Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karma. Co znamená odborný pojem Karma z kategorie Filozofie?

Co je to Karma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Karma?

Výraz karma má v češtině hned několik významů. Primárně se s karmou můžeme setkat jako se součástí hinduismu, buddhismu a globálně indické filosofie. V rámci buddhismu se jedná o etický přírodní zákon, zatímco hinduismus ji považuje za koncept příčiny a důsledku.
Dalším významem slova karma je v Česku známý průtokový ohřívač vody. Voda se v tomto zařízení ohřívá za pomoci hořícího plynu.
Název Karma též označuje populární chorvatskou hudební skupinu, jejímž hlavním žánrem je elektronická muzika.


Co je to Karma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karma. Co znamená odborný pojem Karma z kategorie Filozofie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Karma se nachází v sekci filozofie

Klíčová slova: filozofie, lexikon, slovo, Karma, termín, názvosloví, informace, filozofie, slovník, význam slova, terminologie, přesný význam, definice pojmu, význam pojmu, popis, odborné názvosloví, vysvětlení, synonymum


Pojem Karma je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karma? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Karma (sanskrt) nebo kamma (pálí) v buddhismu označuje etický přírodní zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno podle této doktríny egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí. Z buddhistického pohledu neznamená karma „osud”, ale může být přeložena jako „čin” nebo „příčina a následek”.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Karma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Karma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Karma ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Karma ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Karma na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karma ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karma například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Teď už víte jaká je definice termínu Karma? resp. co znamená Karma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karma, odpověď na dotaz co je to Karma?. Víte např. kdo to je Jiří Pomeje? Znáte a víte kdo je Korektor? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Karma hledat i v jiných kategoriích (než filozofie) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?