Co je to?
Odborný výraz, definice slova Feng shui. Co znamená pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Co je to Feng shui? Význam slova

Co znamená termín Feng shui? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Feng shui je název jednoho ze způsobů harmonického života. Jedná se o umění rovnováhy – v odpovídající rovnováze je udržována voda a vítr – shui a feng. Voda představuje zdroj energie získaný ze země a sloužící člověku, rostlinám i zvířatům. Vítr je symbolem nebeské energie. Jak vítr, tak voda mají být vyrovnané, mohou lidem prospívat i škodit.
Díky feng shui by energie měly harmonizovat a působit tak pozitivně na zdraví, vztahy mezi lidmi i zdravotní stav jedince. Velmi často se umění feng shui využívá při zařizování zdravého a vyváženého bydlení.


Co je to Feng shui? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Feng shui. Co znamená pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Feng shui sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Feng shui patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: Feng shui, odborné názvosloví, formulace, slovo, co je to Feng shui?, terminologie, definice, heslo, Filozofie, popis, přesný výraz, synonymum, význam pojmu, pojem, odborný výraz, lexikon, přesný význam, význam


Pojem Feng shui je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Feng shui?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feng-šuej ( výslovnost, čínsky pchin-jinem fēngshuǐ, znaky zjednodušené 风水, tradiční 風水; česky „vítr a voda“) je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

Feng-šuej má dvě hlavní školy: školu formy a školu kompasu. Pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s tzv. pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov) a snaží se mezi nimi nastolit harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuku. Jedním z pilířů této nauky je i čínská astrologie. V mnoha ohledech se podobá indickému systému Vástu šástra.

Další informační zdroje o slovu Feng shui

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feng shui ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Feng shui ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Feng shui ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Feng shui ve Wikislovníku

Najít termín Feng shui ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Feng shui ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Feng shui například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Feng shui? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Feng shui? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feng shui, odpověď na dotaz co je to Feng shui?. Víte např. kdo to je Lewis Capaldi? Znáte a víte kdo je Knihomol? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Feng shui v jiné sekci než Filozofie. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.