Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Co je to Černý kašel? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Černý kašel

Černý kašel patří mezi nemoci, kterými trpí hlavně děti. I přes existující vakcínu počet onemocnění v poslední době stoupá. Jedná se o dávivý, dráždivý kašel bakteriálního původu přenášený kapénkovou infekcí.


Co je to Černý kašel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Přes veškerou pečlivost mohou texty chyby. Za případné faktické nebo pravopisné chyby se dopředu omlouváme.Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Černý kašel doporučujeme sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Černý kašel se nachází v sekci nemoce

Klíčová slova: přesný význam, co to je, terminus technicus, synonymum, názvosloví, význam pojmu, nemoce, význam, přesný výraz, slovník, informace, vysvětlení, pojem, slovo, terminologie, termín, co znamená, popis


Pojem Černý kašel je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Černý kašel dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Černý kašel nebo dávivý kašel (lat. pertussis, počeštěně někdy pertuse) je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí. Nemoc se projevuje jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C. Onemocnění se zjišťuje podle příznaků kašle, teploty nebo podle kultivace vykašlaného hlenu, ve kterém je obsažena bakterie Bordetella pertussis. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotikum. V České republice je očkování proti černému kašli povinné a významně přispělo k omezení jeho výskytu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat heslo Černý kašel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Černý kašel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Černý kašel ve Wikislovníku

Najít slovo Černý kašel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Černý kašel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černý kašel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kašel například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Černý kašel? resp. jaká je definice termínu Černý kašel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kašel, odpověď na dotaz co je to Černý kašel?. Víte např. kdo to je Hejhula? Znáte a víte kdo je Rytíř? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Černý kašel v jiné sekci než nemoce. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.