Co je to?
Výraz, termín, definice slova Pomelo. Co znamená odborný pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Co je to Pomelo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Pomelo

Pomelo je exotické ovoce (plod stejnojmenného stromu) patřící mezi citrusy. Tvarem a vzhledem hodně vzdáleně připomíná velkou zelenou hrušku. Je známé také pod podivným názvem šedok, který se používá jak pro plody, tak i pro strom pocházející z jihovýchodní Asie. Pěstuje se v Číně, v Mexiku, na jihu USA a v jižní Evropě.


Co je to Pomelo? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Pomelo. Co znamená odborný pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Pomelo patří do sekce jídlo

Klíčová slova: synonymum, jídlo, Pomelo, informace, slovník, význam, co znamená, význam pojmu, názvosloví, slovo, terminologie, co to je, odborný výraz, co je to Pomelo?, odborné názvosloví, přesný význam, definice, terminus technicus


Pojem Pomelo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pomelo? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Pomelo (Citrus maxima), též šedok, je stálezelený strom a stejnojmenný velký citrusový plod (Citrus grandis). Pochází z jihovýchodní Asie a je největším citrusovým plodem. Pomelo má jen málo kalorií a neobsahuje sodík, ale naopak je zdrojem velkého množství draslíku a vody. Pěstuje se hlavně v USA (v Kalifornii), Číně a Mexiku. V Evropě se pěstuje ve Španělsku, ale v daleko menší míře.

Pomelo na stromě

Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay
Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Pomelo ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Pomelo na Youtube

Vyhledat termín Pomelo ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Pomelo ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Pomelo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Pomelo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomelo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Pomelo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Pomelo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomelo, odpověď na dotaz co je to Pomelo?. Víte např. kdo to je Drew Barrymore? Znáte a víte kdo je Velký bratr? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Pomelo v jiné sekci než jídlo. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?