Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Co je to Gangréna? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Gangréna?

Gangréna, jinak také sněť, je pojmenování pro vážné ohrožení zdravotního stavu, kdy pacientovi hrozí i smrt. Gangréna vzniká působením bakteriální infekce, po které odumřelá tkáň podléhá změnám (nekróza). Může se vyskytovat na různých částech těla, ale nejčastěji postihuje končetiny. Tkáně při gangréně odumírají vinou nedostatečného prokrvení, kdy nejsou dostatečně zásobovány ani kyslíkem, ani živinami.
Náchylní ke gangréně jsou především nemocní aterosklerózou a diabetici. Gangréna může mít suchou, vlhkou nebo plynatou formu. Léčí se antibiotiky nebo chirurgicky – amputací.


Co je to Gangréna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Gangréna můžete samozřejmě sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gangréna je v sekci Nemoce

Klíčová slova: co to je, názvosloví, informace, terminologie, wiki, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, lexikon, vysvětlení, formulace, terminus technicus, slovník, definice, Gangréna, synonymum, Nemoce, heslo


Pojem Gangréna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Gangréna?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gangréna či sněť (gangraena) je označení pro druhotně změněnou nekrózu. Jde tedy o odumřelou a následně dále změněnou tělesnou tkáň, obvykle působením bakteriální infekce, poranění nebo trombózy a také špatnou mikrocirkulací v tkáních. Ke gangréně jsou náchylné zejména poraněné tkáně se znečištěním (např. válečná poranění), nebo končetiny diabetiků.

Jiné zdroje informací o pojmu Gangréna

Hledat termín Gangréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gangréna ve Wikimedia Commons

Najít slovo Gangréna na Google.cz

Vyhledat heslo Gangréna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Gangréna ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Gangréna na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gangréna například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Gangréna? resp. jaký je význam pojmu Gangréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gangréna, odpověď na dotaz co je to Gangréna?. Víte např. kdo to je Judita Čeřovská? Znáte a víte kdo je Komparzistka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?