Co je to?
Definice výrazu, termínu Aretace. Co znamená odborný pojem Aretace z kategorie Technika?

Co je to Aretace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aretace?

Aretace je pojem se dvěma podobnými významy. Základní význam je mechanické zajištění stroje nebo přístroje tak, aby nedocházelo k nechtěným pohybům. Může se však jednat i o část zařízení, kterou se samotná aretace provádí.
Aretací jsou často vybavena měřicí zařízení, jejichž citlivé části právě tato součást ochraňuje v období, kdy se přístroj nepoužívá, nebo při jeho transportu. Může se jednat například o kompas, galvanometr, váhy a jiná zařízení.


Co je to Aretace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aretace. Co znamená odborný pojem Aretace z kategorie Technika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Aretace s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Aretace se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: Technika, termín, co znamená, wiki, lexikon, odborné názvosloví, význam, vysvětlení, co to je, terminus technicus, přesný výraz, co je to Aretace?, slovník, odborný výraz, synonymum, formulace, heslo, popis


Pojem Aretace je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Aretace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aretace ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Aretace na Youtube

Vyhledat heslo Aretace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Aretace ve Wikipedii

Vyhledat pojem Aretace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Aretace například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Aretace? resp. co se přesně ukrývá za slovem Aretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aretace, odpověď na dotaz co je to Aretace?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Čučkař? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Technika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.