Co je to?
Odborný výraz, definice slova Variabilní symbol. Co znamená pojem Variabilní symbol z kategorie Bankovnictví?

Co je Variabilní symbol? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Variabilní symbol?

Variabilní symbol je pojem z oblasti bankovnictví. Jedná se o jeden z údajů na platebním příkazu. Bývá uváděn na nákupních či prodejních dokladech a je nezbytný pro identifikaci platby.
Variabilní symbol se skládá z maximálně 10 čísel. Bez jeho uvedení nebývá možné správně přiřadit platbu. Někdy bývá tento symbol doplněn specifickým symbolem.


Co je to Variabilní symbol? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Variabilní symbol. Co znamená pojem Variabilní symbol z kategorie Bankovnictví?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Variabilní symbol s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Variabilní symbol se nachází v sekci bankovnictví

Klíčová slova: termín, bankovnictví, názvosloví, definice, přesný výraz, co znamená, heslo, synonymum, co je to Variabilní symbol?, význam, terminus technicus, slovník, popis, definice pojmu, vysvětlení, formulace, bankovnictví, odborný výraz


Pojem Variabilní symbol je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Variabilní symbol?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variabilní symbol je identifikátor plateb v tuzemském platebním styku. Jeho maximální délka je 10 znaků a skládá se jen z číslic. Uvádění a forma variabilního symbolu na platebním příkazu bylo upraveno vyhláškou ČNB 62/2004 Sb. (zrušena vyhláškou ČNB č. 169/2011 Sb. bez náhrady; přes to se dodnes zrušená vyhláška v praxi používá).
Z účetního zákona neplynou žádná další omezení na jeho použití, v obchodním styku se však používá zpravidla pro uvedení čísla faktury, obecně pro jednorázovou identifikaci.

Jiné informační zdroje o pojmu Variabilní symbol

Hledat frázi Variabilní symbol ve Wikislovníku

Najít pojem Variabilní symbol ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat termín Variabilní symbol ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Variabilní symbol na Google obrázcích

Zkusit najít výraz Variabilní symbol ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Variabilní symbol na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Variabilní symbol například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Variabilní symbol? resp. co znamená výraz Variabilní symbol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variabilní symbol, odpověď na dotaz co je to Variabilní symbol?. Víte např. kdo to je Youtuber? Znáte a víte kdo je Roman Skamene? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než bankovnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.