Co je to?
Výraz, termín, definice slova Nominální mzda. Co znamená odborný pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Nominální mzda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Nominální mzda?

Nominální mzda neboli skutečná mzda či průměrná hrubá měsíční mzda je suma peněz za odvedenou práci ještě před zdaněním, tedy před odečtením zálohové částky daně z příjmu, všeobecného zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení a dalších srážek.
Podle ČSÚ patří do nominální mzdy základní mzda nebo plat, doplatky či příplatky, náhrady mzdy a odměny, a další složky, které se k výplatě připočítávají. Nepatří sem náhrady za pracovní neschopnost.


Co je to Nominální mzda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Nominální mzda. Co znamená odborný pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Nominální mzda sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Nominální mzda je v kategorii ekonomie

Klíčová slova: co znamená, definice, informace, Nominální mzda, pojem, slovník, terminologie, termín, popis, význam pojmu, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, co to je, význam, formulace, terminus technicus


Pojem Nominální mzda je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Nominální mzda?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu.

Další zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nominální mzda ve Wikimedia Commons

Najít heslo Nominální mzda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Nominální mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Nominální mzda ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Nominální mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Nominální mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nominální mzda například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě nyní již víte jaký je význam slova Nominální mzda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nominální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nominální mzda, odpověď na dotaz co je to Nominální mzda?. Víte např. kdo to je Tchán? Znáte a víte kdo je Věra Galatíková? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Nominální mzda hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.