Co je to?
Výraz, termín, definice slova Báchorka. Co znamená odborný pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Co je to Báchorka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Báchorka?

Báchorka je divadelní hra na motivy pohádky doplněná zpěvem. Báchorky mají svůj původ v lidovém barokním divadle a podobně jako v pohádkách v nich vystupují nadpřirozené bytosti, přičemž dobro zvítězí nad zlem. Nejvíce je využívána v loutkovém divadle. Oblíbenou a známou báchorkou v české literatuře je Strakonický dudák od J. K. Tyla.


Co je to Báchorka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Báchorka. Co znamená odborný pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Báchorka je v sekci literatura

Klíčová slova: informace, wiki, synonymum, lexikon, přesný význam, odborné názvosloví, odborný výraz, literatura, formulace, slovník, co je to Báchorka?, terminus technicus, co to je, slovo, definice, heslo, popis, terminologie


Pojem Báchorka je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Báchorka?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy.

Další informační zdroje o slovu Báchorka

Hledat videa s názvem Báchorka na Youtube

Vyhledat pojem Báchorka ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Báchorka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Báchorka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Báchorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Báchorka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Báchorka například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Báchorka? resp. jaká je definice slova Báchorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báchorka, odpověď na dotaz co je to Báchorka?. Víte např. kdo to je August Seydler? Znáte a víte kdo je David Beran? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je literatura. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.