Co je to?
Odborný výraz, definice slova Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Co je to Buddhismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Buddhismus

Buddhismus je druh náboženství, rozšířený po celém světě (přes 300 miliónů příznivců). Nejvíce vyznavačů buddhismu žije v Asii, v Japonsku a v Tibetu. Základem buddhismu je mírumilovnost a meditace, konání dobrých skutků a soucit s bližními. Základem tohoto náboženství je učení Gautamy Siddhárthy čili Buddhy.
Cílem buddhismu je duchovní osvobození, kterého lze dosáhnout překonáním nejrůznějších tužeb. Podle buddhismu může nirvány dosáhnout každý z vyznavačů, nejen vyvolení, jak je tomu zvykem v jiných náboženstvích.


Co je to Buddhismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Buddhismus. Co znamená pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Buddhismus s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Buddhismus se nachází v kategorii náboženství

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Buddhismus?, náboženství, co to je, význam, terminus technicus, slovo, odborné názvosloví, slovník, vysvětlení, přesný výraz, popis, wiki, heslo, význam slova, co znamená, definice pojmu, náboženství


Pojem Buddhismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Buddhismus?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Buddhismus (psáno i „budhismus“) je duchovně-filosofický systém, původem z indického subkontinentu, jehož základ vytvořil Siddhártha Gautama, běžně známý jako Buddha, což znamená "osvícený". Buddha žil a učil v severovýchodní Indii někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či osvíceného učitele, který s nimi sdílel svůj vhled, jak pomoci cítícím bytostem zbavit se svého utrpení. Na rozdíl od hinduismu tak můžeme identifikovat jeho konkrétní počátek.

Socha Buddhy

Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít slovo Buddhismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Buddhismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Buddhismus ve Wikislovníku

Hledat výraz Buddhismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Buddhismus ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Buddhismus na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddhismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Buddhismus? resp. co znamená slovo Buddhismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buddhismus, odpověď na dotaz co je to Buddhismus?. Víte např. kdo to je Spisovatel? Znáte a víte kdo je Scarlett Johansson? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.