Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Co to je Báchorka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Báchorka

Báchorka je divadelní hra na motivy pohádky doplněná zpěvem. Báchorky mají svůj původ v lidovém barokním divadle a podobně jako v pohádkách v nich vystupují nadpřirozené bytosti, přičemž dobro zvítězí nad zlem. Nejvíce je využívána v loutkovém divadle. Oblíbenou a známou báchorkou v české literatuře je Strakonický dudák od J. K. Tyla.


Co je to Báchorka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Báchorka s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Báchorka patří do kategorie literatura

Klíčová slova: synonymum, význam, literatura, odborné názvosloví, význam pojmu, pojem, definice, význam slova, literatura, přesný výraz, lexikon, slovo, co znamená, popis, heslo, informace, definice pojmu, formulace


Pojem Báchorka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Báchorka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Báchorka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Báchorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Báchorka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Báchorka ve Wikizdrojích

Najít slovo Báchorka ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Báchorka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Báchorka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Báchorka? resp. co přesně znamená slovo Báchorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báchorka, odpověď na dotaz co je to Báchorka?. Víte např. kdo to je Veronika Khek Kubařová? Znáte a víte kdo je Jiřina Švorcová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než literatura. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.