Co je to?
Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Co je to Černý kašel? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Černý kašel?

Černý kašel patří mezi nemoci, kterými trpí hlavně děti. I přes existující vakcínu počet onemocnění v poslední době stoupá. Jedná se o dávivý, dráždivý kašel bakteriálního původu přenášený kapénkovou infekcí.


Co je to Černý kašel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Černý kašel. Co znamená odborný pojem Černý kašel z kategorie Nemoce?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Černý kašel se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: definice, formulace, Černý kašel, popis, význam slova, přesný význam, slovník, pojem, synonymum, vysvětlení, slovo, Nemoce, co je to Černý kašel?, přesný výraz, význam, terminologie, odborné názvosloví, heslo


Pojem Černý kašel je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Černý kašel?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Černý kašel nebo dávivý kašel (lat. pertussis, počeštěně někdy pertuse) je infekční bakteriální onemocnění, které způsobuje bakterie Bordetella pertussis. Nemoc se přenáší kapénkovou infekcí. Nemoc se projevuje jako velmi silný, dráždivý kašel, který může být až dávivý a při nadechování může znít jako kokrhání kohouta. U některých typů onemocnění je typické vykašlávání hlenu. Tělesná teplota bývá značně vysoká, někdy až kolem 40 °C. Onemocnění se zjišťuje podle příznaků kašle, teploty nebo podle kultivace vykašlaného hlenu, ve kterém je obsažena bakterie Bordetella pertussis. Při léčení tohoto onemocnění se používají širokospektrální antibiotikum. V České republice je očkování proti černému kašli povinné a významně přispělo k omezení jeho výskytu.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Černý kašel ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Černý kašel na Youtube

Vyhledat výraz Černý kašel ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Černý kašel na Google.cz

Najít heslo Černý kašel ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Černý kašel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Černý kašel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Černý kašel? resp. co vlastně znamená slovo Černý kašel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Černý kašel, odpověď na dotaz co je to Černý kašel?. Víte např. kdo to je Ilustrátor? Znáte a víte kdo je Sirota? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Nemoce). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.