Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Co je to Kustovnice? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kustovnice

Kustovnice čínská neboli goji je velmi zdravý doplněk stravy, tradičně užívaný v čínské medicíně pro podporu vitality, dlouhověkosti a sexuální potence. Kustovnice pochází z podhůří Himaláje, kde je možno najít plody na keřích střední velikosti. Má vysoký obsah aminokyselin a stopových prvků, patří k nejvydatnějším zdrojům beta karotenu a vitamínů. Antioxidanty z kustovnice brání poškozování buněk a organizmus stárne pomaleji.
Kustovnice se většinou konzumuje sušená, jako součást zdravé výživy, a lze z ní připravit i čaj.


Co je to Kustovnice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kustovnice. Co znamená odborný pojem Kustovnice z kategorie Rostliny?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kustovnice? Pak se o ní podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kustovnice patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: význam slova, definice pojmu, formulace, lexikon, slovník, slovo, pojem, Rostliny, co je to Kustovnice?, co znamená, Kustovnice, co to je, synonymum, definice, popis, význam, wiki, heslo


Pojem Kustovnice je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Kustovnice?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kustovnice (Lycium) je rod rostlin z čeledi lilkovitých (Solanaceae). Zahrnuje asi 80 druhů, rozšířených v mírných a subtropických oblastech obou polokoulí. Kustovnice jsou keře s drobnými listy a málo nápadnými květy. Některé druhy mají sukulentní listy. Kustovnice cizí je pěstována v České republice jako okrasná rostlina a v teplejších oblastech zdomácněla. Plody kustovnice čínské jsou známy jako godži a jsou populární jako doplněk zdravé výživy.

Sušené plody goji

Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay
Sušené plody kustovnice čínské nazývané goji. Autor: Susana Martins, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Najít heslo Kustovnice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kustovnice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kustovnice ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kustovnice na Youtube

Zkusit najít výraz Kustovnice ve Wikislovníku

Vyhledat termín Kustovnice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kustovnice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kustovnice? resp. co přesně znamená slovo Kustovnice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kustovnice, odpověď na dotaz co je to Kustovnice?. Víte např. kdo to je Suchar? Znáte a víte kdo je Platnéř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.