Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Co to je Buddhismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Buddhismus

Buddhismus je druh náboženství, rozšířený po celém světě (přes 300 miliónů příznivců). Nejvíce vyznavačů buddhismu žije v Asii, v Japonsku a v Tibetu. Základem buddhismu je mírumilovnost a meditace, konání dobrých skutků a soucit s bližními. Základem tohoto náboženství je učení Gautamy Siddhárthy čili Buddhy.
Cílem buddhismu je duchovní osvobození, kterého lze dosáhnout překonáním nejrůznějších tužeb. Podle buddhismu může nirvány dosáhnout každý z vyznavačů, nejen vyvolení, jak je tomu zvykem v jiných náboženstvích.


Co je to Buddhismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Buddhismus? Pak se o ní podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Buddhismus je v kategorii Náboženství

Klíčová slova: přesný výraz, přesný význam, terminologie, synonymum, heslo, vysvětlení, lexikon, co je to Buddhismus?, co znamená, slovník, formulace, definice, odborný výraz, terminus technicus, popis, Náboženství, informace, pojem


Pojem Buddhismus je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Buddhismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Buddhismus (psáno i „budhismus“) je duchovně-filosofický systém, původem z indického subkontinentu, jehož základ vytvořil Siddhártha Gautama, běžně známý jako Buddha, což znamená "osvícený". Buddha žil a učil v severovýchodní Indii někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či osvíceného učitele, který s nimi sdílel svůj vhled, jak pomoci cítícím bytostem zbavit se svého utrpení. Na rozdíl od hinduismu tak můžeme identifikovat jeho konkrétní počátek.

Socha Buddhy

Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Buddhismus zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Buddhismus na Google.cz

Hledat termín Buddhismus ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Buddhismus na Youtube

Hledat pojem Buddhismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Buddhismus ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Buddhismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddhismus například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Buddhismus? resp. co je to Buddhismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buddhismus, odpověď na dotaz co je to Buddhismus?. Víte např. kdo to je Exorcista? Znáte a víte kdo je Ivan Langer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Buddhismus v jiné sekci než Náboženství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.