Co je to?
Odborný výraz, definice slova Pískavice. Co znamená pojem Pískavice z kategorie Rostliny?

Co je Pískavice?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Pískavice?

Pískavice čili kozí roh, fenugrek, řecké seno nebo jetel kozího rohu je název koření i léčivé rostliny, která se podobá jeteli. Jde o bobulovitou rostlinu s typickou kořenitou vůní. Semena mají trpkou a lehce hořkou chuť. Nejrozšířenější pěstování je v Indii, Číně, Etiopii, Súdánu, Egyptě či Americe. Použití je širší, může jít o výživu, koření nebo léčebný prostředek. Vyžaduje delší dobu tepelné úpravy a požívat by se měla jen v malých množstvích. Aby se snížila hořkost, měla by pískavice tepelně zpracovávat alespoň tři čtvrtě hodiny.
Pískavice, latinsky Trigonella foenum graecum, se stala nepostradatelnou součástí různých směsí koření, například indického karí nebo bulharské čubrice, která se skládá z pískavice, saturejky, soli, pálivých papriček a pražené kukuřičné mouky. Pískavicí se také aromatizují sýry. V semenech je obsaženo větší množství oleje, bílkovin a slizu. Přítomna jsou menší množství dalších látek. Jako léčivo lze využít pískavici při průjmu, kašli nebo nadýmání. Používá se nálev nebo prášek.


Co je to Pískavice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Pískavice. Co znamená pojem Pískavice z kategorie Rostliny?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pískavice s vašimi známými a kamarády na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Pískavice se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: význam slova, odborné názvosloví, názvosloví, rostliny, co je to Pískavice?, co to je, rostliny, formulace, definice, pojem, popis, slovo, heslo, slovník, lexikon, odborný výraz, terminus technicus, Pískavice


Pojem Pískavice je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Pískavice? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pískavice (Trigonella) je rod rostlin z čeledi bobovité. Jsou to jednoleté nebo vytrvalé byliny s trojčetnými listy a motýlovitými květy, rostoucí v počtu asi 55 druhů v Evropě, Asii, severní Africe a Austrálii. Pískavice řecké seno má využití v medicíně, jako zelenina i koření.
Ostře chutnající semena pískavice řecké seno (Trigonella foenum-graecum) jsou již od nepaměti využívána v medicíně a jsou také součásti kari. Mladé listy a stonky jsou používány jako zelenina, sušené rostliny a semena jako koření k ovonění jídla a při pečení. Sušené rostliny jsou používány také jako repelent. V ČR byla tato pískavice v minulosti občas pěstována na polích. Jako léčivka se na zahrádkách pěstovala i pískavice modrá (T. caerulea).
V indické tradiční medicíně jsou používány zejména druhy pískavice řecké seno (T. foenum-graecum), Trigonella corniculata a T. incisa.

Pro další informace o termínu Pískavice zkuste tyto odkazy

Hledat slovo Pískavice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Pískavice na Google obrázcích

Vyhledat slovo Pískavice ve Wikislovníku

Najít pojem Pískavice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Pískavice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Pískavice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Pískavice například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teďka už zajisté víte jaký je přesný význam slova Pískavice? resp. co vlastně znamená slovo Pískavice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pískavice, odpověď na dotaz co je to Pískavice?. Víte např. kdo to je Lída Baarová? Znáte a víte kdo je Lenka Šindelářová? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Pískavice i v jiné části webu než je kategorie rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.