Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sabat. Co znamená odborný pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co je to Sabat? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sabat

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.


Co je to Sabat? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sabat. Co znamená odborný pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Sabat je v sekci náboženství

Klíčová slova: heslo, význam slova, názvosloví, náboženství, lexikon, slovo, odborné názvosloví, co znamená, Sabat, náboženství, termín, definice, význam pojmu, vysvětlení, význam, synonymum, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Sabat je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sabat? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sabat ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Sabat na Google.cz

Najít výraz Sabat ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sabat ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Sabat ve Wikislovníku

Hledat výraz Sabat ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Sabat například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Sabat? resp. jaká je definice slova Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Richard Carapaz? Znáte a víte kdo je Pavel Trávníček? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Sabat i v jiných kategoriích (než náboženství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.