Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Co je to Kustovnice? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kustovnice

Kustovnice čínská neboli goji je velmi zdravý doplněk stravy, tradičně užívaný v čínské medicíně pro podporu vitality, dlouhověkosti a sexuální potence. Kustovnice pochází z podhůří Himaláje, kde je možno najít plody na keřích střední velikosti. Má vysoký obsah aminokyselin a stopových prvků, patří k nejvydatnějším zdrojům beta karotenu a vitamínů. Antioxidanty z kustovnice brání poškozování buněk a organizmus stárne pomaleji.
Kustovnice se většinou konzumuje sušená, jako součást zdravé výživy, a lze z ní připravit i čaj.


Co je to Kustovnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kustovnice s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kustovnice patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: popis, slovo, názvosloví, slovník, význam, terminologie, co je to Kustovnice?, vysvětlení, wiki, odborné názvosloví, co to je, pojem, Rostliny, Kustovnice, termín, co znamená, Rostliny, terminus technicus


Pojem Kustovnice je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kustovnice? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kustovnice (Lycium) je rod rostlin z čeledi lilkovitých (Solanaceae). Zahrnuje asi 80 druhů, rozšířených v mírných a subtropických oblastech obou polokoulí. Kustovnice jsou keře s drobnými listy a málo nápadnými květy. Některé druhy mají sukulentní listy. Kustovnice cizí je pěstována v České republice jako okrasná rostlina a v teplejších oblastech zdomácněla. Plody kustovnice čínské jsou známy jako godži a jsou populární jako doplněk zdravé výživy.

Sušené plody goji

Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay
Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít výraz Kustovnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Kustovnice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kustovnice ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Kustovnice ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Kustovnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Kustovnice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kustovnice například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Kustovnice? resp. jaký je význam pojmu Kustovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kustovnice, odpověď na dotaz co je to Kustovnice?. Víte např. kdo to je Adam Junek? Znáte a víte kdo je Michael Bloomberg? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Rostliny). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.