Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Co je to Kustovnice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kustovnice

Kustovnice čínská neboli goji je velmi zdravý doplněk stravy, tradičně užívaný v čínské medicíně pro podporu vitality, dlouhověkosti a sexuální potence. Kustovnice pochází z podhůří Himaláje, kde je možno najít plody na keřích střední velikosti. Má vysoký obsah aminokyselin a stopových prvků, patří k nejvydatnějším zdrojům beta karotenu a vitamínů. Antioxidanty z kustovnice brání poškozování buněk a organizmus stárne pomaleji.
Kustovnice se většinou konzumuje sušená, jako součást zdravé výživy, a lze z ní připravit i čaj.


Co je to Kustovnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Kustovnice s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kustovnice se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, Rostliny, definice, termín, wiki, co je to Kustovnice?, slovník, význam, odborný výraz, Rostliny, význam pojmu, názvosloví, terminus technicus, přesný výraz, formulace, význam slova, odborné názvosloví, co znamená


Pojem Kustovnice je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Kustovnice?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kustovnice (Lycium) je rod rostlin z čeledi lilkovitých (Solanaceae). Zahrnuje asi 80 druhů, rozšířených v mírných a subtropických oblastech obou polokoulí. Kustovnice jsou keře s drobnými listy a málo nápadnými květy. Některé druhy mají sukulentní listy. Kustovnice cizí je pěstována v České republice jako okrasná rostlina a v teplejších oblastech zdomácněla. Plody kustovnice čínské jsou známy jako godži a jsou populární jako doplněk zdravé výživy.

Sušené plody goji

Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay
Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Kustovnice

Najít slovo Kustovnice na Google.cz

Vyhledat pojem Kustovnice ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Kustovnice ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kustovnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kustovnice ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kustovnice ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kustovnice například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kustovnice? resp. jaký je význam pojmu Kustovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kustovnice, odpověď na dotaz co je to Kustovnice?. Víte např. kdo to je Speditér? Znáte a víte kdo je Platnéř? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Rostliny. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.