Co je to?
Definice výrazu, termínu Variabilní symbol. Co znamená odborný pojem Variabilní symbol z kategorie Bankovnictví?

Co je to Variabilní symbol? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Variabilní symbol?

Variabilní symbol je pojem z oblasti bankovnictví. Jedná se o jeden z údajů na platebním příkazu. Bývá uváděn na nákupních či prodejních dokladech a je nezbytný pro identifikaci platby.
Variabilní symbol se skládá z maximálně 10 čísel. Bez jeho uvedení nebývá možné správně přiřadit platbu. Někdy bývá tento symbol doplněn specifickým symbolem.


Co je to Variabilní symbol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Variabilní symbol. Co znamená odborný pojem Variabilní symbol z kategorie Bankovnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Variabilní symbol doporučujeme sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Variabilní symbol se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: termín, přesný význam, heslo, terminologie, význam slova, význam pojmu, Bankovnictví, pojem, co znamená, definice pojmu, synonymum, Variabilní symbol, formulace, terminus technicus, popis, vysvětlení, co je to Variabilní symbol?, lexikon


Pojem Variabilní symbol je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Variabilní symbol? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variabilní symbol je identifikátor plateb v tuzemském platebním styku. Jeho maximální délka je 10 znaků a skládá se jen z číslic. Uvádění a forma variabilního symbolu na platebním příkazu bylo upraveno vyhláškou ČNB 62/2004 Sb. (zrušena vyhláškou ČNB č. 169/2011 Sb. bez náhrady; přes to se dodnes zrušená vyhláška v praxi používá).
Z účetního zákona neplynou žádná další omezení na jeho použití, v obchodním styku se však používá zpravidla pro uvedení čísla faktury, obecně pro jednorázovou identifikaci.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Variabilní symbol na Youtube

Najít slovo Variabilní symbol ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Variabilní symbol ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Variabilní symbol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Variabilní symbol na Google.cz

Zkusit najít termín Variabilní symbol ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Variabilní symbol například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Variabilní symbol? resp. co znamená slovo Variabilní symbol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variabilní symbol, odpověď na dotaz co je to Variabilní symbol?. Víte např. kdo to je Avatar? Znáte a víte kdo je Egoista? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Variabilní symbol v jiné sekci než Bankovnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.