Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co je to Sabat? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Sabat?

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.


Co je to Sabat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Sabat s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sabat se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: informace, lexikon, odborné názvosloví, význam, popis, odborný výraz, co to je, slovník, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, termín, heslo, Sabat, co znamená, terminologie, definice pojmu, terminus technicus


Pojem Sabat je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Sabat?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Sabat ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Sabat ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sabat ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Sabat na Google.cz

Hledat heslo Sabat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Sabat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sabat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Sabat? resp. jaká je definice slova Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Kněz? Znáte a víte kdo je Snacha? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.