Co je to?
Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Co je to Báchorka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Báchorka

Báchorka je divadelní hra na motivy pohádky doplněná zpěvem. Báchorky mají svůj původ v lidovém barokním divadle a podobně jako v pohádkách v nich vystupují nadpřirozené bytosti, přičemž dobro zvítězí nad zlem. Nejvíce je využívána v loutkovém divadle. Oblíbenou a známou báchorkou v české literatuře je Strakonický dudák od J. K. Tyla.


Co je to Báchorka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Báchorka je v kategorii Literatura

Klíčová slova: názvosloví, přesný výraz, Báchorka, odborný výraz, co znamená, Literatura, Literatura, odborné názvosloví, význam pojmu, formulace, terminus technicus, heslo, popis, přesný význam, terminologie, pojem, slovník, wiki


Pojem Báchorka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Báchorka?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy.

Další zdroje informací

Zkusit najít výraz Báchorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Báchorka ve Wikizdrojích

Najít slovo Báchorka ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báchorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Báchorka ve Wikislovníku

Najít výraz Báchorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Báchorka například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Báchorka? resp. co znamená výraz Báchorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báchorka, odpověď na dotaz co je to Báchorka?. Víte např. kdo to je Kryptobaron? Znáte a víte kdo je Leonard Bernstein? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.