Co je to?
Výraz, termín, definice slova Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Co je to Černý kašel? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Černý kašel?

Černý kašel patří mezi nemoci, kterými trpí hlavně děti. I přes existující vakcínu počet onemocnění v poslední době stoupá. Jedná se o dávivý, dráždivý kašel bakteriálního původu přenášený kapénkovou infekcí.


Co je to Černý kašel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Černý kašel s přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Černý kašel je v kategorii nemoce

Klíčová slova: definice, co je to Černý kašel?, co znamená, vysvětlení, nemoce, heslo, přesný význam, formulace, odborný výraz, definice pojmu, odborné názvosloví, Černý kašel, slovo, terminus technicus, co to je, informace, význam, slovník


Pojem Černý kašel je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Černý kašel?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Černý kašel nebo dávivý kašel (lat. pertussis, počeštěně někdy pertuse) je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí. Nemoc se projevuje jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C. Onemocnění se zjišťuje podle příznaků kašle, teploty nebo podle kultivace vykašlaného hlenu, ve kterém je obsažena bakterie Bordetella pertussis. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotikum. V České republice je očkování proti černému kašli povinné a významně přispělo k omezení jeho výskytu.

Více informací o pojmu Černý kašel lze najít v následujících zdrojích

Najít termín Černý kašel ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Černý kašel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Černý kašel ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Černý kašel na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černý kašel ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Černý kašel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kašel například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Černý kašel? resp. co znamená Černý kašel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kašel, odpověď na dotaz co je to Černý kašel?. Víte např. kdo to je Jana Ustohalová? Znáte a víte kdo je Sirotek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Černý kašel hledat i v jiných kategoriích (než nemoce) U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.