Co je to?
Odborný výraz, definice slova Buddhismus. Co znamená slovo Buddhismus z kategorie Náboženství?

Co je Buddhismus?

Co znamená pojem, definice termínu Buddhismus?

Buddhismus je druh náboženství, rozšířený po celém světě (přes 300 miliónů příznivců). Nejvíce vyznavačů buddhismu žije v Asii, v Japonsku a v Tibetu. Základem buddhismu je mírumilovnost a meditace, konání dobrých skutků a soucit s bližními. Základem tohoto náboženství je učení Gautamy Siddhárthy čili Buddhy.
Cílem buddhismu je duchovní osvobození, kterého lze dosáhnout překonáním nejrůznějších tužeb. Podle buddhismu může nirvány dosáhnout každý z vyznavačů, nejen vyvolení, jak je tomu zvykem v jiných náboženstvích.


Co je to Buddhismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Buddhismus. Co znamená slovo Buddhismus z kategorie Náboženství?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Buddhismus patří do kategorie náboženství

Klíčová slova: terminologie, terminus technicus, přesný význam, formulace, heslo, definice, přesný výraz, definice pojmu, co je to Buddhismus?, informace, názvosloví, slovník, význam slova, co to je, význam pojmu, význam, odborné názvosloví, náboženství


Pojem Buddhismus je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Buddhismus? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Buddhismus (psáno i „budhismus“) je duchovně-filosofický systém, původem z indického subkontinentu, jehož základ vytvořil Siddhártha Gautama, běžně známý jako Buddha, což znamená "osvícený". Buddha žil a učil v severovýchodní Indii někdy mezi 6. a 4. stoletím př. n. l. Buddhisté jej respektují jako svého probuzeného či osvíceného učitele, který s nimi sdílel svůj vhled, jak pomoci cítícím bytostem zbavit se svého utrpení. Na rozdíl od hinduismu tak můžeme identifikovat jeho konkrétní počátek.

Socha Buddhy

Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay
Socha Buddhy je symbol buddhismu. Autor: Marisa04, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Buddhismus na Youtube

Hledat heslo Buddhismus ve Wikislovníku

Hledat pojem Buddhismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Buddhismus ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Buddhismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Buddhismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddhismus například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaký je význam slova Buddhismus? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Buddhismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Buddhismus, odpověď na dotaz co je to Buddhismus?. Víte např. kdo to je Sarah Michelle Gellar? Znáte a víte kdo je Robert Kiyosaki? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie náboženství, Mše v kostele, buddhismus, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.