Co je to?
Definice výrazu Karma. Co znamená odborný pojem Karma z kategorie Filozofie?

Co to je Karma? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Karma?

Výraz karma má v češtině hned několik významů. Primárně se s karmou můžeme setkat jako se součástí hinduismu, buddhismu a globálně indické filosofie. V rámci buddhismu se jedná o etický přírodní zákon, zatímco hinduismus ji považuje za koncept příčiny a důsledku.
Dalším významem slova karma je v Česku známý průtokový ohřívač vody. Voda se v tomto zařízení ohřívá za pomoci hořícího plynu.
Název Karma též označuje populární chorvatskou hudební skupinu, jejímž hlavním žánrem je elektronická muzika.


Co je to Karma? Význam slova, termín, Definice výrazu Karma. Co znamená odborný pojem Karma z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Karma sdílejte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karma je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam pojmu, lexikon, synonymum, odborný výraz, terminologie, odborné názvosloví, slovo, Filozofie, termín, definice, přesný výraz, terminus technicus, přesný význam, co to je, Karma, wiki, slovník, co znamená


Pojem Karma je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Karma? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Karma (sanskrt) nebo kamma (pálí) v buddhismu označuje etický přírodní zákon příčiny a následku, čin vykonaný se záměrem nebo vědomým motivem a odpovídající následek tohoto činu, postihující zpětně aktéra samotného. Zjednodušeně řečeno podle této doktríny egoistické jednání způsobuje utrpení, zatímco nesobecké jednání přináší štěstí. Z buddhistického pohledu neznamená karma „osud”, ale může být přeložena jako „čin” nebo „příčina a následek”.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Karma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Karma ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Karma ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Karma na Youtube

Vyhledat heslo Karma ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Karma ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Karma například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Karma? resp. co přesně označuje termín Karma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karma, odpověď na dotaz co je to Karma?. Víte např. kdo to je Dominik Feri? Znáte a víte kdo je Markytánka? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?