Co je to?
Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Co je to Báchorka? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Báchorka?

Báchorka je divadelní hra na motivy pohádky doplněná zpěvem. Báchorky mají svůj původ v lidovém barokním divadle a podobně jako v pohádkách v nich vystupují nadpřirozené bytosti, přičemž dobro zvítězí nad zlem. Nejvíce je využívána v loutkovém divadle. Oblíbenou a známou báchorkou v české literatuře je Strakonický dudák od J. K. Tyla.


Co je to Báchorka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Báchorka. Co znamená pojem Báchorka z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Báchorka? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Báchorka je v kategorii Literatura

Klíčová slova: co je to Báchorka?, co znamená, Báchorka, terminus technicus, formulace, přesný výraz, co to je, význam pojmu, vysvětlení, synonymum, slovník, slovo, význam, definice pojmu, význam slova, popis, heslo, informace


Pojem Báchorka je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Báchorka píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Báchorka (dramatická báchorka) je pohádková hra se zpěvy. Kořeny má v baroku. Česká báchorka potom navazuje na vídeňskou lidovou hru. Spojuje fantastické motivy s nejdůležitějšími otázkami soudobé společnosti. Má pevnou dějovou stavbu, do níž jsou vkládány zpěvné vložky. Děj obyčejně sleduje chybujícího hrdinu a jeho napravení. Ke šťastnému rozuzlení příběhu přispívají nadpřirozené postavy.

Jiné informační zdroje o pojmu Báchorka

Hledat termín Báchorka ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Báchorka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Báchorka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Báchorka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Báchorka ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Báchorka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Báchorka například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Báchorka? resp. jaká je definice slova Báchorka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Báchorka, odpověď na dotaz co je to Báchorka?. Víte např. kdo to je Mentál? Znáte a víte kdo je Švagr? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Báchorka hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.