Co je to?
Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Co je to Alibaba? Význam slova

Co znamená termín Alibaba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alibaba je jméno hrdiny příběhu z arabské literatury z období středověku, pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků. Toto dobrodružné vyprávění je zařazeno do Tisíce a jedné noci.
Alibaba náhodou zjistil heslo k otevření skrýše loupežníků a část bohatství odcizí. Loupežníci chtějí svůj poklad zpět a pokusí se vloudit do Alibabova domu. Při tomto pokusu jsou loupežníci zabiti a uprchne jen jejich vůdce. Ten je odhalen Alibabovou služkou při pokusu o pomstu a skončí stejně jako ostatní loupežníci.


Co je to Alibaba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Alibaba. Co znamená odborný pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Alibaba? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Alibaba je v kategorii literatura

Klíčová slova: co to je, co je to Alibaba?, význam slova, terminologie, názvosloví, slovo, odborné názvosloví, přesný výraz, význam, terminus technicus, přesný význam, odborný výraz, co znamená, literatura, definice, wiki, termín, popis


Pojem Alibaba je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Alibaba?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ali Baba (arabsky علي بابا - ʿAli Bāba) je fiktivní postava středověké arabské literatury. Mluví se o něm v dobrodružné pohádce Ali Baba a čtyřicet loupežníků. Někteří kritici věří, že tento příběh byl přidán do Tisíce a jedné noci jedním z evropských překladatelů jménem Antoine Galland, francouzským orientalistou z 18. století, který ji mohl zaslechnout v ústním podání od vypravěče z Aleppa na Blízkém východě. Nicméně Richard Francis Burton prohlásil, že se jedná o originální součást Tisíce a jedné noci.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alibaba ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Alibaba ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Alibaba ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Alibaba na Google.cz

Zkusit najít heslo Alibaba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Alibaba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibaba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Alibaba? resp. co znamená Alibaba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibaba, odpověď na dotaz co je to Alibaba?. Víte např. kdo to je Sinolog? Znáte a víte kdo je Sociální pracovník? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Alibaba i v jiných kategoriích (než literatura). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.