Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bioléčba. Co znamená odborný pojem Bioléčba z kategorie Lékařství?

Co je Bioléčba?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Bioléčba

Bioléčba, jinak také bioterapie nebo biologická terapie, je moderní a inovativní forma léčby, která využívá biologických látek nebo živých organismů k léčbě různých nemocí a poruch. Oproti tradičním léčebným metodám, jako jsou chirurgie, chemoterapie a radioterapie, které se zaměřují na fyzické nebo chemické aspekty léčby, bioléčba cílí na interakce mezi buněčnými, molekulárními a imunitními systémy pacienta. Biologické látky používané v bioléčbě jsou často produkovány nebo izolovány z biologických zdrojů, jako jsou buňky, bakterie, viry nebo přírodní látky. Některé z nejčastěji používaných biologických látek jsou monoklonální protilátky, cytokiny, vakcíny, rekombinantní proteiny a geneticky upravené buňky. Bioléčba vychází z několika základních principů. Cílená terapie znamená to, že biologické látky jsou navrženy tak, aby se zaměřily na specifické molekuly nebo buňky, které jsou spojeny s nemocí. Tímto způsobem je dosaženo vyšší účinnosti a snížení vedlejších účinků, neboť bioléčba se snaží ovlivnit pouze postižené části organismu. Modulace imunitního systému se orientuje na posílení nebo potlačení imunitního systému pacienta. To je užitečné v případech, kdy nežádoucí reakce imunitního systému hraje klíčovou roli v patogenezi onemocnění, například v autoimunitních chorobách. Regulace signálních drah se snaží o to, aby biologické látky mohly ovlivňovat specifické signální dráhy v buňkách, což může zastavit nebo zpomalit růst nádorů a zabránit rozvoji nemocí.
I když bioléčba nabízí mnoho výhod a široké spektrum využití, existují také určitá rizika a vedlejší účinky. Sem patří například možnost alergických reakcí, oslabení imunitního systému nebo infekce. Proto je důležité, aby bioléčbu prováděli kvalifikovaní lékaři, kteří mohou posoudit vhodnost léčby a sledovat reakce pacienta.


Co je to Bioléčba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bioléčba. Co znamená odborný pojem Bioléčba z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Bioléčba sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Bioléčba je v kategorii lékařství

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, význam slova, slovník, co to je, lékařství, názvosloví, popis, informace, význam, terminus technicus, slovo, wiki, pojem, formulace, heslo, vysvětlení


Pojem Bioléčba je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Bioléčba ve Wikislovníku

Hledat frázi Bioléčba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Bioléčba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Bioléčba ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bioléčba ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Bioléčba ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Bioléčba například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená Bioléčba? resp. co je to Bioléčba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bioléčba, odpověď na dotaz co je to Bioléčba?. Víte např. kdo to je Starej Fotr? Znáte a víte kdo je Chantal Poullain? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.