Co je to?
Odborný výraz, definice slova Duchovno. Co znamená pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Co je to Duchovno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Duchovno?

Duchovno je pojmenování tématu, které nemá přesně danou definici. O duchovnu se hovoří v souvislosti s náboženstvím, filozofií či duchovním životem člověka. Duchovno je pro člověka zcela přirozené. Jedná se o určitou praxi, způsob vnímání vlastních prožitků a vypořádání se s tím, co chápání člověka přesahuje.
Často se hovoří o náboženském duchovnu, ve kterém se člověk vyrovnává s existencí Boha.


Co je to Duchovno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Duchovno. Co znamená pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Duchovno je v sekci Náboženství

Klíčová slova: význam, wiki, Náboženství, odborné názvosloví, vysvětlení, definice, definice pojmu, formulace, slovo, význam slova, přesný výraz, termín, co znamená, přesný význam, terminologie, pojem, terminus technicus, lexikon


Pojem Duchovno je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duchovno? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Spiritualita (z lat. spiritualis, duchovní), česky duchovnost, hebrejsky ruchanijut, znamená životní praxi, způsob vnímání a osobního zacházení s tím, co člověka v různých rozměrech přesahuje. V tradičních přístupech může být řeč o Bohu, z hlediska soudobého poznání ale může být transcendence definována i různými způsoby nenábožensky. Lze ji též charakterizovat jako rozměr života, „v němž si uvědomujeme Boží přítomnost“. Náboženská spiritualita je vnitřní, osobní stránka zbožnosti a náboženství.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít heslo Duchovno ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Duchovno ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Duchovno ve Wikizdrojích

Najít výraz Duchovno ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Duchovno ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Duchovno na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Duchovno například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Duchovno? resp. co se přesně ukrývá za slovem Duchovno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duchovno, odpověď na dotaz co je to Duchovno?. Víte např. kdo to je Natalia Oreiro? Znáte a víte kdo je Makléř? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.