Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Co to je Gangréna? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gangréna?

Gangréna, jinak také sněť, je pojmenování pro vážné ohrožení zdravotního stavu, kdy pacientovi hrozí i smrt. Gangréna vzniká působením bakteriální infekce, po které odumřelá tkáň podléhá změnám (nekróza). Může se vyskytovat na různých částech těla, ale nejčastěji postihuje končetiny. Tkáně při gangréně odumírají vinou nedostatečného prokrvení, kdy nejsou dostatečně zásobovány ani kyslíkem, ani živinami.
Náchylní ke gangréně jsou především nemocní aterosklerózou a diabetici. Gangréna může mít suchou, vlhkou nebo plynatou formu. Léčí se antibiotiky nebo chirurgicky – amputací.


Co je to Gangréna? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Gangréna s přáteli a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Gangréna patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: pojem, názvosloví, slovník, co je to Gangréna?, význam pojmu, přesný výraz, nemoce, odborný výraz, informace, Gangréna, formulace, přesný význam, co to je, definice pojmu, slovo, definice, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Gangréna je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gangréna? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gangréna či sněť (gangraena) je označení pro druhotně změněnou nekrózu. Jde tedy o odumřelou a následně dále změněnou tělesnou tkáň, obvykle působením bakteriální infekce, poranění nebo trombózy a také špatnou mikrocirkulací v tkáních. Ke gangréně jsou náchylné zejména poraněné tkáně se znečištěním (např. válečná poranění), nebo končetiny diabetiků.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gangréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gangréna ve Wikimedia Commons

Najít heslo Gangréna ve vyhledávači Yandex

Najít termín Gangréna ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Gangréna ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Gangréna na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Gangréna například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Gangréna? resp. jaká je definice slova Gangréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gangréna, odpověď na dotaz co je to Gangréna?. Víte např. kdo to je Olga Lounová? Znáte a víte kdo je Zlosyn? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Pokuste se najít termín Gangréna i v jiné kategorii než v nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?