Co je to?
Odborný výraz, definice slova Valhalla. Co znamená slovo Valhalla z kategorie Náboženství?

Co je Valhalla? Definice pojmu

Co znamená termín Valhalla? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Valhalla je pojem z německo skandinávské mytologie. Má jít o ráj statečných bojovníků. Má podobu nebeského paláce v sídle bohů Asgardu. Ten ovládá otec bohů Odin. Slovo Valhalla bývá překládáno jako palác padlých. Do tohoto paláce se dostanou pouze stateční bojovníci, kteří padli v bitvě. Palác je obrovský, jeho střechy jsou zlacené, je zde mnoho dveří a místností. Každé ráno zde probíhá krvavá bitva, účastníci v brnění bojují do posledního muže. Pak jsou všichni oživeni a uzdraveni. Na závěr probíhá obrovská slavnost. Slaví se také svátky, kdy hlavním chodem je maso kance Sehrimnira, který vždy znovu oživne a je opět obětován. Jedním z nápojů je kozí mléko s medem od kozy Heidrun, která zde žije.
Vůdcem všech mocných bohů je Odin, který zná všechna tajemství. Převtěluje se do podoby starého muže, který cestuje po světě a setkává se s lidmi. Provázejí ho vrány nebo vlci. Každý bojovník sní o Valhalle. Aby do ní mohl vstoupit, musí statečně padnout v bitvě. Pak může vstoupit do řad Odinovy osobní stráže. Ten kdo nezemře v bitvě, ale chce se dostat do Valhally, musí spáchat v pozdním věku rituální sebevraždu. Průvodkyněmi válečníků na cestě do Valhally jsou válečné panny Valkýry.


Co je to Valhalla? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Valhalla. Co znamená slovo Valhalla z kategorie Náboženství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Tento text (Valhalla) můžete sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Valhalla patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: Valhalla, odborný výraz, definice, význam pojmu, vysvětlení, pojem, terminologie, wiki, přesný výraz, terminus technicus, heslo, přesný význam, lexikon, náboženství, názvosloví, termín, náboženství, formulace


Pojem Valhalla je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Valhalla? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V severské mytologii je Valhalla (Valhöll, „Síň padlých“, v češtině také Valhala) Ódinova síň v Ásgardu – pevnost Gladsheim, kam za doprovodu valkýr přicházejí padlí bojovníci („einherjové“). Ódin zde shlíží ze svého majestátního trůnu Hlidskjalf na celý svět a přijímá zprávy od svých dvou krkavců Hugina a Munina.
Pověst o Valhalle vznikla patrně v Norsku a zachovala se v několika středověkých rukopisech, které ovšem zpracovávají starší podání. Hlavním pramenem je Poetická a Prozaická Edda, vzniklé ve 13. století na Islandu, a báseň Eiriksmál z 10. století. Tyto básně vzbudily velký zájem romantiků na počátku 19. století a Valhalla se stala symbolem pohanské germánské kultury. Král Ludvík I. Bavorský dal v letech 1830–1847 postavit nad Dunajem blízko Řezna neoklasický památník Walhalla s bustami významných postav evropských dějin, které počítal mezi Germány.

Více informací o slovu Valhalla doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat výraz Valhalla ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Valhalla na Google.cz

Najít výraz Valhalla ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Valhalla ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Valhalla ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Valhalla ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Valhalla například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Valhalla? resp. co je to Valhalla? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Valhalla, odpověď na dotaz co je to Valhalla?. Víte např. kdo to je Ilja Hurník? Znáte a víte kdo je Charles de Gaulle? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Valhalla i v jiné kategorii než je sekce náboženství. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?