Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co je to Sabat? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Sabat?

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.


Co je to Sabat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Sabat s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sabat patří do kategorie Náboženství

Klíčová slova: pojem, informace, přesný výraz, termín, definice pojmu, terminus technicus, lexikon, slovo, Sabat, odborné názvosloví, význam slova, co to je, formulace, popis, definice, terminologie, přesný význam, odborný výraz


Pojem Sabat je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Sabat dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít výraz Sabat ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Sabat ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Sabat ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Sabat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Sabat ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Sabat ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sabat například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Sabat? resp. co se skrývá pod slovem Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Čehún? Znáte a víte kdo je Barbar? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.