Co je to?
Výraz, termín, definice slova Duchovno. Co znamená odborný pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Co je to Duchovno? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Duchovno?

Duchovno je pojmenování tématu, které nemá přesně danou definici. O duchovnu se hovoří v souvislosti s náboženstvím, filozofií či duchovním životem člověka. Duchovno je pro člověka zcela přirozené. Jedná se o určitou praxi, způsob vnímání vlastních prožitků a vypořádání se s tím, co chápání člověka přesahuje.
Často se hovoří o náboženském duchovnu, ve kterém se člověk vyrovnává s existencí Boha.


Co je to Duchovno? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Duchovno. Co znamená odborný pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Duchovno s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Duchovno patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: informace, popis, termín, co znamená, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, terminologie, definice, co to je, synonymum, náboženství, formulace, slovník, pojem, vysvětlení, co je to Duchovno?, slovo


Pojem Duchovno je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Duchovno píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spiritualita (z lat. spiritualis, duchovní), česky duchovnost, hebrejsky ruchanijut, znamená životní praxi, způsob vnímání a osobního zacházení s tím, co člověka v různých rozměrech přesahuje. V tradičních přístupech může být řeč o Bohu, z hlediska soudobého poznání ale může být transcendence definována i různými způsoby nenábožensky. Lze ji též charakterizovat jako rozměr života, „v němž si uvědomujeme Boží přítomnost“. Náboženská spiritualita je vnitřní, osobní stránka zbožnosti a náboženství.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít pojem Duchovno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Duchovno ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Duchovno na Youtube

Najít výraz Duchovno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Duchovno ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Duchovno ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Duchovno například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Duchovno? resp. co označuje slovo Duchovno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duchovno, odpověď na dotaz co je to Duchovno?. Víte např. kdo to je Martin Veselovský? Znáte a víte kdo je Tomáš Vaclík? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.