Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cestovní agentura. Co znamená odborný pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Co je to Cestovní agentura? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cestovní agentura?

Cestovní agentura je typ firmy, řadící se k volným činnostem. Jde o prodej konkrétních zájezdů různých cestovních kanceláří a služby s tímto prodejem spojené. Prodej zájezdů tedy pouze zprostředkuje, nesmí však prodávat své vlastní zájezdy složené z více služeb.
Zájezdy nemusí být pojištěné a cestovní agentura za ně zcela neodpovídá. I bez cestovní kanceláře může cestovní agentura nabízet některé služby, jako je ubytování v hotelu, pronájem vozu, zajištění letenek a podobně.


Co je to Cestovní agentura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cestovní agentura. Co znamená odborný pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cestovní agentura patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: terminologie, synonymum, popis, význam, Cestování, pojem, lexikon, formulace, wiki, přesný význam, definice, heslo, co to je, definice pojmu, terminus technicus, Cestovní agentura, slovo, význam slova


Pojem Cestovní agentura je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Cestovní agentura dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cestovní agentura je firma, která prodává jednotlivé zájezdy cestovních kanceláří či jiné služby. Jedná se o volnou živnost.
Rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou spočívá v tom, že cestovní agentura působící v České republice nesmí prodat svou službu složenou z více složek (například cestování a ubytování, které by sama zorganizovala), nemusí mít zájezdy pojištěny a přímo neodpovídá za jejich průběh. Cestovní agentura je pouze zprostředkovatelem prodeje zájezdů.

Zprostředkování plavby lodí

Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay
Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Cestovní agentura v následujících vyhledávačích

Zkusit najít výraz Cestovní agentura na Google.cz

Vyhledat pojem Cestovní agentura ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Cestovní agentura na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cestovní agentura ve Wikimedia Commons

Najít pojem Cestovní agentura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cestovní agentura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestovní agentura například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cestovní agentura? resp. jaká je definice termínu Cestovní agentura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestovní agentura, odpověď na dotaz co je to Cestovní agentura?. Víte např. kdo to je Jirka Král? Znáte a víte kdo je Trapper? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.