Co je to?
Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená slovo Báchorka z kategorie Literatura?

Co je Báchorka? Definice pojmu

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Báchorka?

Báchorka je divadelní hra na motivy pohádky doplněná zpěvem. Báchorky mají svůj původ v lidovém barokním divadle a podobně jako v pohádkách v nich vystupují nadpřirozené bytosti, přičemž dobro zvítězí nad zlem. Nejvíce je využívána v loutkovém divadle. Oblíbenou a známou báchorkou v české literatuře je Strakonický dudák od J. K. Tyla.


Co je to Báchorka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená slovo Báchorka z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Báchorka s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Báchorka patří do kategorie literatura

Klíčová slova: informace, heslo, význam, literatura, popis, vysvětlení, co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, definice, synonymum, co to je, co je to Báchorka?, termín, přesný výraz, pojem, názvosloví, formulace


Pojem Báchorka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Báchorka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít slovo Báchorka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Báchorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Báchorka na Google.cz

Hledat videa s názvem Báchorka na Youtube

Zkusit najít výraz Báchorka ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Báchorka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Báchorka například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Báchorka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Báchorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báchorka, odpověď na dotaz co je to Báchorka?. Víte např. kdo to je Mažoretka? Znáte a víte kdo je Liv Tyler? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.