Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Co je to Alibaba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alibaba

Alibaba je jméno hrdiny příběhu z arabské literatury z období středověku, pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků. Toto dobrodružné vyprávění je zařazeno do Tisíce a jedné noci.
Alibaba náhodou zjistil heslo k otevření skrýše loupežníků a část bohatství odcizí. Loupežníci chtějí svůj poklad zpět a pokusí se vloudit do Alibabova domu. Při tomto pokusu jsou loupežníci zabiti a uprchne jen jejich vůdce. Ten je odhalen Alibabovou služkou při pokusu o pomstu a skončí stejně jako ostatní loupežníci.


Co je to Alibaba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alibaba sdílet s blízkými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Alibaba patří do sekce literatura

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, heslo, co znamená, názvosloví, termín, slovo, informace, slovník, popis, odborné názvosloví, literatura, definice pojmu, lexikon, synonymum, pojem, význam, co to je


Pojem Alibaba je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alibaba? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ali Baba (arabsky علي بابا - ʿAli Bāba) je fiktivní postava středověké arabské literatury. Mluví se o něm v dobrodružné pohádce Ali Baba a čtyřicet loupežníků. Někteří kritici věří, že tento příběh byl přidán do Tisíce a jedné noci jedním z evropských překladatelů jménem Antoine Galland, francouzským orientalistou z 18. století, který ji mohl zaslechnout v ústním podání od vypravěče z Aleppa na Blízkém východě. Nicméně Richard Francis Burton prohlásil, že se jedná o originální součást Tisíce a jedné noci.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Alibaba ve vyhledávači Yandex

Najít termín Alibaba ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Alibaba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Alibaba na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alibaba ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alibaba ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibaba například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste zjistili jaká je definice slova Alibaba? resp. co přesně označuje termín Alibaba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibaba, odpověď na dotaz co je to Alibaba?. Víte např. kdo to je Golem? Znáte a víte kdo je Fandom? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Alibaba i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.