Co je to?
Odborný výraz, definice slova Duchovno. Co znamená pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Co je to Duchovno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Duchovno?

Duchovno je pojmenování tématu, které nemá přesně danou definici. O duchovnu se hovoří v souvislosti s náboženstvím, filozofií či duchovním životem člověka. Duchovno je pro člověka zcela přirozené. Jedná se o určitou praxi, způsob vnímání vlastních prožitků a vypořádání se s tím, co chápání člověka přesahuje.
Často se hovoří o náboženském duchovnu, ve kterém se člověk vyrovnává s existencí Boha.


Co je to Duchovno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Duchovno. Co znamená pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Duchovno? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Duchovno se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: Náboženství, slovník, termín, co znamená, synonymum, odborný výraz, heslo, názvosloví, Duchovno, význam pojmu, terminus technicus, Náboženství, co je to Duchovno?, lexikon, přesný výraz, definice pojmu, popis, význam slova


Pojem Duchovno je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Duchovno?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Spiritualita (z lat. spiritualis, duchovní), česky duchovnost, hebrejsky ruchanijut, znamená životní praxi, způsob vnímání a osobního zacházení s tím, co člověka v různých rozměrech přesahuje. V tradičních přístupech může být řeč o Bohu, z hlediska soudobého poznání ale může být transcendence definována i různými způsoby nenábožensky. Lze ji též charakterizovat jako rozměr života, „v němž si uvědomujeme Boží přítomnost“. Náboženská spiritualita je vnitřní, osobní stránka zbožnosti a náboženství.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Duchovno ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Duchovno na Youtube

Hledat výraz Duchovno ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Duchovno ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Duchovno ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Duchovno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Duchovno například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Duchovno? resp. co to je Duchovno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duchovno, odpověď na dotaz co je to Duchovno?. Víte např. kdo to je Karel Svoboda? Znáte a víte kdo je John Dalton? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.