Co je to?
Odborný výraz, definice slova Duchovno. Co znamená pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Co je Duchovno? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Duchovno?

Duchovno je pojmenování tématu, které nemá přesně danou definici. O duchovnu se hovoří v souvislosti s náboženstvím, filozofií či duchovním životem člověka. Duchovno je pro člověka zcela přirozené. Jedná se o určitou praxi, způsob vnímání vlastních prožitků a vypořádání se s tím, co chápání člověka přesahuje.
Často se hovoří o náboženském duchovnu, ve kterém se člověk vyrovnává s existencí Boha.


Co je to Duchovno? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Duchovno. Co znamená pojem Duchovno z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Duchovno se nachází v sekci náboženství

Klíčová slova: význam slova, co to je, formulace, slovo, náboženství, odborné názvosloví, terminologie, popis, Duchovno, definice pojmu, termín, terminus technicus, co je to Duchovno?, názvosloví, přesný význam, co znamená, pojem, definice


Pojem Duchovno je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Duchovno? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Spiritualita (z lat. spiritualis, duchovní), česky duchovnost, hebrejsky ruchanijut, znamená životní praxi, způsob vnímání a osobního zacházení s tím, co člověka v různých rozměrech přesahuje. V tradičních přístupech může být řeč o Bohu, z hlediska soudobého poznání ale může být transcendence definována i různými způsoby nenábožensky. Lze ji též charakterizovat jako rozměr života, „v němž si uvědomujeme Boží přítomnost“. Náboženská spiritualita je vnitřní, osobní stránka zbožnosti a náboženství.

Další informace o pojmu Duchovno hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Duchovno ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Duchovno na Youtube

Hledat pojem Duchovno ve Wikislovníku

Najít výraz Duchovno ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Duchovno ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Duchovno ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Duchovno například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Teď už víte jaká je definice termínu Duchovno? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Duchovno? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Duchovno, odpověď na dotaz co je to Duchovno?. Víte např. kdo to je Nymfa? Znáte a víte kdo je Chábr? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Pokuste se najít termín Duchovno i v jiné kategorii než v náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.