Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Co je to Kustovnice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kustovnice?

Kustovnice čínská neboli goji je velmi zdravý doplněk stravy, tradičně užívaný v čínské medicíně pro podporu vitality, dlouhověkosti a sexuální potence. Kustovnice pochází z podhůří Himaláje, kde je možno najít plody na keřích střední velikosti. Má vysoký obsah aminokyselin a stopových prvků, patří k nejvydatnějším zdrojům beta karotenu a vitamínů. Antioxidanty z kustovnice brání poškozování buněk a organizmus stárne pomaleji.
Kustovnice se většinou konzumuje sušená, jako součást zdravé výživy, a lze z ní připravit i čaj.


Co je to Kustovnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kustovnice? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Kustovnice patří do sekce rostliny

Klíčová slova: popis, formulace, terminus technicus, pojem, synonymum, názvosloví, přesný výraz, co je to Kustovnice?, rostliny, heslo, Kustovnice, vysvětlení, slovo, informace, terminologie, přesný význam, wiki, definice pojmu


Pojem Kustovnice je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kustovnice píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kustovnice (Lycium) je rod rostlin z čeledi lilkovitých (Solanaceae). Zahrnuje asi 80 druhů, rozšířených v mírných a subtropických oblastech obou polokoulí. Kustovnice jsou keře s drobnými listy a málo nápadnými květy. Některé druhy mají sukulentní listy. Kustovnice cizí je pěstována v České republice jako okrasná rostlina a v teplejších oblastech zdomácněla. Plody kustovnice čínské jsou známy jako godži a jsou populární jako doplněk zdravé výživy.

Sušené plody goji

Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay
Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Kustovnice ve Wikislovníku

Hledat slovo Kustovnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kustovnice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Kustovnice na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kustovnice ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kustovnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kustovnice například v Microsoft Bing, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kustovnice? resp. jaká je definice termínu Kustovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kustovnice, odpověď na dotaz co je to Kustovnice?. Víte např. kdo to je Daniel Landa? Znáte a víte kdo je Ivo Lukačovič? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je rostliny. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.