Co je to?
Definice výrazu, termínu Aretace. Co znamená odborný pojem Aretace z kategorie Technika?

Co je to Aretace? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Aretace

Aretace je pojem se dvěma podobnými významy. Základní význam je mechanické zajištění stroje nebo přístroje tak, aby nedocházelo k nechtěným pohybům. Může se však jednat i o část zařízení, kterou se samotná aretace provádí.
Aretací jsou často vybavena měřicí zařízení, jejichž citlivé části právě tato součást ochraňuje v období, kdy se přístroj nepoužívá, nebo při jeho transportu. Může se jednat například o kompas, galvanometr, váhy a jiná zařízení.


Co je to Aretace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Aretace. Co znamená odborný pojem Aretace z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Aretace s vašimi kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Aretace je v kategorii technika

Klíčová slova: význam pojmu, definice, názvosloví, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, technika, slovo, co znamená, přesný význam, popis, formulace, heslo, informace, pojem, terminus technicus, odborný výraz, význam slova


Pojem Aretace je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Aretace v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Aretace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Aretace na Youtube

Zkusit najít pojem Aretace ve Wikipedii

Hledat termín Aretace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Aretace ve Wikislovníku

Hledat pojem Aretace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Aretace například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Aretace? resp. jaký je význam pojmu Aretace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aretace, odpověď na dotaz co je to Aretace?. Víte např. kdo to je Celebrita? Znáte a víte kdo je Gerald Ford? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.