Co je to?
Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Co je to Černý kašel? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Černý kašel?

Černý kašel patří mezi nemoci, kterými trpí hlavně děti. I přes existující vakcínu počet onemocnění v poslední době stoupá. Jedná se o dávivý, dráždivý kašel bakteriálního původu přenášený kapénkovou infekcí.


Co je to Černý kašel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Černý kašel sdílejte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Černý kašel je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: lexikon, termín, terminologie, slovo, význam pojmu, co je to Černý kašel?, definice, Nemoce, definice pojmu, přesný význam, synonymum, formulace, co znamená, co to je, wiki, slovník, význam, význam slova


Pojem Černý kašel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Černý kašel?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Černý kašel nebo dávivý kašel (lat. pertussis, počeštěně někdy pertuse) je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí. Nemoc se projevuje jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C. Onemocnění se zjišťuje podle příznaků kašle, teploty nebo podle kultivace vykašlaného hlenu, ve kterém je obsažena bakterie Bordetella pertussis. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotikum. V České republice je očkování proti černému kašli povinné a významně přispělo k omezení jeho výskytu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Černý kašel v následujících zdrojích

Hledat slovo Černý kašel ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černý kašel ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černý kašel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Černý kašel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Černý kašel ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Černý kašel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kašel například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Černý kašel? resp. co znamená slovo Černý kašel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kašel, odpověď na dotaz co je to Černý kašel?. Víte např. kdo to je Remcal? Znáte a víte kdo je Sirota? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.