Co je to?
Definice výrazu Sabat. Co znamená odborný pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co je Sabat? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Sabat?

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.


Co je to Sabat? Význam slova, termín, Definice výrazu Sabat. Co znamená odborný pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Sabat můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Sabat je v sekci náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, náboženství, wiki, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, co znamená, slovník, slovo, pojem, definice, přesný výraz, význam, co je to Sabat?, heslo, terminus technicus, formulace


Pojem Sabat je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sabat? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Jiné informační zdroje o pojmu Sabat

Zkusit najít termín Sabat ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Sabat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Sabat ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Sabat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Sabat na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sabat ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Sabat například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte jaký je význam slova Sabat? resp. co to je Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Semino Rossi? Znáte a víte kdo je David Prachař? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Sabat i v jiné části webu než je kategorie náboženství. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.