Co je to?
Odborný výraz, definice slova Alibaba. Co znamená slovo Alibaba z kategorie Literatura?

Co je Alibaba? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alibaba?

Alibaba je jméno hrdiny příběhu z arabské literatury z období středověku, pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků. Toto dobrodružné vyprávění je zařazeno do Tisíce a jedné noci.
Alibaba náhodou zjistil heslo k otevření skrýše loupežníků a část bohatství odcizí. Loupežníci chtějí svůj poklad zpět a pokusí se vloudit do Alibabova domu. Při tomto pokusu jsou loupežníci zabiti a uprchne jen jejich vůdce. Ten je odhalen Alibabovou služkou při pokusu o pomstu a skončí stejně jako ostatní loupežníci.


Co je to Alibaba? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Alibaba. Co znamená slovo Alibaba z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Alibaba s jinými lidmi na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Alibaba patří do kategorie literatura

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, formulace, odborný výraz, slovo, termín, co to je, co je to Alibaba?, popis, synonymum, pojem, literatura, Alibaba, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví, informace, wiki


Pojem Alibaba je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alibaba? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ali Baba (arabsky علي بابا - ʿAli Bāba) je fiktivní postava středověké arabské literatury. Mluví se o něm v dobrodružné pohádce Ali Baba a čtyřicet loupežníků. Někteří kritici věří, že tento příběh byl přidán do Tisíce a jedné noci jedním z evropských překladatelů jménem Antoine Galland, francouzským orientalistou z 18. století, který ji mohl zaslechnout v ústním podání od vypravěče z Aleppa na Blízkém východě. Nicméně Richard Francis Burton prohlásil, že se jedná o originální součást Tisíce a jedné noci.

Zkuste zjistit více informací o slovu Alibaba v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Alibaba na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alibaba ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Alibaba ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Alibaba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Alibaba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Alibaba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibaba například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Alibaba? resp. jaká je definice termínu Alibaba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibaba, odpověď na dotaz co je to Alibaba?. Víte např. kdo to je Giovanni Boccaccio? Znáte a víte kdo je Sítař? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.