Co je to?
Definice výrazu Výkon. Co znamená odborný pojem Výkon z kategorie Fyzika?

Co je Výkon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Výkon?

Výkon je název skalární veličiny, vyjadřující množství práce, které je vykonáno za určitou časovou jednotku. Výkon může být průměrný nebo okamžitý. Průměrný výkon se měří za daný časový interval, okamžitý výkon je vztahován k danému časovému okamžiku. Pokud je měřeno množství energie, které se spotřebuje za určitou časovou jednotku, nazývá se příkonem.
Poměr výkonu a příkonu se označuje jako účinnost, vyjádřenou procenty. Výkon sám se značí jako P, jeho jednotkou je watt (značka W), dá se vyjádřit také v koňských silách nebo kaloriích za sekundu.


Co je to Výkon? Význam slova, termín, Definice výrazu Výkon. Co znamená odborný pojem Výkon z kategorie Fyzika?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Výkon? s kolegy na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Výkon je v sekci fyzika

Klíčová slova: slovník, přesný výraz, informace, význam pojmu, co znamená, popis, fyzika, význam, vysvětlení, co je to Výkon?, formulace, odborné názvosloví, přesný význam, fyzika, synonymum, odborný výraz, názvosloví, definice


Pojem Výkon je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Výkon?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výkon je skalární fyzikální veličina, která vyjadřuje množství práce vykonané za jednotku času.
Rozlišuje se průměrný výkon, který se vztahuje k určitému časovému intervalu, a okamžitý výkon, který se vztahuje k určitému časovému okamžiku.
Množství energie spotřebované za jednotku času se označuje jako příkon.
Vzájemný poměr výkonu a příkonu vyjadřuje poměrnou fyzikální veličinu nazývanou účinnost, která se často vyjadřuje v procentech (poměr násobený 100).

Další informace o pojmu Výkon hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít pojem Výkon ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Výkon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Výkon ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Výkon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Výkon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Výkon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Výkon například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Výkon? resp. jaký je význam pojmu Výkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výkon, odpověď na dotaz co je to Výkon?. Víte např. kdo to je Renegát? Znáte a víte kdo je Albert Černý? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Výkon v jiné sekci než fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.