Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Co je to Kustovnice? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kustovnice

Kustovnice čínská neboli goji je velmi zdravý doplněk stravy, tradičně užívaný v čínské medicíně pro podporu vitality, dlouhověkosti a sexuální potence. Kustovnice pochází z podhůří Himaláje, kde je možno najít plody na keřích střední velikosti. Má vysoký obsah aminokyselin a stopových prvků, patří k nejvydatnějším zdrojům beta karotenu a vitamínů. Antioxidanty z kustovnice brání poškozování buněk a organizmus stárne pomaleji.
Kustovnice se většinou konzumuje sušená, jako součást zdravé výživy, a lze z ní připravit i čaj.


Co je to Kustovnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kustovnice je v sekci Rostliny

Klíčová slova: informace, definice pojmu, odborné názvosloví, terminus technicus, odborný výraz, termín, význam, heslo, popis, synonymum, slovo, definice, lexikon, co znamená, přesný výraz, co to je, co je to Kustovnice?, Rostliny


Pojem Kustovnice je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kustovnice? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kustovnice (Lycium) je rod rostlin z čeledi lilkovitých (Solanaceae). Zahrnuje asi 80 druhů, rozšířených v mírných a subtropických oblastech obou polokoulí. Kustovnice jsou keře s drobnými listy a málo nápadnými květy. Některé druhy mají sukulentní listy. Kustovnice cizí je pěstována v České republice jako okrasná rostlina a v teplejších oblastech zdomácněla. Plody kustovnice čínské jsou známy jako godži a jsou populární jako doplněk zdravé výživy.

Sušené plody goji

Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay
Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Kustovnice zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Kustovnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kustovnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kustovnice ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Kustovnice ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Kustovnice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Kustovnice ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kustovnice například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Kustovnice? resp. co přesně označuje termín Kustovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kustovnice, odpověď na dotaz co je to Kustovnice?. Víte např. kdo to je Marie Rottrová? Znáte a víte kdo je Simona Krainová? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Rostliny. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.