Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pomelo. Co znamená pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Co je to Pomelo? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Pomelo?

Pomelo je exotické ovoce (plod stejnojmenného stromu) patřící mezi citrusy. Tvarem a vzhledem hodně vzdáleně připomíná velkou zelenou hrušku. Je známé také pod podivným názvem šedok, který se používá jak pro plody, tak i pro strom pocházející z jihovýchodní Asie. Pěstuje se v Číně, v Mexiku, na jihu USA a v jižní Evropě.


Co je to Pomelo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pomelo. Co znamená pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Pomelo sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pomelo je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam, názvosloví, wiki, terminus technicus, přesný význam, význam pojmu, co to je, vysvětlení, formulace, Pomelo, heslo, terminologie, přesný výraz, definice, informace, co znamená, slovník, Jídlo


Pojem Pomelo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Pomelo? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pomelo (Citrus maxima), též šedok, je stálezelený strom a stejnojmenný velký citrusový plod (Citrus grandis). Pochází z jihovýchodní Asie a je největším citrusovým plodem. Pomelo má jen málo kalorií a neobsahuje sodík, ale naopak je zdrojem velkého množství draslíku a vody. Pěstuje se hlavně v USA (v Kalifornii), Číně a Mexiku. V Evropě se pěstuje ve Španělsku, ale v daleko menší míře.

Pomelo na stromě

Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay
Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay


Pro další informace o termínu Pomelo zkuste tyto odkazy

Zkusit najít výraz Pomelo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pomelo ve Wikimedia Commons

Najít slovo Pomelo na Google.cz

Hledat videa s názvem Pomelo na Youtube

Vyhledat slovo Pomelo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Pomelo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomelo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pomelo? resp. co vlastně znamená slovo Pomelo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomelo, odpověď na dotaz co je to Pomelo?. Víte např. kdo to je Ivanka Trumpová? Znáte a víte kdo je Velký bratr? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Jídlo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?