Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co je to Sabat? Význam slova

Co znamená termín Sabat? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.


Co je to Sabat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sabat sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Sabat patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: co je to Sabat?, co to je, lexikon, odborný výraz, přesný význam, formulace, význam, co znamená, synonymum, slovo, terminus technicus, význam slova, definice, wiki, slovník, vysvětlení, popis, heslo


Pojem Sabat je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Sabat můžete dozvědět následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sabat ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Sabat na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sabat ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Sabat ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Sabat ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Sabat ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Sabat například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Sabat? resp. co to je Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Tomáš Halík? Znáte a víte kdo je Jevgenij Malkin? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Náboženství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.