Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Inkluze. Co znamená pojem Inkluze z kategorie Školství?

Co to je Inkluze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Inkluze?

Inkluze je pojem z oblasti sociologie a její podstatou je začlenění jedinců s postižením nebo znevýhodněním do většinové společnosti a změna postoje okolí k těmto jedincům. Objektem inkluze jsou především osoby zdravotně postižené, příslušníci menšin, přistěhovalci nebo uprchlíci, osoby vyloučené ze společnosti a další.
Inkluze probíhá v celé společnosti, je samozřejmou součástí například školství, kde se do běžných tříd integrují práv postižení nebo nějak znevýhodnění žáci.


Co je to Inkluze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Inkluze. Co znamená pojem Inkluze z kategorie Školství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Inkluze? Pak se o ní podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Inkluze patří do sekce Školství

Klíčová slova: co znamená, termín, odborné názvosloví, co je to Inkluze?, informace, přesný význam, vysvětlení, Školství, pojem, přesný výraz, definice pojmu, význam slova, názvosloví, význam, terminologie, wiki, Inkluze, definice


Pojem Inkluze je v kategorii Školství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Inkluze dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Inkluzivní vzdělávání nebo inkluze je proces, jehož snahou je nastavení takového systému vzdělávání, který umožňuje všem dětem bez rozdílu plnit povinnou školní docházku, resp. navštěvovat školu, ideálně v místě jejich bydliště. Cílem inkluze je podporovat rovné šance dětí na vzdělávání.
Inkluzivní vzdělávání spadá pod společenský proces, jehož snahou je podporovat jedince tak, aby se mohl plně účastnit života společnosti (sociální inkluze) a měl přístup ke všem jejím zdrojům (zaměstnání, bydlení, volný čas apod.). Inkluze tedy přesahuje oblast vzdělávání. V současnosti je ale spojována zejména se systémem základního školství, které pokrývá důležité období v životě člověka.

Více informací o pojmu Inkluze lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Inkluze na Youtube

Hledat pojem Inkluze ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Inkluze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Inkluze ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Inkluze ve Wikizdrojích

Najít výraz Inkluze ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Inkluze například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Inkluze? resp. co označuje slovo Inkluze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Inkluze, odpověď na dotaz co je to Inkluze?. Víte např. kdo to je Marek Lambora? Znáte a víte kdo je Onkolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Inkluze hledat i v jiných kategoriích (než Školství). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.