Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feng shui. Co znamená odborný pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Co je to Feng shui? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Feng shui?

Feng shui je název jednoho ze způsobů harmonického života. Jedná se o umění rovnováhy – v odpovídající rovnováze je udržována voda a vítr – shui a feng. Voda představuje zdroj energie získaný ze země a sloužící člověku, rostlinám i zvířatům. Vítr je symbolem nebeské energie. Jak vítr, tak voda mají být vyrovnané, mohou lidem prospívat i škodit.
Díky feng shui by energie měly harmonizovat a působit tak pozitivně na zdraví, vztahy mezi lidmi i zdravotní stav jedince. Velmi často se umění feng shui využívá při zařizování zdravého a vyváženého bydlení.


Co je to Feng shui? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Feng shui. Co znamená odborný pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Feng shui) můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Feng shui patří do kategorie filozofie

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, význam slova, přesný význam, co je to Feng shui?, termín, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, wiki, informace, co to je, odborný výraz, popis, význam, co znamená, filozofie, pojem


Pojem Feng shui je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Feng shui dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feng-šuej ( výslovnost, čínsky pchin-jinem fēngshuǐ, znaky zjednodušené 风水, tradiční 風水; česky „vítr a voda“) je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

Feng-šuej má dvě hlavní školy: školu formy a školu kompasu. Pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s tzv. pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov) a snaží se mezi nimi nastolit harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuku. Jedním z pilířů této nauky je i čínská astrologie. V mnoha ohledech se podobá indickému systému Vástu šástra.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Feng shui na Google.cz

Hledat výraz Feng shui ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Feng shui ve Wikislovníku

Najít pojem Feng shui ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Feng shui ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Feng shui ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Feng shui například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní již víte co znamená slovo Feng shui? resp. co je to Feng shui? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feng shui, odpověď na dotaz co je to Feng shui?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Nemrava? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Feng shui v jiné sekci než filozofie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.