Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velikonoční pondělí. Co znamená odborný pojem Velikonoční pondělí z kategorie Náboženství?

Co je to Velikonoční pondělí? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Velikonoční pondělí

Velikonoční pondělí je označováno také jako pondělí červené. Je vrcholem oslav Zmrtvýchvstání Páně a dobou tradičních křesťanských zvyků a hodů. Je to den pomlázky, kdy muži a chlapci chodí s pomlázkami koledovat a za vymrskání dostanou od děvčat malované vajíčko. Při šlehání většinou vinšují.
V některých oblastech děvčata polévají chlapce vodou nebo o den později chodí s pomlázkou děvčata. Při pomlázce s e také zpívají velikonoční koledy. K snídani bývá obvykle mazanec nebo velikonoční beránek K oblíbeným jídlům patří také velikonoční nádivka.


Co je to Velikonoční pondělí? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Velikonoční pondělí. Co znamená odborný pojem Velikonoční pondělí z kategorie Náboženství?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Velikonoční pondělí? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Velikonoční pondělí je v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, wiki, názvosloví, přesný výraz, pojem, přesný význam, co znamená, Velikonoční pondělí, lexikon, terminus technicus, informace, definice, odborné názvosloví, termín, formulace, význam, popis


Pojem Velikonoční pondělí je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Velikonoční pondělí? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Velikonoční pondělí (liturgicky Pondělí v oktávu velikonočním, někdy též Červené pondělí) je dnem, který následuje po neděli Zmrtvýchvstání Páně. V českém prostředí je spojeno s nejrůznějšími tradicemi a zvyklostmi, které lze zařadit k přechodovým rituálům končící zimy a nastávajícího jara. Tato nekřesťanská praxe byla v průběhu dějin v různých kulturách teologizována a zasazena do křesťanského rámce.

Další zdroje informací o slovu Velikonoční pondělí

Zkusit najít pojem Velikonoční pondělí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Velikonoční pondělí na Youtube

Hledat výraz Velikonoční pondělí ve Wikizdrojích

Hledat heslo Velikonoční pondělí ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Velikonoční pondělí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Velikonoční pondělí ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Velikonoční pondělí například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Velikonoční pondělí? resp. co se přesně ukrývá za slovem Velikonoční pondělí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velikonoční pondělí, odpověď na dotaz co je to Velikonoční pondělí?. Víte např. kdo to je Duch Svatý? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.