Co je to?
Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Co je to Báchorka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Báchorka

Báchorka je divadelní hra na motivy pohádky doplněná zpěvem. Báchorky mají svůj původ v lidovém barokním divadle a podobně jako v pohádkách v nich vystupují nadpřirozené bytosti, přičemž dobro zvítězí nad zlem. Nejvíce je využívána v loutkovém divadle. Oblíbenou a známou báchorkou v české literatuře je Strakonický dudák od J. K. Tyla.


Co je to Báchorka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Báchorka s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Báchorka se nachází v sekci Literatura

Klíčová slova: popis, co to je, Literatura, odborný výraz, co je to Báchorka?, terminus technicus, formulace, význam pojmu, přesný výraz, synonymum, heslo, Literatura, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, informace


Pojem Báchorka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Báchorka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy.

Další informační zdroje o slovu Báchorka

Hledat slovo Báchorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Báchorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báchorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Báchorka ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Báchorka na Google.cz

Hledat videa s názvem Báchorka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Báchorka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Báchorka? resp. jaký je význam pojmu Báchorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báchorka, odpověď na dotaz co je to Báchorka?. Víte např. kdo to je Statik? Znáte a víte kdo je Leonard Bernstein? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Literatura. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.