Co je to?
Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Co je to Černý kašel? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Černý kašel?

Černý kašel patří mezi nemoci, kterými trpí hlavně děti. I přes existující vakcínu počet onemocnění v poslední době stoupá. Jedná se o dávivý, dráždivý kašel bakteriálního původu přenášený kapénkovou infekcí.


Co je to Černý kašel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Černý kašel s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Černý kašel se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Černý kašel, význam pojmu, synonymum, heslo, definice pojmu, co znamená, co je to Černý kašel?, odborné názvosloví, termín, formulace, co to je, názvosloví, wiki, odborný výraz, slovník, definice, význam slova, Nemoce


Pojem Černý kašel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Černý kašel?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Černý kašel nebo dávivý kašel (lat. pertussis, počeštěně někdy pertuse) je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí. Nemoc se projevuje jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C. Onemocnění se zjišťuje podle příznaků kašle, teploty nebo podle kultivace vykašlaného hlenu, ve kterém je obsažena bakterie Bordetella pertussis. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotikum. V České republice je očkování proti černému kašli povinné a významně přispělo k omezení jeho výskytu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Černý kašel v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Černý kašel ve Wikizdrojích

Hledat výraz Černý kašel ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Černý kašel na Youtube

Hledat heslo Černý kašel ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Černý kašel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Černý kašel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kašel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Černý kašel? resp. co to je Černý kašel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kašel, odpověď na dotaz co je to Černý kašel?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je Bezdomovec? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.