Co je to?
Definice odborného termínu, slova Vysokoškolský index. Co znamená pojem Vysokoškolský index z kategorie Školství?

Co je to Vysokoškolský index? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Vysokoškolský index?

Vysokoškolský index je název záznamu o studiu na vysoké škole. Jeho úřední název je výkaz o studiu a jde o menší vázaný sešit formátu A6. Může být veden také v elektronické podobě, kdy je součástí elektronického informačního systému školy. Index může být společný pro všechny stupně studia nebo pro každý stupeň zvlášť.
Vysokoškolský index obsahuje důležité osobní údaje – rodné číslo, podpis a fotografii studenta. Na následujících stranách se nachází název vysoké školy a studijního programu, jméno a příjmení studenta a jeho datum a místo narození, razítko školy a podpis děkana. Může zde být uvedena informace o složení akademického slibu. V dalších částech jsou uvedeny studijní předměty a jejich dotace, záznamy o zápočtech a zkouškách. Jsou zde shrnuty počty kreditů a informace o postupu do dalšího ročníku. Index je dokladem o studiu, zapisují se do něj konané zkoušky a zápočty. Odevzdává se před státní zkouškou, po jejím vykonání se studentovi vrací.


Co je to Vysokoškolský index? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Vysokoškolský index. Co znamená pojem Vysokoškolský index z kategorie Školství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Vysokoškolský index sdílejte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vysokoškolský index je v kategorii Školství

Klíčová slova: wiki, význam, co je to Vysokoškolský index?, co to je, lexikon, termín, informace, slovník, co znamená, Školství, odborné názvosloví, terminologie, terminus technicus, formulace, heslo, definice pojmu, popis, slovo


Pojem Vysokoškolský index je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vysokoškolský index? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Index, oficiálně nazývaný Výkaz o studiu, je pojmenování pro sešitek, do něhož se provádějí záznamy o vysokoškolském studiu.
Index může mít podobu pouze papírovou (malý sešitek většinou formátu A6) nebo pouze elektronickou, případně kombinaci. Běžně se vyskytují obě verze současně. Elektronická forma je vedena v informačním systému školy (např. IS/STAG, SIS, IS apod.).
Někdy se užívá samostatný index pro každý stupeň studia (bakalářský, magisterský, doktorský). Někdy se užívá jeden index pro všechny stupně studia.

Jiné zdroje informací o pojmu Vysokoškolský index

Zkusit najít výraz Vysokoškolský index ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Vysokoškolský index ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Vysokoškolský index ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vysokoškolský index ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Vysokoškolský index ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Vysokoškolský index ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Vysokoškolský index například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Vysokoškolský index? resp. co vlastně znamená slovo Vysokoškolský index? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vysokoškolský index, odpověď na dotaz co je to Vysokoškolský index?. Víte např. kdo to je Ras? Znáte a víte kdo je Michael Bloomberg? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Školství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Blízký východ je dnes hodně horká a diskutovaná oblast. Víte však, které země do této oblasti patří? Poznali byste jejich vlajky? Navštivte náš spřátelený web, který obsahuje nejenom vlajky zemí blízkého východu.