Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Nominální mzda? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Nominální mzda?

Nominální mzda neboli skutečná mzda či průměrná hrubá měsíční mzda je suma peněz za odvedenou práci ještě před zdaněním, tedy před odečtením zálohové částky daně z příjmu, všeobecného zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení a dalších srážek.
Podle ČSÚ patří do nominální mzdy základní mzda nebo plat, doplatky či příplatky, náhrady mzdy a odměny, a další složky, které se k výplatě připočítávají. Nepatří sem náhrady za pracovní neschopnost.


Co je to Nominální mzda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Nominální mzda s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nominální mzda se nachází v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, informace, wiki, Ekonomie, pojem, heslo, co to je, Ekonomie, názvosloví, co znamená, definice, formulace, slovo, synonymum, termín, Nominální mzda, slovník, přesný význam


Pojem Nominální mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít termín Nominální mzda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Nominální mzda ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Nominální mzda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Nominální mzda ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nominální mzda ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Nominální mzda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Nominální mzda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Nominální mzda? resp. co se skrývá pod slovem Nominální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nominální mzda, odpověď na dotaz co je to Nominální mzda?. Víte např. kdo to je Environmentalista? Znáte a víte kdo je Leviatan? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.