Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cestovní agentura. Co znamená pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Co je Cestovní agentura?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cestovní agentura?

Cestovní agentura je typ firmy, řadící se k volným činnostem. Jde o prodej konkrétních zájezdů různých cestovních kanceláří a služby s tímto prodejem spojené. Prodej zájezdů tedy pouze zprostředkuje, nesmí však prodávat své vlastní zájezdy složené z více služeb.
Zájezdy nemusí být pojištěné a cestovní agentura za ně zcela neodpovídá. I bez cestovní kanceláře může cestovní agentura nabízet některé služby, jako je ubytování v hotelu, pronájem vozu, zajištění letenek a podobně.


Co je to Cestovní agentura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cestovní agentura. Co znamená pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Napsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Cestovní agentura? Potom se o definici podělte s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Cestovní agentura se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: význam, lexikon, heslo, terminus technicus, odborný výraz, Cestovní agentura, vysvětlení, informace, co znamená, co to je, význam pojmu, význam slova, definice pojmu, slovník, slovo, názvosloví, odborné názvosloví, cestování


Pojem Cestovní agentura je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Cestovní agentura můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cestovní agentura je firma, která prodává jednotlivé zájezdy cestovních kanceláří či jiné služby. Jedná se o volnou živnost.
Rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou spočívá v tom, že cestovní agentura působící v České republice nesmí prodat svou službu složenou z více složek (například cestování a ubytování, které by sama zorganizovala), nemusí mít zájezdy pojištěny a přímo neodpovídá za jejich průběh. Cestovní agentura je pouze zprostředkovatelem prodeje zájezdů.

Zprostředkování plavby lodí

Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay
Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay


Další informace o pojmu Cestovní agentura hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cestovní agentura ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Cestovní agentura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Cestovní agentura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Cestovní agentura ve Wikizdrojích

Hledat termín Cestovní agentura na Google.cz

Hledat termín Cestovní agentura na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestovní agentura například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Cestovní agentura? resp. jaký je význam pojmu Cestovní agentura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestovní agentura, odpověď na dotaz co je to Cestovní agentura?. Víte např. kdo to je Biser Arichtev? Znáte a víte kdo je Jennifer Lopez? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání odborného pojmu Cestovní agentura i v jiné kategorii než je sekce cestování. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.