Co je to?
Výraz, termín, definice slova Monopol. Co znamená odborný pojem Monopol z kategorie Ekonomie?

Co je to Monopol? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Monopol?

Monopol je jedním ze základních ekonomických pojmů. Jedná se o opak konkurence. Znamená to, že se nabízí produkt nebo služba, a tuto nabídku zajišťuje pouze jeden subjekt na trhu. Tím dojde k tomu, že k nabídce neexistuje žádná cenová konkurence, a ten, kdo je výrobce nebo zajišťuje službu, si může účtovat vyšší ceny.
K takové situaci by nemohlo dojít, kdyby nabídek bylo větší množství. Pokud dochází k zneužívání monopolu, může stát zasáhnout vydáním antimonopolního zákona, zvýšením daní, cenovou regulací, zestátněním nebo dalšími ekonomickými regulacemi.


Co je to Monopol? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Monopol. Co znamená odborný pojem Monopol z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Monopol je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: formulace, lexikon, Monopol, odborný výraz, heslo, definice, přesný význam, synonymum, co to je, odborné názvosloví, vysvětlení, popis, význam pojmu, význam, terminologie, informace, slovník, co znamená


Pojem Monopol je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Monopol píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Monopol je obvykle chápán jako jedna z forem nedokonalé konkurence, kdy existuje jen jedna firma na straně nabídky. Může ale také jít o obecné privilegium, výhradní možnost rozhodovat.

Více informací o slovu Monopol doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat slovo Monopol ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Monopol ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Monopol na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monopol ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Monopol ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Monopol ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Monopol například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Monopol? resp. jaká je definice termínu Monopol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monopol, odpověď na dotaz co je to Monopol?. Víte např. kdo to je Michal Isteník? Znáte a víte kdo je Bloggerka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je ekonomie. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.