Co je to?
Definice odborného termínu, slova Překotné myšlení. Co znamená pojem Překotné myšlení z kategorie Psychologie?

Co je Překotné myšlení?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Překotné myšlení

Překotné myšlení je jedním z druhů poruch myšlení, zaměřený na kvantitu-v případě této poruchy jde o množství myšlenek. Odborně je označováno také jako tachypsie, tachypsychismus nebo trysk myšlenek. Pro tuto poruchu je typické, že postižený jedinec má hlavu plnou myšlenek, které se objevují v rychlém sledu, střídají se překotně a bez systému, jejich příchod je naprosto nepřehledný a pacient již není schopen jejich přítomnost, rychlost a střídání nějak ovlivňovat. Myšlenky se mohu i vzájemně překrývat a působit zmatek.
Osoba, která má překotné myšlení, trpí také zkresleným vnímáním času. Tento stav může být vyvolán i uměle, působí tak například drogy. Jde především o ty, které se označují jako stimulanty. Překotné myšlení často vyvolávají amfetaminy jako extáze, pervitin či kokain. Tato porucha bývá jedním z příznaků psychiatrického onemocnění, typická je hlavně pro manickou fázi afektivní bipolární poruchy.


Co je to Překotné myšlení? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Překotné myšlení. Co znamená pojem Překotné myšlení z kategorie Psychologie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Překotné myšlení? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Překotné myšlení patří do sekce psychologie

Klíčová slova: heslo, co to je, psychologie, význam pojmu, pojem, popis, co je to Překotné myšlení?, Překotné myšlení, co znamená, slovník, význam slova, význam, formulace, psychologie, lexikon, definice pojmu, informace, terminus technicus


Pojem Překotné myšlení je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Překotné myšlení? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Překotné myšlení (tachypsychie, tachypsychismus, myšlenkový trysk) je kvantitativní porucha myšlení, která představuje psychopatologický symptom charakteristický tím, že se pacientovi v hlavě objevuje značné množství myšlenek, jedna za druhou, překotně, rychle a nepřehledně do té míry, že dotyčný není schopen jejich tok prakticky ovlivňovat. Často se jednotlivé myšlenky zároveň překrývají. Zkreslené je rovněž vnímání času.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Překotné myšlení ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Překotné myšlení ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Překotné myšlení ve Wikislovníku

Hledat termín Překotné myšlení ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Překotné myšlení ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Překotné myšlení na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Překotné myšlení například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co je to Překotné myšlení? resp. co to je Překotné myšlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Překotné myšlení, odpověď na dotaz co je to Překotné myšlení?. Víte např. kdo to je Neonacista? Znáte a víte kdo je Zdenek Merta? Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Radíme vám proto hledat slovo Překotné myšlení i v jiné části webu než je kategorie psychologie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie psychologie, Hnědé oko, překotné myšlení, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.