Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Co je to Gangréna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gangréna

Gangréna, jinak také sněť, je pojmenování pro vážné ohrožení zdravotního stavu, kdy pacientovi hrozí i smrt. Gangréna vzniká působením bakteriální infekce, po které odumřelá tkáň podléhá změnám (nekróza). Může se vyskytovat na různých částech těla, ale nejčastěji postihuje končetiny. Tkáně při gangréně odumírají vinou nedostatečného prokrvení, kdy nejsou dostatečně zásobovány ani kyslíkem, ani živinami.
Náchylní ke gangréně jsou především nemocní aterosklerózou a diabetici. Gangréna může mít suchou, vlhkou nebo plynatou formu. Léčí se antibiotiky nebo chirurgicky – amputací.


Co je to Gangréna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Gangréna s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gangréna se nachází v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, definice pojmu, co znamená, formulace, popis, přesný význam, odborné názvosloví, lexikon, význam slova, význam pojmu, terminus technicus, informace, názvosloví, odborný výraz, Gangréna, heslo, význam, přesný výraz


Pojem Gangréna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Gangréna píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gangréna či sněť (gangraena) je označení pro druhotně změněnou nekrózu. Jde tedy o odumřelou a následně dále změněnou tělesnou tkáň, obvykle působením bakteriální infekce, poranění nebo trombózy a také špatnou mikrocirkulací v tkáních. Ke gangréně jsou náchylné zejména poraněné tkáně se znečištěním (např. válečná poranění), nebo končetiny diabetiků.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Gangréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Gangréna ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Gangréna na Google.cz

Hledat slovo Gangréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Gangréna ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gangréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Gangréna například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gangréna? resp. co přesně znamená slovo Gangréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gangréna, odpověď na dotaz co je to Gangréna?. Víte např. kdo to je Syčák? Znáte a víte kdo je Běs? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?