Co je to?
Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Co je to Gangréna? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Gangréna?

Gangréna, jinak také sněť, je pojmenování pro vážné ohrožení zdravotního stavu, kdy pacientovi hrozí i smrt. Gangréna vzniká působením bakteriální infekce, po které odumřelá tkáň podléhá změnám (nekróza). Může se vyskytovat na různých částech těla, ale nejčastěji postihuje končetiny. Tkáně při gangréně odumírají vinou nedostatečného prokrvení, kdy nejsou dostatečně zásobovány ani kyslíkem, ani živinami.
Náchylní ke gangréně jsou především nemocní aterosklerózou a diabetici. Gangréna může mít suchou, vlhkou nebo plynatou formu. Léčí se antibiotiky nebo chirurgicky – amputací.


Co je to Gangréna? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Gangréna. Co znamená pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Gangréna je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, pojem, co to je, Nemoce, lexikon, wiki, odborný výraz, termín, význam pojmu, slovník, synonymum, definice pojmu, formulace, přesný význam, Nemoce, popis, slovo, názvosloví


Pojem Gangréna je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Gangréna ve Wikislovníku

Hledat heslo Gangréna ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Gangréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Gangréna ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Gangréna ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Gangréna ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gangréna například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Gangréna? resp. co přesně znamená slovo Gangréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gangréna, odpověď na dotaz co je to Gangréna?. Víte např. kdo to je Křesťan? Znáte a víte kdo je Komparzistka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?