Co je to?
Definice výrazu, termínu Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Co je Cepín?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Cepín?

Cepín je název důležité speciální součásti výbavy horolezců. Jde o víceúčelový nástroj, který lidem pomáhá při pohybu v obtížném terénu – po ledovcích, sněhových svazích nebo ve skalnatém terénu. Cepíny mají různé délky, většinou od 40 do 90 cm, krátké varianty se hodí do nejobtížnějších terénů. Mohou být speciální nebo klasické, ty klasické se podobají malému krumpáči, ale mohou mít hroty ve tvaru jedničky nebo zpětně prohnuté. Ty slouží především pro nejtěžší druhy lezení.
Rukojeť cepínu bývala dřevěná, v současnosti se zhotovuje takřka výhradně z kovu. Na rukojeti je umístěna smyčka, která se navléká na ruku, Brání tak ztrátě cepínu a současně při zavěšení podpírá ruku.


Co je to Cepín? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Cepín? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Cepín je v kategorii nástroje

Klíčová slova: názvosloví, popis, přesný výraz, terminologie, formulace, co znamená, informace, slovník, slovo, terminus technicus, přesný význam, definice, termín, pojem, lexikon, definice pojmu, Cepín, nástroje


Pojem Cepín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cepín? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cepín je horolezecké náčiní (speciální víceúčelový nástroj), určený k pohybu osob po ledovcích, ledových plotnách, sněhových polích, ale i kombinovaném, nebo čistě skalním terénu. V horolezeckém slangu se cepíny nazývají také zbraně, pikly, nebo motyky či motyčky.
Cepíny se vyrábí v délkách 40–90 cm, přičemž kratší jsou určeny pro pohyb v obtížném terénu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cepín ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Cepín na Youtube

Zkusit najít výraz Cepín ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Cepín ve Wikislovníku

Hledat slovo Cepín ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Cepín na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cepín například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve fulltextu Yahoo.com, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě jste zjistili jaký je přesný význam slova Cepín? resp. co přesně označuje termín Cepín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cepín, odpověď na dotaz co je to Cepín?. Víte např. kdo to je Gregory Corso? Znáte a víte kdo je Asexuál? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. v různých oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Cepín i v jiné části webu než je kategorie nástroje. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?