Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výkon. Co znamená odborný pojem Výkon z kategorie Fyzika?

Co je to Výkon? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Výkon?

Výkon je název skalární veličiny, vyjadřující množství práce, které je vykonáno za určitou časovou jednotku. Výkon může být průměrný nebo okamžitý. Průměrný výkon se měří za daný časový interval, okamžitý výkon je vztahován k danému časovému okamžiku. Pokud je měřeno množství energie, které se spotřebuje za určitou časovou jednotku, nazývá se příkonem.
Poměr výkonu a příkonu se označuje jako účinnost, vyjádřenou procenty. Výkon sám se značí jako P, jeho jednotkou je watt (značka W), dá se vyjádřit také v koňských silách nebo kaloriích za sekundu.


Co je to Výkon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výkon. Co znamená odborný pojem Výkon z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Výkon je v sekci fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, fyzika, synonymum, odborný výraz, definice, Výkon, co je to Výkon?, lexikon, popis, heslo, definice pojmu, význam, wiki, fyzika, význam pojmu, termín, terminologie, názvosloví


Pojem Výkon je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Výkon píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Výkon je skalární fyzikální veličina, která vyjadřuje množství práce vykonané za jednotku času.
Rozlišuje se průměrný výkon, který se vztahuje k určitému časovému intervalu, a okamžitý výkon, který se vztahuje k určitému časovému okamžiku.
Množství energie spotřebované za jednotku času se označuje jako příkon.
Vzájemný poměr výkonu a příkonu vyjadřuje poměrnou fyzikální veličinu nazývanou účinnost, která se často vyjadřuje v procentech (poměr násobený 100).

Více informací o slovu Výkon doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Výkon ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Výkon na Google.cz

Vyhledat heslo Výkon ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Výkon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Výkon ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výkon ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Výkon například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Výkon? resp. co znamená Výkon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výkon, odpověď na dotaz co je to Výkon?. Víte např. kdo to je Jana Štěpánková? Znáte a víte kdo je Marie Pojkarová? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je fyzika. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.