Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Nominální mzda? Význam slova

Co znamená termín Nominální mzda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Nominální mzda neboli skutečná mzda či průměrná hrubá měsíční mzda je suma peněz za odvedenou práci ještě před zdaněním, tedy před odečtením zálohové částky daně z příjmu, všeobecného zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení a dalších srážek.
Podle ČSÚ patří do nominální mzdy základní mzda nebo plat, doplatky či příplatky, náhrady mzdy a odměny, a další složky, které se k výplatě připočítávají. Nepatří sem náhrady za pracovní neschopnost.


Co je to Nominální mzda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Nominální mzda) můžete sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Nominální mzda patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: přesný výraz, odborný výraz, synonymum, heslo, slovník, přesný význam, lexikon, informace, termín, Nominální mzda, význam, vysvětlení, co je to Nominální mzda?, slovo, význam pojmu, pojem, význam slova, popis


Pojem Nominální mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Nominální mzda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Nominální mzda vyjadřuje peněžitou odměnu.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Nominální mzda na Google.cz

Vyhledat slovo Nominální mzda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Nominální mzda ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Nominální mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Nominální mzda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nominální mzda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Nominální mzda například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Nominální mzda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Nominální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nominální mzda, odpověď na dotaz co je to Nominální mzda?. Víte např. kdo to je Richard Strauss? Znáte a víte kdo je Aktivista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Ekonomie. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.