Co je to?
Odborný výraz, definice slova Aretace. Co znamená pojem Aretace z kategorie Technika?

Co je Aretace?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Aretace

Aretace je pojem se dvěma podobnými významy. Základní význam je mechanické zajištění stroje nebo přístroje tak, aby nedocházelo k nechtěným pohybům. Může se však jednat i o část zařízení, kterou se samotná aretace provádí.
Aretací jsou často vybavena měřicí zařízení, jejichž citlivé části právě tato součást ochraňuje v období, kdy se přístroj nepoužívá, nebo při jeho transportu. Může se jednat například o kompas, galvanometr, váhy a jiná zařízení.


Co je to Aretace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Aretace. Co znamená pojem Aretace z kategorie Technika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Aretace se nachází v sekci technika

Klíčová slova: definice, termín, heslo, názvosloví, wiki, technika, formulace, terminologie, přesný význam, synonymum, technika, význam slova, co to je, pojem, lexikon, popis, Aretace, terminus technicus


Pojem Aretace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat heslo Aretace ve vyhledávači Yandex

Najít termín Aretace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Aretace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít pojem Aretace ve Wikipedii

Vyhledat pojem Aretace na Google.cz

Vyhledat výraz Aretace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aretace například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Aretace? resp. co znamená Aretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aretace, odpověď na dotaz co je to Aretace?. Víte např. kdo to je Carl Zeiss? Znáte a víte kdo je Etnobotanik? Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Aretace hledat i v jiných kategoriích (než technika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, technické pomucky, aretace, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.