Co je to?
Odborný výraz, definice slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Co je Monokultura?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Monokultura?

Monokultura je označení pro porosty, ve kterých převládá jeden druh rostliny. Nemusí se jednat o úplné pokrytí plochy, stačí výrazná dominance, cca 90 %. Monokultury jsou vytvořeny přirozeně v přírodě, příkladem jsou rákosí, ostřice, bučiny nebo olšiny. Jejich převaha může být jen dočasná.
Umělou variantu vytváří člověk, většinou jde o pěstování hospodářských plodin. Monokulturní hospodaření ve větším rozsahu má však mnoho negativních vlivů – vyšší náchylnost k chorobám, vyčerpání půdy, snížení schopnosti zadržovat srážky a další.


Co je to Monokultura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Monokultura se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, význam, terminologie, příroda, lexikon, co to je, definice pojmu, popis, synonymum, co znamená, význam slova, co je to Monokultura?, příroda, slovník, slovo, definice, odborné názvosloví


Pojem Monokultura je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Monokultura můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monokultura je porost tvořený jedním druhem rostliny. Zpravidla se o monokultuře mluví, pokud tento druh výrazně dominuje (tj. nemusí tvořit úplně 100 % pokryvnosti), např. pšeničné pole je monokulturou, i když je v něm řídce zastoupen i plevel. Některé definice, včetně stávající klasifikace Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů (ÚHÚL), definují monokulturu jako porosty se zastoupením dalších rostlin (dřevin) do 10 %.

Jiné zdroje informací o pojmu Monokultura

Vyhledat slovo Monokultura ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Monokultura ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Monokultura ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Monokultura na Youtube

Najít slovo Monokultura ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat slovo Monokultura ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Monokultura například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Monokultura? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Monokultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monokultura, odpověď na dotaz co je to Monokultura?. Víte např. kdo to je Mrzout? Znáte a víte kdo je Henry David Thoreau? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Monokultura i v jiné kategorii než je sekce příroda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.