Co je to?
Výraz, termín, definice slova Buddhismus. Co znamená odborný pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Co je to Buddhismus? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Buddhismus

Buddhismus je druh náboženství, rozšířený po celém světě (přes 300 miliónů příznivců). Nejvíce vyznavačů buddhismu žije v Asii, v Japonsku a v Tibetu. Základem buddhismu je mírumilovnost a meditace, konání dobrých skutků a soucit s bližními. Základem tohoto náboženství je učení Gautamy Siddhárthy čili Buddhy.
Cílem buddhismu je duchovní osvobození, kterého lze dosáhnout překonáním nejrůznějších tužeb. Podle buddhismu může nirvány dosáhnout každý z vyznavačů, nejen vyvolení, jak je tomu zvykem v jiných náboženstvích.


Co je to Buddhismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Buddhismus. Co znamená odborný pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Buddhismus je v sekci náboženství

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, slovník, synonymum, terminologie, přesný význam, popis, význam pojmu, definice, co to je, definice pojmu, vysvětlení, význam, význam slova, co znamená, názvosloví, odborný výraz, co je to Buddhismus?


Pojem Buddhismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Buddhismus? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Buddhismus (psáno i „budhismus“) je duchovně-filosofický systém, původem z indického subkontinentu, jehož základ vytvořil Siddhártha Gautama, běžně známý jako Buddha, což znamená "osvícený". Buddha žil a učil v severovýchodní Indii někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či osvíceného učitele, který s nimi sdílel svůj vhled, jak pomoci cítícím bytostem zbavit se svého utrpení. Na rozdíl od hinduismu tak můžeme identifikovat jeho konkrétní počátek.

Socha Buddhy

Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Vyhledat výraz Buddhismus ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Buddhismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Buddhismus na Google.cz

Hledat termín Buddhismus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Buddhismus na Youtube

Vyhledat slovo Buddhismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddhismus například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Nyní již víte jaká je definice termínu Buddhismus? resp. co označuje slovo Buddhismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buddhismus, odpověď na dotaz co je to Buddhismus?. Víte např. kdo to je Milan Štěch? Znáte a víte kdo je Robert Fico? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.