Co je to?
Definice výrazu, termínu Buddhismus. Co znamená odborný pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Co je Buddhismus? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Buddhismus

Buddhismus je druh náboženství, rozšířený po celém světě (přes 300 miliónů příznivců). Nejvíce vyznavačů buddhismu žije v Asii, v Japonsku a v Tibetu. Základem buddhismu je mírumilovnost a meditace, konání dobrých skutků a soucit s bližními. Základem tohoto náboženství je učení Gautamy Siddhárthy čili Buddhy.
Cílem buddhismu je duchovní osvobození, kterého lze dosáhnout překonáním nejrůznějších tužeb. Podle buddhismu může nirvány dosáhnout každý z vyznavačů, nejen vyvolení, jak je tomu zvykem v jiných náboženstvích.


Co je to Buddhismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Buddhismus. Co znamená odborný pojem Buddhismus z kategorie Náboženství?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací.Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími osobami prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Buddhismus je v kategorii náboženství

Klíčová slova: formulace, co je to Buddhismus?, definice, význam slova, slovo, vysvětlení, náboženství, terminologie, wiki, popis, termín, co to je, co znamená, heslo, Buddhismus, synonymum, přesný význam, význam


Pojem Buddhismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Buddhismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Buddhismus (psáno i „budhismus“) je duchovně-filosofický systém, původem z indického subkontinentu, jehož základ vytvořil Siddhártha Gautama, běžně známý jako Buddha, což znamená "osvícený". Buddha žil a učil v severovýchodní Indii někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či osvíceného učitele, který s nimi sdílel svůj vhled, jak pomoci cítícím bytostem zbavit se svého utrpení. Na rozdíl od hinduismu tak můžeme identifikovat jeho konkrétní počátek.

Socha Buddhy

Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Buddhismus na Youtube

Zkusit najít Buddhismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Buddhismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Buddhismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Buddhismus na Google.cz

Hledat termín Buddhismus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddhismus například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Buddhismus? resp. jaká je definice slova Buddhismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buddhismus, odpověď na dotaz co je to Buddhismus?. Víte např. kdo to je Sportovní lékař? Znáte a víte kdo je Robert Kiyosaki? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než náboženství. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.