Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Co to je Buddhismus? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Buddhismus

Buddhismus je druh náboženství, rozšířený po celém světě (přes 300 miliónů příznivců). Nejvíce vyznavačů buddhismu žije v Asii, v Japonsku a v Tibetu. Základem buddhismu je mírumilovnost a meditace, konání dobrých skutků a soucit s bližními. Základem tohoto náboženství je učení Gautamy Siddhárthy čili Buddhy.
Cílem buddhismu je duchovní osvobození, kterého lze dosáhnout překonáním nejrůznějších tužeb. Podle buddhismu může nirvány dosáhnout každý z vyznavačů, nejen vyvolení, jak je tomu zvykem v jiných náboženstvích.


Co je to Buddhismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Buddhismus můžete samozřejmě sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Buddhismus je v sekci Náboženství

Klíčová slova: odborný výraz, odborné názvosloví, Buddhismus, význam, terminus technicus, definice, co je to Buddhismus?, termín, co znamená, přesný význam, popis, přesný výraz, Náboženství, terminologie, co to je, formulace, definice pojmu, vysvětlení


Pojem Buddhismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Buddhismus můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Buddhismus (psáno i „budhismus“) je duchovně-filosofický systém, původem z indického subkontinentu, jehož základ vytvořil Siddhártha Gautama, běžně známý jako Buddha, což znamená "osvícený". Buddha žil a učil v severovýchodní Indii někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či osvíceného učitele, který s nimi sdílel svůj vhled, jak pomoci cítícím bytostem zbavit se svého utrpení. Na rozdíl od hinduismu tak můžeme identifikovat jeho konkrétní počátek.

Socha Buddhy

Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Buddhismus ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Buddhismus ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Buddhismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Buddhismus na Youtube

Najít pojem Buddhismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Buddhismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddhismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Buddhismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Buddhismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buddhismus, odpověď na dotaz co je to Buddhismus?. Víte např. kdo to je Jennifer Aniston? Znáte a víte kdo je Jiří Dienstbier? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Náboženství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.