Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alibaba. Co znamená pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Co je Alibaba?

Co znamená termín Alibaba? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alibaba je jméno hrdiny příběhu z arabské literatury z období středověku, pohádky Alibaba a čtyřicet loupežníků. Toto dobrodružné vyprávění je zařazeno do Tisíce a jedné noci.
Alibaba náhodou zjistil heslo k otevření skrýše loupežníků a část bohatství odcizí. Loupežníci chtějí svůj poklad zpět a pokusí se vloudit do Alibabova domu. Při tomto pokusu jsou loupežníci zabiti a uprchne jen jejich vůdce. Ten je odhalen Alibabovou služkou při pokusu o pomstu a skončí stejně jako ostatní loupežníci.


Co je to Alibaba? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alibaba. Co znamená pojem Alibaba z kategorie Literatura?

Snažíme se, aby všechny informace byly správné, úplné a aktuální, ale někdy se může stát, že se objeví nějaká nepřesnost. Děkujeme za pochopení. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Alibaba se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: heslo, Alibaba, definice, význam pojmu, informace, pojem, slovník, význam slova, terminologie, co je to Alibaba?, názvosloví, odborný výraz, vysvětlení, přesný výraz, přesný význam, popis, wiki, co to je


Pojem Alibaba je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Alibaba?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ali Baba (arabsky علي بابا - ʿAli Bāba) je fiktivní postava středověké arabské literatury. Mluví se o něm v dobrodružné pohádce Ali Baba a čtyřicet loupežníků. Někteří kritici věří, že tento příběh byl přidán do Tisíce a jedné noci jedním z evropských překladatelů jménem Antoine Galland, francouzským orientalistou z 18. století, který ji mohl zaslechnout v ústním podání od vypravěče z Aleppa na Blízkém východě. Nicméně Richard Francis Burton prohlásil, že se jedná o originální součást Tisíce a jedné noci.

Linky na další online zdroje

Vyhledat pojem Alibaba ve Wikizdrojích

Hledat výraz Alibaba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Alibaba na Youtube

Najít slovo Alibaba na Google.cz

Najít slovo Alibaba na Google obrázcích

Hledat slovo Alibaba ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alibaba například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Alibaba? resp. co označuje slovo Alibaba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alibaba, odpověď na dotaz co je to Alibaba?. Víte např. kdo to je Mormon? Znáte a víte kdo je Puškař? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Alibaba i v jiné kategorii než je sekce literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, deník, alibaba, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.