Co je to?
Výraz, termín, definice slova Feng shui. Co znamená odborný pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Co je Feng shui? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Feng shui?

Feng shui je název jednoho ze způsobů harmonického života. Jedná se o umění rovnováhy – v odpovídající rovnováze je udržována voda a vítr – shui a feng. Voda představuje zdroj energie získaný ze země a sloužící člověku, rostlinám i zvířatům. Vítr je symbolem nebeské energie. Jak vítr, tak voda mají být vyrovnané, mohou lidem prospívat i škodit.
Díky feng shui by energie měly harmonizovat a působit tak pozitivně na zdraví, vztahy mezi lidmi i zdravotní stav jedince. Velmi často se umění feng shui využívá při zařizování zdravého a vyváženého bydlení.


Co je to Feng shui? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Feng shui. Co znamená odborný pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Feng shui můžete sdílet s dalšími osobami na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Feng shui je v kategorii filozofie

Klíčová slova: slovník, co to je, filozofie, význam slova, definice, význam, terminus technicus, formulace, synonymum, názvosloví, informace, lexikon, heslo, terminologie, definice pojmu, filozofie, odborné názvosloví, pojem


Pojem Feng shui je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Feng shui? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Feng-šuej ( výslovnost, čínsky pchin-jinem fēngshuǐ, znaky zjednodušené 风水, tradiční 風水; česky „vítr a voda“) je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

Feng-šuej má dvě hlavní školy: školu formy a školu kompasu. Pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s tzv. pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov) a snaží se mezi nimi nastolit harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuku. Jedním z pilířů této nauky je i čínská astrologie. V mnoha ohledech se podobá indickému systému Vástu šástra.

Další informace o pojmu Feng shui hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat výraz Feng shui ve Wikizdrojích

Najít heslo Feng shui ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Feng shui ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Feng shui ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Feng shui ve Wikislovníku

Najít termín Feng shui na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Feng shui například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Feng shui? resp. co znamená Feng shui? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feng shui, odpověď na dotaz co je to Feng shui?. Víte např. kdo to je Kristina Kloubková? Znáte a víte kdo je Čuňák? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.