Co je to?
Definice výrazu, termínu Aretace. Co znamená odborný pojem Aretace z kategorie Technika?

Co je to Aretace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aretace?

Aretace je pojem se dvěma podobnými významy. Základní význam je mechanické zajištění stroje nebo přístroje tak, aby nedocházelo k nechtěným pohybům. Může se však jednat i o část zařízení, kterou se samotná aretace provádí.
Aretací jsou často vybavena měřicí zařízení, jejichž citlivé části právě tato součást ochraňuje v období, kdy se přístroj nepoužívá, nebo při jeho transportu. Může se jednat například o kompas, galvanometr, váhy a jiná zařízení.


Co je to Aretace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aretace. Co znamená odborný pojem Aretace z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Aretace? s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aretace je v sekci Technika

Klíčová slova: přesný význam, co znamená, Technika, co je to Aretace?, definice pojmu, formulace, názvosloví, definice, lexikon, odborný výraz, význam, pojem, terminus technicus, význam slova, co to je, terminologie, heslo, popis


Pojem Aretace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Aretace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Aretace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Aretace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Aretace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Aretace na Youtube

Najít výraz Aretace ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Aretace například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aretace? resp. jaká je definice slova Aretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aretace, odpověď na dotaz co je to Aretace?. Víte např. kdo to je Padělatel? Znáte a víte kdo je Čučkař? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.