Co je to?
Výraz, termín, definice slova Utopené náklady. Co znamená odborný pojem Utopené náklady z kategorie Ekonomie?

Co je to Utopené náklady? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Utopené náklady?

Utopené náklady jsou ekonomický pojem, kterým se označují již vynaložené náklady z doby minulé. Ty již není možno odvolat nebo změnit. Nejsou tedy dále ovlivnitelné. Utopené náklady by neměly být podkladem k rozhodnutím, mohly by ekonomické rozhodování obrátit nesprávným směrem.
Je potřeba pochopit podstatu utopených nákladů a nenechávat se ovlivnit. To lidé mnohdy nedokážou, protože se těžko smiřují se ztrátou. Při smíření s utopenými náklady se podnikatelé dokážou správně rozhodovat. To platí i pro běžný život člověka.


Co je to Utopené náklady? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Utopené náklady. Co znamená odborný pojem Utopené náklady z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Utopené náklady? s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Utopené náklady je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, Ekonomie, heslo, přesný výraz, popis, význam, definice pojmu, terminologie, Ekonomie, co znamená, wiki, odborné názvosloví, synonymum, co to je, slovník, Utopené náklady, lexikon


Pojem Utopené náklady je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Utopené náklady? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Utopenými náklady se v ekonomii nazývají minulé náklady, které již byly vynaloženy a nelze je vzít zpět. Naproti tomu budoucí náklady lze ještě odvolat či změnit, a jsou tedy stále ovlivnitelné. Utopené náklady by neměly být při ekonomickém rozhodování brány v úvahu, protože vedou k nesprávným rozhodnutím. Nicméně behaviorální ekonomie ukazuje, že reální aktéři bývají utopenými náklady při rozhodování ovlivněni. Souvisí to i s averzí lidí vůči ztrátě, se kterou mají ignorování utopených nákladů spojeno. Objevitelem tohoto pojmu byl britský podnikatel Josiah Wedgwood. Pochopení konceptu utopených nákladů je důležité pro správné rozhodování podnikatelů i lidí v běžném životě.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít pojem Utopené náklady ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Utopené náklady ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Utopené náklady ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Utopené náklady na Youtube

Najít heslo Utopené náklady na Google.cz

Najít pojem Utopené náklady ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Utopené náklady například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Utopené náklady? resp. co přesně označuje termín Utopené náklady? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Utopené náklady, odpověď na dotaz co je to Utopené náklady?. Víte např. kdo to je Čecháček? Znáte a víte kdo je Jožka Černý? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.