Co je to?
Odborný výraz, definice slova Černý kašel. Co znamená slovo Černý kašel z kategorie Nemoce?

Co je Černý kašel? Definice pojmu

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Černý kašel?

Černý kašel patří mezi nemoci, kterými trpí hlavně děti. I přes existující vakcínu počet onemocnění v poslední době stoupá. Jedná se o dávivý, dráždivý kašel bakteriálního původu přenášený kapénkovou infekcí.


Co je to Černý kašel? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Černý kašel. Co znamená slovo Černý kašel z kategorie Nemoce?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Černý kašel se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Černý kašel patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: slovník, význam slova, definice pojmu, definice, popis, význam, vysvětlení, formulace, co znamená, přesný výraz, nemoce, odborné názvosloví, co to je, nemoce, slovo, lexikon, význam pojmu, synonymum


Pojem Černý kašel je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Černý kašel? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Černý kašel nebo dávivý kašel (lat. pertussis, počeštěně někdy pertuse) je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí. Nemoc se projevuje jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C. Onemocnění se zjišťuje podle příznaků kašle, teploty nebo podle kultivace vykašlaného hlenu, ve kterém je obsažena bakterie Bordetella pertussis. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotikum. V České republice je očkování proti černému kašli povinné a významně přispělo k omezení jeho výskytu.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černý kašel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Černý kašel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Černý kašel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít frázi Černý kašel ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Černý kašel na Youtube

Zkusit najít heslo Černý kašel ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kašel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Teď už víte co znamená slovo Černý kašel? resp. jaký je význam pojmu Černý kašel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kašel, odpověď na dotaz co je to Černý kašel?. Víte např. kdo to je Nicole Kidman? Znáte a víte kdo je Rytíř? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je nemoce. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.