Co je to?
Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Co je to Báchorka? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Báchorka?

Báchorka je divadelní hra na motivy pohádky doplněná zpěvem. Báchorky mají svůj původ v lidovém barokním divadle a podobně jako v pohádkách v nich vystupují nadpřirozené bytosti, přičemž dobro zvítězí nad zlem. Nejvíce je využívána v loutkovém divadle. Oblíbenou a známou báchorkou v české literatuře je Strakonický dudák od J. K. Tyla.


Co je to Báchorka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Báchorka s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Báchorka je v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, formulace, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, popis, terminologie, co to je, terminus technicus, význam pojmu, pojem, wiki, přesný výraz, význam, odborné názvosloví, co je to Báchorka?, odborný výraz, význam slova


Pojem Báchorka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Báchorka? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy.

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Báchorka ve Wikislovníku

Najít výraz Báchorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Báchorka na Google.cz

Hledat slovo Báchorka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Báchorka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báchorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Báchorka například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Báchorka? resp. jaká je definice slova Báchorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báchorka, odpověď na dotaz co je to Báchorka?. Víte např. kdo to je Robert Tempel? Znáte a víte kdo je Iluzionista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Báchorka i v jiných kategoriích (než Literatura). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.