Co je to?
Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Co je to Monokultura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Monokultura?

Monokultura je označení pro porosty, ve kterých převládá jeden druh rostliny. Nemusí se jednat o úplné pokrytí plochy, stačí výrazná dominance, cca 90 %. Monokultury jsou vytvořeny přirozeně v přírodě, příkladem jsou rákosí, ostřice, bučiny nebo olšiny. Jejich převaha může být jen dočasná.
Umělou variantu vytváří člověk, většinou jde o pěstování hospodářských plodin. Monokulturní hospodaření ve větším rozsahu má však mnoho negativních vlivů – vyšší náchylnost k chorobám, vyčerpání půdy, snížení schopnosti zadržovat srážky a další.


Co je to Monokultura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Monokultura sdílejte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Monokultura je v kategorii Příroda

Klíčová slova: Monokultura, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, popis, terminus technicus, formulace, slovník, Příroda, Příroda, co je to Monokultura?, definice, synonymum, odborný výraz, definice pojmu, co znamená, lexikon, vysvětlení


Pojem Monokultura je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Monokultura dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monokultura je porost tvořený jedním druhem rostliny. Zpravidla se o monokultuře mluví, pokud tento druh výrazně dominuje (tj. nemusí tvořit úplně 100 % pokryvnosti), např. pšeničné pole je monokulturou, i když je v něm řídce zastoupen i plevel. Některé definice, včetně stávající klasifikace Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů (ÚHÚL), definují monokulturu jako porosty se zastoupením dalších rostlin (dřevin) do 10 %.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat výraz Monokultura na Google.cz

Zkusit najít heslo Monokultura ve Wikizdrojích

Najít heslo Monokultura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Monokultura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Monokultura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Monokultura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Monokultura například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Monokultura? resp. co se skrývá pod slovem Monokultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monokultura, odpověď na dotaz co je to Monokultura?. Víte např. kdo to je Hajný? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Příroda. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.