Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Co je to Cepín? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Cepín?

Cepín je název důležité speciální součásti výbavy horolezců. Jde o víceúčelový nástroj, který lidem pomáhá při pohybu v obtížném terénu – po ledovcích, sněhových svazích nebo ve skalnatém terénu. Cepíny mají různé délky, většinou od 40 do 90 cm, krátké varianty se hodí do nejobtížnějších terénů. Mohou být speciální nebo klasické, ty klasické se podobají malému krumpáči, ale mohou mít hroty ve tvaru jedničky nebo zpětně prohnuté. Ty slouží především pro nejtěžší druhy lezení.
Rukojeť cepínu bývala dřevěná, v současnosti se zhotovuje takřka výhradně z kovu. Na rukojeti je umístěna smyčka, která se navléká na ruku, Brání tak ztrátě cepínu a současně při zavěšení podpírá ruku.


Co je to Cepín? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cepín. Co znamená odborný pojem Cepín z kategorie Nástroje?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Cepín se nachází v kategorii nástroje

Klíčová slova: wiki, přesný význam, definice pojmu, terminologie, synonymum, význam, heslo, terminus technicus, co je to Cepín?, názvosloví, informace, co to je, popis, slovník, nástroje, odborný výraz, co znamená, definice


Pojem Cepín je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cepín? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cepín je horolezecké náčiní (speciální víceúčelový nástroj), určený k pohybu osob po ledovcích, ledových plotnách, sněhových polích, ale i kombinovaném, nebo čistě skalním terénu. V horolezeckém slangu se cepíny nazývají také zbraně, pikly, nebo motyky či motyčky.
Cepíny se vyrábí v délkách 40–90 cm, přičemž kratší jsou určeny pro pohyb v obtížném terénu.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Cepín na Youtube

Zkusit najít slovo Cepín ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Cepín ve Wikislovníku

Najít termín Cepín ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Cepín ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Cepín ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Cepín například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Právě jste zjistili co znamená Cepín? resp. co znamená Cepín? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cepín, odpověď na dotaz co je to Cepín?. Víte např. kdo to je Jan Vodňanský? Znáte a víte kdo je Andrew Stroehlein? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než nástroje. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?