Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gangréna. Co znamená odborný pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Co je to Gangréna? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Gangréna

Gangréna, jinak také sněť, je pojmenování pro vážné ohrožení zdravotního stavu, kdy pacientovi hrozí i smrt. Gangréna vzniká působením bakteriální infekce, po které odumřelá tkáň podléhá změnám (nekróza). Může se vyskytovat na různých částech těla, ale nejčastěji postihuje končetiny. Tkáně při gangréně odumírají vinou nedostatečného prokrvení, kdy nejsou dostatečně zásobovány ani kyslíkem, ani živinami.
Náchylní ke gangréně jsou především nemocní aterosklerózou a diabetici. Gangréna může mít suchou, vlhkou nebo plynatou formu. Léčí se antibiotiky nebo chirurgicky – amputací.


Co je to Gangréna? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gangréna. Co znamená odborný pojem Gangréna z kategorie Nemoce?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Gangréna sdílejte se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Gangréna je v kategorii nemoce

Klíčová slova: terminologie, popis, nemoce, terminus technicus, co znamená, odborný výraz, co to je, definice, informace, názvosloví, definice pojmu, význam slova, synonymum, odborné názvosloví, lexikon, vysvětlení, slovník, co je to Gangréna?


Pojem Gangréna je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gangréna? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gangréna či sněť (gangraena) je označení pro druhotně změněnou nekrózu. Jde tedy o odumřelou a následně dále změněnou tělesnou tkáň, obvykle působením bakteriální infekce, poranění nebo trombózy a také špatnou mikrocirkulací v tkáních. Ke gangréně jsou náchylné zejména poraněné tkáně se znečištěním (např. válečná poranění), nebo končetiny diabetiků.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Gangréna ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gangréna ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gangréna ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Gangréna ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Gangréna ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Gangréna ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gangréna například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Gangréna? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Gangréna? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gangréna, odpověď na dotaz co je to Gangréna?. Víte např. kdo to je Maur? Znáte a víte kdo je Rarášek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?