Co je to?
Definice výrazu Pomelo. Co znamená odborný pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Co to je Pomelo? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Pomelo

Pomelo je exotické ovoce (plod stejnojmenného stromu) patřící mezi citrusy. Tvarem a vzhledem hodně vzdáleně připomíná velkou zelenou hrušku. Je známé také pod podivným názvem šedok, který se používá jak pro plody, tak i pro strom pocházející z jihovýchodní Asie. Pěstuje se v Číně, v Mexiku, na jihu USA a v jižní Evropě.


Co je to Pomelo? Význam slova, termín, Definice výrazu Pomelo. Co znamená odborný pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Pomelo? Pak se o ní podělte s rodinou a kamarády prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Pomelo patří do sekce jídlo

Klíčová slova: význam, terminologie, Pomelo, názvosloví, definice, popis, jídlo, informace, termín, co to je, přesný význam, synonymum, wiki, formulace, odborný výraz, slovník, definice pojmu, co je to Pomelo?


Pojem Pomelo je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Pomelo dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Pomelo (Citrus maxima), též šedok, je stálezelený strom a stejnojmenný velký citrusový plod (Citrus grandis). Pochází z jihovýchodní Asie a je největším citrusovým plodem. Pomelo má jen málo kalorií a neobsahuje sodík, ale naopak je zdrojem velkého množství draslíku a vody. Pěstuje se hlavně v USA (v Kalifornii), Číně a Mexiku. V Evropě se pěstuje ve Španělsku, ale v daleko menší míře.

Pomelo na stromě

Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay
Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít výraz Pomelo ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Pomelo ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Pomelo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Pomelo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pomelo ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Pomelo na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomelo například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Pomelo? resp. jaká je definice termínu Pomelo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomelo, odpověď na dotaz co je to Pomelo?. Víte např. kdo to je Chytrolín? Znáte a víte kdo je Ďábel? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Pomelo i v jiné sekci než v jídlo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?