Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feng shui. Co znamená odborný pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Co je to Feng shui? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Feng shui

Feng shui je název jednoho ze způsobů harmonického života. Jedná se o umění rovnováhy – v odpovídající rovnováze je udržována voda a vítr – shui a feng. Voda představuje zdroj energie získaný ze země a sloužící člověku, rostlinám i zvířatům. Vítr je symbolem nebeské energie. Jak vítr, tak voda mají být vyrovnané, mohou lidem prospívat i škodit.
Díky feng shui by energie měly harmonizovat a působit tak pozitivně na zdraví, vztahy mezi lidmi i zdravotní stav jedince. Velmi často se umění feng shui využívá při zařizování zdravého a vyváženého bydlení.


Co je to Feng shui? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Feng shui. Co znamená odborný pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Feng shui? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Feng shui je v kategorii filozofie

Klíčová slova: wiki, filozofie, slovo, co to je, terminologie, přesný výraz, význam pojmu, formulace, termín, slovník, co znamená, heslo, definice, význam slova, odborný výraz, informace, odborné názvosloví, Feng shui


Pojem Feng shui je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Feng shui? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Feng-šuej ( výslovnost, čínsky pchin-jinem fēngshuǐ, znaky zjednodušené 风水, tradiční 風水; česky „vítr a voda“) je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

Feng-šuej má dvě hlavní školy: školu formy a školu kompasu. Pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s tzv. pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov) a snaží se mezi nimi nastolit harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuku. Jedním z pilířů této nauky je i čínská astrologie. V mnoha ohledech se podobá indickému systému Vástu šástra.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít pojem Feng shui ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Feng shui na Youtube

Zkusit najít termín Feng shui ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Feng shui ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Feng shui ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Feng shui ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Feng shui například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Feng shui? resp. jaký je přesný význam slova Feng shui? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feng shui, odpověď na dotaz co je to Feng shui?. Víte např. kdo to je Senior? Znáte a víte kdo je Trhan? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Feng shui i v jiných kategoriích (než filozofie). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.