Co je to?
Odborný výraz, definice slova Feng shui. Co znamená pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Co je to Feng shui? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Feng shui?

Feng shui je název jednoho ze způsobů harmonického života. Jedná se o umění rovnováhy – v odpovídající rovnováze je udržována voda a vítr – shui a feng. Voda představuje zdroj energie získaný ze země a sloužící člověku, rostlinám i zvířatům. Vítr je symbolem nebeské energie. Jak vítr, tak voda mají být vyrovnané, mohou lidem prospívat i škodit.
Díky feng shui by energie měly harmonizovat a působit tak pozitivně na zdraví, vztahy mezi lidmi i zdravotní stav jedince. Velmi často se umění feng shui využívá při zařizování zdravého a vyváženého bydlení.


Co je to Feng shui? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Feng shui. Co znamená pojem Feng shui z kategorie Filozofie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Feng shui s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Feng shui je v kategorii Filozofie

Klíčová slova: co znamená, pojem, definice, termín, co to je, vysvětlení, definice pojmu, význam pojmu, význam slova, odborné názvosloví, slovo, formulace, přesný význam, co je to Feng shui?, odborný výraz, Filozofie, synonymum, Feng shui


Pojem Feng shui je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Feng shui? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Feng-šuej ( výslovnost, čínsky pchin-jinem fēngshuǐ, znaky zjednodušené 风水, tradiční 風水; česky „vítr a voda“) je tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

Feng-šuej má dvě hlavní školy: školu formy a školu kompasu. Pracuje mimo jiné s polaritou jinu a jangu a s tzv. pěti elementy (voda, země, dřevo, oheň, kov) a snaží se mezi nimi nastolit harmonii prostřednictvím barev, tvarů, materiálů, vůní i zvuku. Jedním z pilířů této nauky je i čínská astrologie. V mnoha ohledech se podobá indickému systému Vástu šástra.

Hledejte pojem Feng shui v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Feng shui ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Feng shui ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Feng shui ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Feng shui na Google.cz

Zkusit najít pojem Feng shui ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Feng shui ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Feng shui například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Feng shui? resp. co vlastně znamená slovo Feng shui? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Feng shui, odpověď na dotaz co je to Feng shui?. Víte např. kdo to je Parchant? Znáte a víte kdo je Spratek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Filozofie). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.