Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cepín. Co znamená pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Co to je Cepín? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Cepín

Cepín je název důležité speciální součásti výbavy horolezců. Jde o víceúčelový nástroj, který lidem pomáhá při pohybu v obtížném terénu – po ledovcích, sněhových svazích nebo ve skalnatém terénu. Cepíny mají různé délky, většinou od 40 do 90 cm, krátké varianty se hodí do nejobtížnějších terénů. Mohou být speciální nebo klasické, ty klasické se podobají malému krumpáči, ale mohou mít hroty ve tvaru jedničky nebo zpětně prohnuté. Ty slouží především pro nejtěžší druhy lezení.
Rukojeť cepínu bývala dřevěná, v současnosti se zhotovuje takřka výhradně z kovu. Na rukojeti je umístěna smyčka, která se navléká na ruku, Brání tak ztrátě cepínu a současně při zavěšení podpírá ruku.


Co je to Cepín? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cepín. Co znamená pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Cepín? s blízkými na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Cepín je v sekci nástroje

Klíčová slova: termín, slovník, heslo, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, názvosloví, nástroje, odborný výraz, přesný význam, odborné názvosloví, wiki, pojem, definice, popis, přesný výraz, význam slova, formulace


Pojem Cepín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cepín? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cepín je horolezecké náčiní (speciální víceúčelový nástroj), určený k pohybu osob po ledovcích, ledových plotnách, sněhových polích, ale i kombinovaném, nebo čistě skalním terénu. V horolezeckém slangu se cepíny nazývají také zbraně, pikly, nebo motyky či motyčky.
Cepíny se vyrábí v délkách 40–90 cm, přičemž kratší jsou určeny pro pohyb v obtížném terénu.

Další informace o pojmu Cepín hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat frázi Cepín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Cepín ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Cepín ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Cepín ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Cepín na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cepín ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cepín například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Cepín? resp. co to je Cepín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cepín, odpověď na dotaz co je to Cepín?. Víte např. kdo to je Janek Ledecký? Znáte a víte kdo je Věra Kovářová? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Cepín i v jiné sekci než je kategorie nástroje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?