Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Co je to Cepín? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Cepín?

Cepín je název důležité speciální součásti výbavy horolezců. Jde o víceúčelový nástroj, který lidem pomáhá při pohybu v obtížném terénu – po ledovcích, sněhových svazích nebo ve skalnatém terénu. Cepíny mají různé délky, většinou od 40 do 90 cm, krátké varianty se hodí do nejobtížnějších terénů. Mohou být speciální nebo klasické, ty klasické se podobají malému krumpáči, ale mohou mít hroty ve tvaru jedničky nebo zpětně prohnuté. Ty slouží především pro nejtěžší druhy lezení.
Rukojeť cepínu bývala dřevěná, v současnosti se zhotovuje takřka výhradně z kovu. Na rukojeti je umístěna smyčka, která se navléká na ruku, Brání tak ztrátě cepínu a současně při zavěšení podpírá ruku.


Co je to Cepín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cepín je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: Nástroje, formulace, definice, terminus technicus, co je to Cepín?, Cepín, heslo, wiki, přesný význam, vysvětlení, informace, lexikon, odborné názvosloví, co to je, význam slova, pojem, synonymum, přesný výraz


Pojem Cepín je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cepín? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cepín je horolezecké náčiní (speciální víceúčelový nástroj), určený k pohybu osob po ledovcích, ledových plotnách, sněhových polích, ale i kombinovaném, nebo čistě skalním terénu. V horolezeckém slangu se cepíny nazývají také zbraně, pikly, nebo motyky či motyčky.
Cepíny se vyrábí v délkách 40–90 cm, přičemž kratší jsou určeny pro pohyb v obtížném terénu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Cepín ve Wikislovníku

Vyhledat termín Cepín ve Wikizdrojích

Hledat heslo Cepín na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cepín ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Cepín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Cepín ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cepín například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Cepín? resp. co to je Cepín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cepín, odpověď na dotaz co je to Cepín?. Víte např. kdo to je Sofie Chrtková? Znáte a víte kdo je Jan Svěrák? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?