Co je to?
Definice odborného termínu, slova Supravodivost. Co znamená pojem Supravodivost z kategorie Fyzika?

Co je Supravodivost?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Supravodivost?

Supravodivost je označení pro takový stav látky, při kterém dochází k náhlému poklesu elektrického odporu až na hodnotu blízkou nule. Materiál tak klade nulový odpor elektrickému proudu, který jím prochází, a současně se zbavuje magnetického pole obsaženého ve svém objemu. K tomuto jevu dochází při ochlazení pod jistou teplotu, která je pro materiál typická. Označuje se jako kritická teplota supravodiče.
Supravodivost objevil a popsal fyzik Onnes již v roce 1911. Zaměřil se na výzkum možnosti, jak dosahovat extrémně nízkých teplot a také na to, jak se při těchto teplotách chovají různé látky, zvláště pokud jde o teplotu jen o několik stupňů vyšší, než absolutní nula. Výsledkem pokusů s čistou rtutí bylo to, že jestliže teplota rtuti poklesne pod kritickou teplotu, klesne rychle i její odpor stejnosměrnému proudu na takovou teplotu, kterou nelze změřit. Celý jev byl objasněn až v roce 1957, kdy byla zveřejněna teorie, která objasnila princip supravodivosti. Některé okolnosti však nebyly vysvětleny doposud, jako například vysokoteplotní supravodivost.


Co je to Supravodivost? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Supravodivost. Co znamená pojem Supravodivost z kategorie Fyzika?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Supravodivost? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Supravodivost patří do sekce fyzika

Klíčová slova: informace, terminologie, co to je, synonymum, termín, formulace, co je to Supravodivost?, Supravodivost, přesný význam, názvosloví, význam slova, význam, co znamená, přesný výraz, fyzika, popis, wiki, odborný výraz


Pojem Supravodivost je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Supravodivost můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Supravodivost je jev kvantové mechaniky, při němž materiál ochlazený pod svou kritickou teplotu (TC) vede elektrický proud bez odporu, takže se žádná energie neztrácí přeměnou na Jouleovo teplo. Supravodič také vykazuje superdiamagnetismus – uvnitř svého objemu zcela kompenzuje změny vnějšího magnetického pole, takže trvale vypuzuje magnetické siločáry ven.
Supravodiče se používají zejména ve vinutích silných elektromagnetů, které dosahují magnetické indukce v řádu jednotek až desítek tesla.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Supravodivost ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Supravodivost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Supravodivost na Google obrázcích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Supravodivost ve Wikimedia Commons

Najít heslo Supravodivost ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Supravodivost ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Supravodivost například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Supravodivost? resp. jaká je definice slova Supravodivost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Supravodivost, odpověď na dotaz co je to Supravodivost?. Víte např. kdo to je Santa Claus? Znáte a víte kdo je Anna Hubáčková? Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než fyzika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, fyzika model, supravodivost, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?