Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Co je to Gangréna? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Gangréna?

Gangréna, jinak také sněť, je pojmenování pro vážné ohrožení zdravotního stavu, kdy pacientovi hrozí i smrt. Gangréna vzniká působením bakteriální infekce, po které odumřelá tkáň podléhá změnám (nekróza). Může se vyskytovat na různých částech těla, ale nejčastěji postihuje končetiny. Tkáně při gangréně odumírají vinou nedostatečného prokrvení, kdy nejsou dostatečně zásobovány ani kyslíkem, ani živinami.
Náchylní ke gangréně jsou především nemocní aterosklerózou a diabetici. Gangréna může mít suchou, vlhkou nebo plynatou formu. Léčí se antibiotiky nebo chirurgicky – amputací.


Co je to Gangréna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Gangréna se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: Gangréna, co to je, formulace, Nemoce, definice pojmu, co znamená, Nemoce, informace, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, význam slova, přesný výraz, terminologie, slovník, odborný výraz, přesný význam, co je to Gangréna?


Pojem Gangréna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Gangréna dozvíte následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Gangréna či sněť (gangraena) je označení pro druhotně změněnou nekrózu. Jde tedy o odumřelou a následně dále změněnou tělesnou tkáň, obvykle působením bakteriální infekce, poranění nebo trombózy a také špatnou mikrocirkulací v tkáních. Ke gangréně jsou náchylné zejména poraněné tkáně se znečištěním (např. válečná poranění), nebo končetiny diabetiků.

Pro další informace o termínu Gangréna zkuste tyto odkazy

Hledat heslo Gangréna ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Gangréna ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Gangréna ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Gangréna ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Gangréna ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gangréna ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gangréna například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Gangréna? resp. co přesně označuje termín Gangréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gangréna, odpověď na dotaz co je to Gangréna?. Víte např. kdo to je Únosce? Znáte a víte kdo je Běs? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?