Co je to?
Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Co je to Černý kašel? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Černý kašel?

Černý kašel patří mezi nemoci, kterými trpí hlavně děti. I přes existující vakcínu počet onemocnění v poslední době stoupá. Jedná se o dávivý, dráždivý kašel bakteriálního původu přenášený kapénkovou infekcí.


Co je to Černý kašel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Černý kašel? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Černý kašel je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, co to je, terminologie, formulace, wiki, význam, co znamená, Černý kašel, Nemoce, co je to Černý kašel?, lexikon, slovník, přesný význam, pojem, synonymum, definice pojmu, význam slova, odborné názvosloví


Pojem Černý kašel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Černý kašel? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Černý kašel nebo dávivý kašel (lat. pertussis, počeštěně někdy pertuse) je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí. Nemoc se projevuje jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C. Onemocnění se zjišťuje podle příznaků kašle, teploty nebo podle kultivace vykašlaného hlenu, ve kterém je obsažena bakterie Bordetella pertussis. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotikum. V České republice je očkování proti černému kašli povinné a významně přispělo k omezení jeho výskytu.

Další informační zdroje

Zkusit najít výraz Černý kašel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Černý kašel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Černý kašel na Youtube

Vyhledat slovo Černý kašel ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Černý kašel ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černý kašel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kašel například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Černý kašel? resp. jaký je význam pojmu Černý kašel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kašel, odpověď na dotaz co je to Černý kašel?. Víte např. kdo to je Lingvista? Znáte a víte kdo je Bezdomovec? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.