Co je to?
Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Co je to Nominální mzda? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Nominální mzda?

Nominální mzda neboli skutečná mzda či průměrná hrubá měsíční mzda je suma peněz za odvedenou práci ještě před zdaněním, tedy před odečtením zálohové částky daně z příjmu, všeobecného zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení a dalších srážek.
Podle ČSÚ patří do nominální mzdy základní mzda nebo plat, doplatky či příplatky, náhrady mzdy a odměny, a další složky, které se k výplatě připočítávají. Nepatří sem náhrady za pracovní neschopnost.


Co je to Nominální mzda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Nominální mzda. Co znamená pojem Nominální mzda z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Nominální mzda doporučujeme sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Nominální mzda se nachází v sekci Ekonomie

Klíčová slova: Nominální mzda, lexikon, definice, termín, pojem, Ekonomie, přesný význam, význam, význam pojmu, heslo, informace, odborný výraz, vysvětlení, Ekonomie, význam slova, synonymum, co to je, odborné názvosloví


Pojem Nominální mzda je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat pojem Nominální mzda ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Nominální mzda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Nominální mzda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nominální mzda ve Wikimedia Commons

Najít termín Nominální mzda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Nominální mzda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Nominální mzda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Nominální mzda? resp. jaký je význam pojmu Nominální mzda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Nominální mzda, odpověď na dotaz co je to Nominální mzda?. Víte např. kdo to je Muezzin? Znáte a víte kdo je Sandman? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Nominální mzda v jiné sekci než Ekonomie. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.