Co je to?
Definice výrazu, termínu Variabilní symbol. Co znamená odborný pojem Variabilní symbol z kategorie Bankovnictví?

Co je to Variabilní symbol? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Variabilní symbol

Variabilní symbol je pojem z oblasti bankovnictví. Jedná se o jeden z údajů na platebním příkazu. Bývá uváděn na nákupních či prodejních dokladech a je nezbytný pro identifikaci platby.
Variabilní symbol se skládá z maximálně 10 čísel. Bez jeho uvedení nebývá možné správně přiřadit platbu. Někdy bývá tento symbol doplněn specifickým symbolem.


Co je to Variabilní symbol? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Variabilní symbol. Co znamená odborný pojem Variabilní symbol z kategorie Bankovnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Variabilní symbol patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: význam, co znamená, informace, význam slova, vysvětlení, slovník, synonymum, přesný výraz, odborný výraz, Bankovnictví, Bankovnictví, Variabilní symbol, popis, pojem, heslo, co to je, terminus technicus, formulace


Pojem Variabilní symbol je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Variabilní symbol? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Variabilní symbol je identifikátor plateb v tuzemském platebním styku. Jeho maximální délka je 10 znaků a skládá se jen z číslic. Uvádění a forma variabilního symbolu na platebním příkazu bylo upraveno vyhláškou ČNB 62/2004 Sb. (zrušena vyhláškou ČNB č. 169/2011 Sb. bez náhrady; přes to se dodnes zrušená vyhláška v praxi používá).
Z účetního zákona neplynou žádná další omezení na jeho použití, v obchodním styku se však používá zpravidla pro uvedení čísla faktury, obecně pro jednorázovou identifikaci.

Linky na další online zdroje

Hledat termín Variabilní symbol ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Variabilní symbol ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Variabilní symbol na Google.cz

Vyhledat termín Variabilní symbol ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Variabilní symbol ve Wikislovníku

Najít slovo Variabilní symbol ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Variabilní symbol například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Variabilní symbol? resp. jaký je význam slova Variabilní symbol? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Variabilní symbol, odpověď na dotaz co je to Variabilní symbol?. Víte např. kdo to je Student? Znáte a víte kdo je Jan Veselý? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.