Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Co je to Cepín? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cepín

Cepín je název důležité speciální součásti výbavy horolezců. Jde o víceúčelový nástroj, který lidem pomáhá při pohybu v obtížném terénu – po ledovcích, sněhových svazích nebo ve skalnatém terénu. Cepíny mají různé délky, většinou od 40 do 90 cm, krátké varianty se hodí do nejobtížnějších terénů. Mohou být speciální nebo klasické, ty klasické se podobají malému krumpáči, ale mohou mít hroty ve tvaru jedničky nebo zpětně prohnuté. Ty slouží především pro nejtěžší druhy lezení.
Rukojeť cepínu bývala dřevěná, v současnosti se zhotovuje takřka výhradně z kovu. Na rukojeti je umístěna smyčka, která se navléká na ruku, Brání tak ztrátě cepínu a současně při zavěšení podpírá ruku.


Co je to Cepín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cepín? Pak se o tuto stránku podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Cepín je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: co to je, odborný výraz, wiki, názvosloví, slovník, terminologie, Nástroje, odborné názvosloví, co je to Cepín?, termín, pojem, přesný výraz, význam slova, definice, význam pojmu, Cepín, informace, definice pojmu


Pojem Cepín je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Cepín na Youtube

Zkusit najít termín Cepín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Cepín ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Cepín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Cepín ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Cepín ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Cepín například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Cepín? resp. co znamená slovo Cepín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cepín, odpověď na dotaz co je to Cepín?. Víte např. kdo to je Logistik? Znáte a víte kdo je Karolína Plíšková? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?