Co je to?
Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Co je to Monokultura? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Monokultura?

Monokultura je označení pro porosty, ve kterých převládá jeden druh rostliny. Nemusí se jednat o úplné pokrytí plochy, stačí výrazná dominance, cca 90 %. Monokultury jsou vytvořeny přirozeně v přírodě, příkladem jsou rákosí, ostřice, bučiny nebo olšiny. Jejich převaha může být jen dočasná.
Umělou variantu vytváří člověk, většinou jde o pěstování hospodářských plodin. Monokulturní hospodaření ve větším rozsahu má však mnoho negativních vlivů – vyšší náchylnost k chorobám, vyčerpání půdy, snížení schopnosti zadržovat srážky a další.


Co je to Monokultura? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Monokultura. Co znamená pojem Monokultura z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Monokultura se nachází v sekci Příroda

Klíčová slova: formulace, co znamená, popis, wiki, pojem, lexikon, názvosloví, termín, definice pojmu, Příroda, význam pojmu, přesný výraz, heslo, co je to Monokultura?, definice, odborný výraz, Monokultura, co to je


Pojem Monokultura je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Monokultura dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Monokultura je porost tvořený jedním druhem rostliny. Zpravidla se o monokultuře mluví, pokud tento druh výrazně dominuje (tj. nemusí tvořit úplně 100 % pokryvnosti), např. pšeničné pole je monokulturou, i když je v něm řídce zastoupen i plevel. Některé definice, včetně stávající klasifikace Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů (ÚHÚL), definují monokulturu jako porosty se zastoupením dalších rostlin (dřevin) do 10 %.

Více informací o slovu Monokultura doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat pojem Monokultura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Monokultura ve Wikimedia Commons

Najít heslo Monokultura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Monokultura ve Wikizdrojích

Hledat slovo Monokultura na Google.cz

Vyhledat výraz Monokultura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Monokultura například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Monokultura? resp. jaká je definice slova Monokultura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Monokultura, odpověď na dotaz co je to Monokultura?. Víte např. kdo to je Rudolf Schuster? Znáte a víte kdo je Walt Disney? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.