Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výkon. Co znamená odborný pojem Výkon z kategorie Fyzika?

Co je to Výkon? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Výkon?

Výkon je název skalární veličiny, vyjadřující množství práce, které je vykonáno za určitou časovou jednotku. Výkon může být průměrný nebo okamžitý. Průměrný výkon se měří za daný časový interval, okamžitý výkon je vztahován k danému časovému okamžiku. Pokud je měřeno množství energie, které se spotřebuje za určitou časovou jednotku, nazývá se příkonem.
Poměr výkonu a příkonu se označuje jako účinnost, vyjádřenou procenty. Výkon sám se značí jako P, jeho jednotkou je watt (značka W), dá se vyjádřit také v koňských silách nebo kaloriích za sekundu.


Co je to Výkon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výkon. Co znamená odborný pojem Výkon z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Výkon s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Výkon se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, synonymum, slovo, heslo, odborné názvosloví, Výkon, popis, význam slova, terminologie, význam, přesný význam, informace, co znamená, co je to Výkon?, definice, názvosloví, vysvětlení


Pojem Výkon je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výkon? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výkon je skalární fyzikální veličina, která vyjadřuje množství práce vykonané za jednotku času.
Rozlišuje se průměrný výkon, který se vztahuje k určitému časovému intervalu, a okamžitý výkon, který se vztahuje k určitému časovému okamžiku.
Množství energie spotřebované za jednotku času se označuje jako příkon.
Vzájemný poměr výkonu a příkonu vyjadřuje poměrnou fyzikální veličinu nazývanou účinnost, která se často vyjadřuje v procentech (poměr násobený 100).

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výkon ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Výkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Výkon na Google.cz

Hledat videa s názvem Výkon na Youtube

Hledat termín Výkon ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Výkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Výkon například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Výkon? resp. co se skrývá pod slovem Výkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výkon, odpověď na dotaz co je to Výkon?. Víte např. kdo to je Napolen Bonaparte? Znáte a víte kdo je Konkurent? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.