Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Karma. Co znamená pojem Karma z kategorie Filozofie?

Co je Karma?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Karma?

Výraz karma má v češtině hned několik významů. Primárně se s karmou můžeme setkat jako se součástí hinduismu, buddhismu a globálně indické filosofie. V rámci buddhismu se jedná o etický přírodní zákon, zatímco hinduismus ji považuje za koncept příčiny a důsledku.
Dalším významem slova karma je v Česku známý průtokový ohřívač vody. Voda se v tomto zařízení ohřívá za pomoci hořícího plynu.
Název Karma též označuje populární chorvatskou hudební skupinu, jejímž hlavním žánrem je elektronická muzika.


Co je to Karma? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Karma. Co znamená pojem Karma z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Karma? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Karma se nachází v kategorii filozofie

Klíčová slova: informace, filozofie, formulace, význam, filozofie, co to je, terminus technicus, význam pojmu, přesný výraz, pojem, termín, přesný význam, slovník, lexikon, co je to Karma?, synonymum, Karma, názvosloví


Pojem Karma je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karma? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Karma (sanskrt) nebo kamma (pálí) v buddhismu označuje etický přírodní zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno podle této doktríny egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí. Z buddhistického pohledu neznamená karma „osud”, ale může být přeložena jako „čin” nebo „příčina a následek”.

Zkuste zjistit více informací o slovu Karma v následujících zdrojích

Zkusit najít Karma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Karma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Karma na Google obrázcích

Zkusit najít termín Karma ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Karma ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Karma ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karma například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená Karma? resp. jaký je přesný význam slova Karma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karma, odpověď na dotaz co je to Karma?. Víte např. kdo to je Jan Vojtko? Znáte a víte kdo je Korektor? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?