Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Co je to Cepín? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Cepín?

Cepín je název důležité speciální součásti výbavy horolezců. Jde o víceúčelový nástroj, který lidem pomáhá při pohybu v obtížném terénu – po ledovcích, sněhových svazích nebo ve skalnatém terénu. Cepíny mají různé délky, většinou od 40 do 90 cm, krátké varianty se hodí do nejobtížnějších terénů. Mohou být speciální nebo klasické, ty klasické se podobají malému krumpáči, ale mohou mít hroty ve tvaru jedničky nebo zpětně prohnuté. Ty slouží především pro nejtěžší druhy lezení.
Rukojeť cepínu bývala dřevěná, v současnosti se zhotovuje takřka výhradně z kovu. Na rukojeti je umístěna smyčka, která se navléká na ruku, Brání tak ztrátě cepínu a současně při zavěšení podpírá ruku.


Co je to Cepín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Cepín můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Cepín je v kategorii nástroje

Klíčová slova: definice, význam slova, popis, význam, formulace, terminus technicus, odborné názvosloví, co to je, pojem, informace, wiki, slovník, co znamená, přesný výraz, názvosloví, odborný výraz, Cepín, heslo


Pojem Cepín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Cepín dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Cepín je horolezecké náčiní (speciální víceúčelový nástroj), určený k pohybu osob po ledovcích, ledových plotnách, sněhových polích, ale i kombinovaném, nebo čistě skalním terénu. V horolezeckém slangu se cepíny nazývají také zbraně, pikly, nebo motyky či motyčky.
Cepíny se vyrábí v délkách 40–90 cm, přičemž kratší jsou určeny pro pohyb v obtížném terénu.

Více informací o pojmu Cepín lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cepín ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Cepín ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Cepín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Cepín ve Wikizdrojích

Najít heslo Cepín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Cepín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cepín například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Cepín? resp. co znamená slovo Cepín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cepín, odpověď na dotaz co je to Cepín?. Víte např. kdo to je Jason Momoa? Znáte a víte kdo je Leo Rojas? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Cepín hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?