Co je to?
Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Co je to Sabat? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Sabat?

Sabat, někdy také označovaný jako šabat či šábes, je v židovském náboženství sedmý den v týdnu, tedy den klidu a odpočinku. Z tohoto výrazu vznikl český název dne sobota. Pro židy je to nejvýznamnější svátek, během nejž je zapovězeno věnovat se práci. To nařizuje přímo Desatero. Sabat uznávají i některé křesťanské církve.


Co je to Sabat? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Sabat. Co znamená pojem Sabat z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sabat sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Sabat patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: synonymum, co to je, heslo, vysvětlení, co je to Sabat?, slovník, Náboženství, definice, definice pojmu, terminus technicus, Náboženství, formulace, terminologie, názvosloví, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, Sabat


Pojem Sabat je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Sabat píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šabat (v latinizované podobě též sabat, přes jidiš též šábes; původně hebrejsky שבת‎‎ od kořene ש-ב-ת s významem ustat, odpočinout; česky sobota) je v judaismu a některých křesťanských kruzích sedmý den v týdnu, věnovaný odpočinku a upuštění od pracovní a všední činnosti. Šabat je nejdůležitější svátek v judaismu (o post nejvyššího se dělí s Jom kipur), jeho dodržování je nařízeno přímo Desaterem a v rabínské literatuře je brán jako pravzor všech svátečních dnů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít výraz Sabat ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Sabat na Youtube

Hledat heslo Sabat na Google.cz

Najít slovo Sabat ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Sabat ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sabat ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sabat například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Sabat? resp. co se skrývá pod slovem Sabat? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sabat, odpověď na dotaz co je to Sabat?. Víte např. kdo to je Klára Jandová? Znáte a víte kdo je Snacha? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Sabat hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.