Co je to?
Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Co je to Monokultura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Monokultura?

Monokultura je označení pro porosty, ve kterých převládá jeden druh rostliny. Nemusí se jednat o úplné pokrytí plochy, stačí výrazná dominance, cca 90 %. Monokultury jsou vytvořeny přirozeně v přírodě, příkladem jsou rákosí, ostřice, bučiny nebo olšiny. Jejich převaha může být jen dočasná.
Umělou variantu vytváří člověk, většinou jde o pěstování hospodářských plodin. Monokulturní hospodaření ve větším rozsahu má však mnoho negativních vlivů – vyšší náchylnost k chorobám, vyčerpání půdy, snížení schopnosti zadržovat srážky a další.


Co je to Monokultura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Monokultura sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Monokultura patří do sekce Příroda

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, popis, co znamená, definice pojmu, wiki, Příroda, definice, pojem, slovník, vysvětlení, terminologie, heslo, význam, informace, Příroda, synonymum, přesný význam


Pojem Monokultura je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Monokultura ve Wikipedii

Hledat termín Monokultura ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monokultura ve Wikimedia Commons

Najít výraz Monokultura na Google.cz

Zkusit najít termín Monokultura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Monokultura ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Monokultura například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Monokultura? resp. co se přesně ukrývá za slovem Monokultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monokultura, odpověď na dotaz co je to Monokultura?. Víte např. kdo to je Jan Neruda? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Monokultura hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.