Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Co je to Alibaba? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Alibaba?

Alibaba je jméno hrdiny příběhu z arabské literatury z období středověku, pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků. Toto dobrodružné vyprávění je zařazeno do Tisíce a jedné noci.
Alibaba náhodou zjistil heslo k otevření skrýše loupežníků a část bohatství odcizí. Loupežníci chtějí svůj poklad zpět a pokusí se vloudit do Alibabova domu. Při tomto pokusu jsou loupežníci zabiti a uprchne jen jejich vůdce. Ten je odhalen Alibabovou služkou při pokusu o pomstu a skončí stejně jako ostatní loupežníci.


Co je to Alibaba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Alibaba se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: přesný výraz, definice pojmu, přesný význam, co znamená, význam slova, wiki, terminus technicus, Literatura, slovo, lexikon, Alibaba, formulace, co to je, význam, odborné názvosloví, slovník, terminologie, vysvětlení


Pojem Alibaba je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Alibaba dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ali Baba (arabsky علي بابا - ʿAli Bāba) je fiktivní postava středověké arabské literatury. Mluví se o něm v dobrodružné pohádce Ali Baba a čtyřicet loupežníků. Někteří kritici věří, že tento příběh byl přidán do Tisíce a jedné noci jedním z evropských překladatelů jménem Antoine Galland, francouzským orientalistou z 18. století, který ji mohl zaslechnout v ústním podání od vypravěče z Aleppa na Blízkém východě. Nicméně Richard Francis Burton prohlásil, že se jedná o originální součást Tisíce a jedné noci.

Zkuste zjistit více informací o slovu Alibaba v následujících zdrojích

Najít slovo Alibaba ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Alibaba ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Alibaba na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alibaba ve Wikimedia Commons

Hledat termín Alibaba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Alibaba ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibaba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Alibaba? resp. co vlastně znamená slovo Alibaba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibaba, odpověď na dotaz co je to Alibaba?. Víte např. kdo to je Luděk Sekyra? Znáte a víte kdo je Pedagog? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Literatura Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.