Co je to?
Definice odborného termínu, slova Utopené náklady. Co znamená pojem Utopené náklady z kategorie Ekonomie?

Co je Utopené náklady? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Utopené náklady?

Utopené náklady jsou ekonomický pojem, kterým se označují již vynaložené náklady z doby minulé. Ty již není možno odvolat nebo změnit. Nejsou tedy dále ovlivnitelné. Utopené náklady by neměly být podkladem k rozhodnutím, mohly by ekonomické rozhodování obrátit nesprávným směrem.
Je potřeba pochopit podstatu utopených nákladů a nenechávat se ovlivnit. To lidé mnohdy nedokážou, protože se těžko smiřují se ztrátou. Při smíření s utopenými náklady se podnikatelé dokážou správně rozhodovat. To platí i pro běžný život člověka.


Co je to Utopené náklady? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Utopené náklady. Co znamená pojem Utopené náklady z kategorie Ekonomie?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text napsán pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Utopené náklady? Pak se o ní podělte s ostatními na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Utopené náklady patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: synonymum, popis, pojem, definice, informace, co je to Utopené náklady?, význam pojmu, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, slovník, odborné názvosloví, přesný význam, terminologie, co to je, formulace, heslo


Pojem Utopené náklady je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Utopené náklady?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Utopenými náklady se v ekonomii nazývají minulé náklady, které již byly vynaloženy a nelze je vzít zpět. Naproti tomu budoucí náklady lze ještě odvolat či změnit, a jsou tedy stále ovlivnitelné. Utopené náklady by neměly být při ekonomickém rozhodování brány v úvahu, protože vedou k nesprávným rozhodnutím. Nicméně behaviorální ekonomie ukazuje, že reální aktéři bývají utopenými náklady při rozhodování ovlivněni. Souvisí to i s averzí lidí vůči ztrátě, se kterou mají ignorování utopených nákladů spojeno. Objevitelem tohoto pojmu byl britský podnikatel Josiah Wedgwood. Pochopení konceptu utopených nákladů je důležité pro správné rozhodování podnikatelů i lidí v běžném životě.

Další informace o pojmu Utopené náklady hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Utopené náklady ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Utopené náklady ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Utopené náklady ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Utopené náklady ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Utopené náklady ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Utopené náklady ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopené náklady například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Nyní už nejspíš víte co to je Utopené náklady? resp. jaká je definice termínu Utopené náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopené náklady, odpověď na dotaz co je to Utopené náklady?. Víte např. kdo to je Ladislav Potměšil? Znáte a víte kdo je Revmatolog? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v ekonomie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.