Co je to?
Definice výrazu Cestovní agentura. Co znamená odborný pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Co to je Cestovní agentura? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Cestovní agentura

Cestovní agentura je typ firmy, řadící se k volným činnostem. Jde o prodej konkrétních zájezdů různých cestovních kanceláří a služby s tímto prodejem spojené. Prodej zájezdů tedy pouze zprostředkuje, nesmí však prodávat své vlastní zájezdy složené z více služeb.
Zájezdy nemusí být pojištěné a cestovní agentura za ně zcela neodpovídá. I bez cestovní kanceláře může cestovní agentura nabízet některé služby, jako je ubytování v hotelu, pronájem vozu, zajištění letenek a podobně.


Co je to Cestovní agentura? Význam slova, termín, Definice výrazu Cestovní agentura. Co znamená odborný pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Cestovní agentura se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Cestovní agentura patří do kategorie cestování

Klíčová slova: odborný výraz, přesný výraz, cestování, názvosloví, popis, definice pojmu, definice, co znamená, význam slova, heslo, Cestovní agentura, formulace, slovník, vysvětlení, terminus technicus, význam pojmu, wiki, co to je


Pojem Cestovní agentura je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cestovní agentura dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cestovní agentura je firma, která prodává jednotlivé zájezdy cestovních kanceláří či jiné služby. Jedná se o volnou živnost.
Rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou spočívá v tom, že cestovní agentura působící v České republice nesmí prodat svou službu složenou z více složek (například cestování a ubytování, které by sama zorganizovala), nemusí mít zájezdy pojištěny a přímo neodpovídá za jejich průběh. Cestovní agentura je pouze zprostředkovatelem prodeje zájezdů.

Zprostředkování plavby lodí

Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay
Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay


Zkuste zjistit více informací o slovu Cestovní agentura v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cestovní agentura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Cestovní agentura na Google.cz

Zkusit najít termín Cestovní agentura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Cestovní agentura ve Wikislovníku

Zkusit najít Cestovní agentura ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Cestovní agentura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestovní agentura například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte co znamená slovo Cestovní agentura? resp. co vlastně znamená slovo Cestovní agentura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestovní agentura, odpověď na dotaz co je to Cestovní agentura?. Víte např. kdo to je Hérakleitos? Znáte a víte kdo je Annie Lennox? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Cestovní agentura i v jiné sekci než v cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.