Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cestovní agentura. Co znamená odborný pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Co je to Cestovní agentura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Cestovní agentura

Cestovní agentura je typ firmy, řadící se k volným činnostem. Jde o prodej konkrétních zájezdů různých cestovních kanceláří a služby s tímto prodejem spojené. Prodej zájezdů tedy pouze zprostředkuje, nesmí však prodávat své vlastní zájezdy složené z více služeb.
Zájezdy nemusí být pojištěné a cestovní agentura za ně zcela neodpovídá. I bez cestovní kanceláře může cestovní agentura nabízet některé služby, jako je ubytování v hotelu, pronájem vozu, zajištění letenek a podobně.


Co je to Cestovní agentura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cestovní agentura. Co znamená odborný pojem Cestovní agentura z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Cestovní agentura) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Cestovní agentura patří do kategorie cestování

Klíčová slova: lexikon, přesný výraz, termín, terminologie, co je to Cestovní agentura?, cestování, význam, slovo, popis, význam pojmu, formulace, terminus technicus, přesný význam, heslo, definice pojmu, slovník, význam slova, co znamená


Pojem Cestovní agentura je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cestovní agentura? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Cestovní agentura je firma, která prodává jednotlivé zájezdy cestovních kanceláří či jiné služby. Jedná se o volnou živnost.
Rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou spočívá v tom, že cestovní agentura působící v České republice nesmí prodat svou službu složenou z více složek (například cestování a ubytování, které by sama zorganizovala), nemusí mít zájezdy pojištěny a přímo neodpovídá za jejich průběh. Cestovní agentura je pouze zprostředkovatelem prodeje zájezdů.

Zprostředkování plavby lodí

Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay
Cestovní agentura vám může zprostředkovat plavbu výletní lodí. Autor: Susann Mielke, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Cestovní agentura doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít heslo Cestovní agentura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Cestovní agentura ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Cestovní agentura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cestovní agentura ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Cestovní agentura ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Cestovní agentura na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Cestovní agentura například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Cestovní agentura? resp. co znamená Cestovní agentura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cestovní agentura, odpověď na dotaz co je to Cestovní agentura?. Víte např. kdo to je František Koláček? Znáte a víte kdo je Steve Perry? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je cestování. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.