scénických výstupů. Programem provází konferenciér. Kabaretní písně (původně psané pro kabaret) bývají také označovány termínem kabaretní kuplety. Lehčí kabaret s převažujícím hudebním programem pak také bývá označován slovem šantán (z francouzského café chantant - kavárna se zpěvem).

Jiné zdroje informací o pojmu Šantán

Hledat výraz Šantán ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Šantán ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Šantán ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šantán ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Šantán ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Šantán ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Šantán například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Šantán? resp. co přesně znamená slovo Šantán? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šantán, odpověď na dotaz co je to Šantán?. Víte např. kdo to je Buzna? Znáte a víte kdo je Jan Lucemburský? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Kultura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.