Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co to je Sabat? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Sabat

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.


Co je to Sabat? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Sabat můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Sabat je v kategorii náboženství

Klíčová slova: heslo, informace, slovo, náboženství, význam slova, synonymum, definice, slovník, wiki, odborné názvosloví, termín, co znamená, formulace, přesný význam, význam, pojem, terminologie, náboženství


Pojem Sabat je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sabat? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat výraz Sabat ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Sabat ve Wikizdrojích

Najít pojem Sabat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Sabat ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Sabat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Sabat na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Sabat například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Sabat? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Velekněz? Znáte a víte kdo je Matouš Ruml? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než náboženství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.