Co je to?
Definice výrazu, termínu Gangréna. Co znamená odborný pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Co je Gangréna?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Gangréna?

Gangréna, jinak také sněť, je pojmenování pro vážné ohrožení zdravotního stavu, kdy pacientovi hrozí i smrt. Gangréna vzniká působením bakteriální infekce, po které odumřelá tkáň podléhá změnám (nekróza). Může se vyskytovat na různých částech těla, ale nejčastěji postihuje končetiny. Tkáně při gangréně odumírají vinou nedostatečného prokrvení, kdy nejsou dostatečně zásobovány ani kyslíkem, ani živinami.
Náchylní ke gangréně jsou především nemocní aterosklerózou a diabetici. Gangréna může mít suchou, vlhkou nebo plynatou formu. Léčí se antibiotiky nebo chirurgicky – amputací.


Co je to Gangréna? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Gangréna. Co znamená odborný pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Gangréna se známými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Gangréna je v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, vysvětlení, formulace, lexikon, definice, přesný význam, názvosloví, co znamená, význam slova, nemoce, význam, wiki, informace, přesný výraz, popis, co to je, terminologie


Pojem Gangréna je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Gangréna dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Gangréna či sněť (gangraena) je označení pro druhotně změněnou nekrózu. Jde tedy o odumřelou a následně dále změněnou tělesnou tkáň, obvykle působením bakteriální infekce, poranění nebo trombózy a také špatnou mikrocirkulací v tkáních. Ke gangréně jsou náchylné zejména poraněné tkáně se znečištěním (např. válečná poranění), nebo končetiny diabetiků.

Hledejte pojem Gangréna v následujících vyhledávačích

Zkusit najít frázi Gangréna na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Gangréna na Youtube

Vyhledat slovo Gangréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Gangréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Gangréna ve vyhledávači Yahoo

Najít slovo Gangréna ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gangréna například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená slovo Gangréna? resp. jaká je definice slova Gangréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gangréna, odpověď na dotaz co je to Gangréna?. Víte např. kdo to je Pišišvor? Znáte a víte kdo je Patolízal? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Pacient čeká na operaci, gangréna, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?