Co je to?
Definice odborného termínu, slova Pomelo. Co znamená pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Co je to Pomelo? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Pomelo?

Pomelo je exotické ovoce (plod stejnojmenného stromu) patřící mezi citrusy. Tvarem a vzhledem hodně vzdáleně připomíná velkou zelenou hrušku. Je známé také pod podivným názvem šedok, který se používá jak pro plody, tak i pro strom pocházející z jihovýchodní Asie. Pěstuje se v Číně, v Mexiku, na jihu USA a v jižní Evropě.


Co je to Pomelo? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Pomelo. Co znamená pojem Pomelo z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Pomelo doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Pomelo se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: odborné názvosloví, Pomelo, Jídlo, význam, přesný výraz, definice, Jídlo, terminus technicus, pojem, informace, vysvětlení, termín, definice pojmu, slovník, terminologie, slovo, lexikon, názvosloví


Pojem Pomelo je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Pomelo?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Pomelo (Citrus maxima), též šedok, je stálezelený strom a stejnojmenný velký citrusový plod (Citrus grandis). Pochází z jihovýchodní Asie a je největším citrusovým plodem. Pomelo má jen málo kalorií a neobsahuje sodík, ale naopak je zdrojem velkého množství draslíku a vody. Pěstuje se hlavně v USA (v Kalifornii), Číně a Mexiku. V Evropě se pěstuje ve Španělsku, ale v daleko menší míře.

Pomelo na stromě

Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay
Zelené pomelo na stromě. Autor: Dean Moriarty, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Pomelo v následujících vyhledávačích

Hledat termín Pomelo ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Pomelo na Google.cz

Vyhledat výraz Pomelo ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Pomelo ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Pomelo na Youtube

Hledat pojem Pomelo ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pomelo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Pomelo? resp. co se přesně ukrývá za slovem Pomelo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pomelo, odpověď na dotaz co je to Pomelo?. Víte např. kdo to je Bezdomovec? Znáte a víte kdo je Dement? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Jídlo. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?