Co je to?
Výraz, termín, definice slova Velikonoční pondělí. Co znamená odborný pojem Velikonoční pondělí z kategorie Náboženství?

Co je to Velikonoční pondělí? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Velikonoční pondělí

Velikonoční pondělí je označováno také jako pondělí červené. Je vrcholem oslav Zmrtvýchvstání Páně a dobou tradičních křesťanských zvyků a hodů. Je to den pomlázky, kdy muži a chlapci chodí s pomlázkami koledovat a za vymrskání dostanou od děvčat malované vajíčko. Při šlehání většinou vinšují.
V některých oblastech děvčata polévají chlapce vodou nebo o den později chodí s pomlázkou děvčata. Při pomlázce s e také zpívají velikonoční koledy. K snídani bývá obvykle mazanec nebo velikonoční beránek K oblíbeným jídlům patří také velikonoční nádivka.


Výraz, termín, definice slova Velikonoční pondělí. Co znamená odborný pojem Velikonoční pondělí z kategorie Náboženství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Velikonoční pondělí se nachází v kategorii Náboženství

Klíčová slova: popis, význam slova, termín, slovník, Náboženství, přesný výraz, terminologie, heslo, lexikon, co znamená, definice pojmu, formulace, slovo, terminus technicus, odborný výraz, synonymum, názvosloví, co to je


Pojem Velikonoční pondělí je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Velikonoční pondělí?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Velikonoční pondělí (liturgicky Pondělí v oktávu velikonočním, někdy též Červené pondělí) je dnem, který následuje po neděli Zmrtvýchvstání Páně. V českém prostředí je spojeno s nejrůznějšími tradicemi a zvyklostmi, které lze zařadit k přechodovým rituálům končící zimy a nastávajícího jara. Tato nekřesťanská praxe byla v průběhu dějin v různých kulturách teologizována a zasazena do křesťanského rámce.

Více informací o slovu Velikonoční pondělí doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Velikonoční pondělí ve Wikimedia Commons

Najít termín Velikonoční pondělí ve Wikislovníku

Hledat výraz Velikonoční pondělí na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Velikonoční pondělí ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Velikonoční pondělí ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Velikonoční pondělí ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Velikonoční pondělí například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Velikonoční pondělí? resp. co vlastně znamená slovo Velikonoční pondělí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Velikonoční pondělí, odpověď na dotaz co je to Velikonoční pondělí?. Víte např. kdo to je Mizera? Znáte a víte kdo je Chamtivec? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Velikonoční pondělí hledat i v jiných kategoriích (než Náboženství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.