Co je to?
Definice výrazu, termínu Překotné myšlení. Co znamená odborný pojem Překotné myšlení z kategorie Psychologie?

Co je to Překotné myšlení? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Překotné myšlení?

Překotné myšlení je jedním z druhů poruch myšlení, zaměřený na kvantitu-v případě této poruchy jde o množství myšlenek. Odborně je označováno také jako tachypsie, tachypsychismus nebo trysk myšlenek. Pro tuto poruchu je typické, že postižený jedinec má hlavu plnou myšlenek, které se objevují v rychlém sledu, střídají se překotně a bez systému, jejich příchod je naprosto nepřehledný a pacient již není schopen jejich přítomnost, rychlost a střídání nějak ovlivňovat. Myšlenky se mohu i vzájemně překrývat a působit zmatek.
Osoba, která má překotné myšlení, trpí také zkresleným vnímáním času. Tento stav může být vyvolán i uměle, působí tak například drogy. Jde především o ty, které se označují jako stimulanty. Překotné myšlení často vyvolávají amfetaminy jako extáze, pervitin či kokain. Tato porucha bývá jedním z příznaků psychiatrického onemocnění, typická je hlavně pro manickou fázi afektivní bipolární poruchy.


Definice výrazu, termínu Překotné myšlení. Co znamená odborný pojem Překotné myšlení z kategorie Psychologie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Překotné myšlení můžete samozřejmě sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Překotné myšlení je v sekci Psychologie

Klíčová slova: termín, vysvětlení, lexikon, co je to Překotné myšlení?, význam slova, heslo, wiki, přesný výraz, formulace, terminologie, Psychologie, Překotné myšlení, přesný význam, význam pojmu, názvosloví, Psychologie, odborný výraz, co to je


Pojem Překotné myšlení je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Překotné myšlení? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Překotné myšlení (tachypsychie, tachypsychismus, myšlenkový trysk) je kvantitativní porucha myšlení, která představuje psychopatologický symptom charakteristický tím, že se pacientovi v hlavě objevuje značné množství myšlenek, jedna za druhou, překotně, rychle a nepřehledně do té míry, že dotyčný není schopen jejich tok prakticky ovlivňovat. Často se jednotlivé myšlenky zároveň překrývají. Zkreslené je rovněž vnímání času.

Další zdroje informací o slovu Překotné myšlení

Hledat videa s názvem Překotné myšlení na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Překotné myšlení ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Překotné myšlení ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Překotné myšlení ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Překotné myšlení na Google.cz

Vyhledat heslo Překotné myšlení ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Překotné myšlení například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Překotné myšlení? resp. co označuje slovo Překotné myšlení? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Překotné myšlení, odpověď na dotaz co je to Překotné myšlení?. Víte např. kdo to je Sharon Stone? Znáte a víte kdo je Práskač? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.